KRAJSKÉ VOLBY 2020

0

Volby do zastupitelstev 13 krajů České republiky a do Senátu se uskuteční ve dnech 2. a 3. října 2020. Volby do Senátu se v roce 2020 na Turnovsku nekonají.

Snímky jsou z jedné z volebních místností v Turnově u nádraží v ZŠ Alešova. Zde se v pátek mezi 14. a 15. hodinou tvořily i malé fronty voličů všech generací. Nechyběli prvovoliči i osmdesátníci.

Pátek 2. října ve 14.00 hodin před jednou z volebních místností u turnovského nádraží

Občané mohou hlasovat v pátek 2. října od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 3. října od 8.00 do 14.00 hodin. Volič v krajských volbách volí vždy jen jednu politickou stranu či hnutí, udělit může na zvolené kandidátce až čtyři preferenční hlasy (známé a populární „kroužkování“ kandidátů). Strany a hnutí se v krajských volbách ucházejí dohromady o 45 mandátů. Přesně tolik je členů krajského zastupitelstva. V tom končícím mělo Turnovsko čtyři zástupce – Hanu Maierovou a Tomáše Hockeho (Starostové pro Liberecký kraj), Michala Kříže z ANO 2011 a Tomáše Hudce z ČSSD.

Podle Zdeňka Hovorky, vedoucího správního odboru turnovské radnice, nebyly na začátku voleb hlášeny žádné problémy, vše probíhá standardně. Volič si při příchodu do volební místnosti vydezinfikuje ruce, při identifikaci podle občanského průkazu by měl na chvíli sundat roušku, jinak vlastní volby probíhají stejně jako dříve.

Výsledky voleb i s ohlasy některých kandidátů přineseme na TvA v sobotu navečer.

Při kontrole ve voličských seznamech je třeba na pár vteřin pro identifikaci sundat roušku…

Související články (celkem 11)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.