CENA OBCE PRO DRUŽSTVO GRANÁT

0

Dva týdny po výjimečném dni otevřených dveří, když Družstvo umělecké výroby Granát Turnov navštívily stovky lidí, došlo i na udělení nejvyššího ocenění města – k 70. výročí družstva starosta Tomáš Hocke na slavnostním večeru u příležitosti svátku 28. října předal předsedovi představenstva DÚV Pavlu Tvrzníkovi Cenu obce.

Jak v rámci večera zaznělo, město je s tímto družstvem silně spjaté, patří k „rodinnému stříbru“. Granát dělá městu a zdejšímu kamenářství a šperkařství ohromnou pozitivní reklamu. Jeho výroby jsou součástí prestižních republikových kolekcí, šperky z Turnova bývají jako dar předány osobnostem při státních návštěvách, vznikají zde i ocenění pro vítěze různých prestižních soutěží, jako je například Český slavík.
„Ocenění města je vyjádřením velkého poděkování družstvu i jeho zaměstnancům, všichni doufáme, že současné špatné období, kdy vlivem mezinárodních souvislostí přišlo družstvo o část zásadních zákazníků, zde rychle překonají,“ uvedl starosta Tomáš Hocke. Ten současně vyzval k podpoře místní obyvatele, třeba když budou hledat ten správných dárek pro své bližní, nebo dárek pro známé či příbuzné z jiných koutů republiky či planety…

(Na snímku se starostou a předsedou představenstva Granátu je také obchodní ředitelka družstva Petra Pavlištová.)

Z celého dne oslav svátku 28. října přineseme samostatnou fotoreportáž.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.