ZA JANEM VÁCLAVEM EGRTEM A JOSEFEM ČERNÍKEM

0

Nestává se často, aby do redakce TvA dorazily najednou v jednom týdnu dvě smutné zprávy. Jedna je z oblasti kultury, druhá ze sportu. Obě informují o odchodu výjimečných lidí…

n201102162131_sso_03_011_egrt* V pondělí 14. února dotlouklo srdce čestného občana obce Všeň Jana Václava Egrta (*1925). Tento ploukonický rodák mnoho dobrého vykonal pro svoji obec. Po celý život se zajímal o historii a vlastivědu, sbíral historické dokumenty, byl významným krajovým lidovým písmákem, jakých už není. Tisíce dokumentů jsou dnes zlatým fondem obecního kulturního archivu. V den jeho 85. narozenin mu obec udělila čestné občanství a je to i všeňská obec, která mu vzdá poctu nejvyšší v podobě uspořádání obecního pohřbu! Stane se v sobotu 19. února.

n201102162132_sso_04_011_cernika* Téměř na týden přesně před svými nedožitými 61. narozeninami odešla do fotbalového nebe po delší těžké nemoci pevná opora zadních řad ligového Turnova a dalších týmů našeho regionu nedávné doby – Josef Černík (na snímku ve spodní řadě třetí zprava).

Kdož jste věčně usměvavého a dobře naladěného Pepu znali, věnujte mu spolu s námi malou vzpomínku. Nikdy nezapomeneme.

Rodina a všichni spoluhráči!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.