REKONSTRUKCE MARKOVY ULICE ZÁSADNĚ POZNAMENÁ DOPRAVU VE MĚSTĚ DO PŮLKY PRÁZDNIN!

0

V pondělí 21. března bude zahájena rekonstrukce turnovské Markovy ulice. Ta bude zítra po 8. hodině ranní uzavřena pro veškerou dopravu. Postupně zde proběhne kompletní rekonstrukce vozovky a chodníků včetně přeložek rozvodů a sítí. Pro pěší zůstane ulice průchozí.

Zažili jsme již v Turnově v posledních letech několik zásadních uzavírek pro dopravu. Byla to třeba rekonstrukce Palackého ulice, která „poslala“ na několik měsíců veškerou dopravu na průtah městem. A naposledy to byla zásadní uzavírka horní části Nádražní a celé Přepeřské ulice.
Uzavírka Markovy ulice samozřejmě zásadně poznamená dopravu v centru města, protože je alternativou přetížených ulic Hluboké, náměstí Českého ráje a 5. května. Motoristé musí počítat s častými dopravními zácpami. Bohužel. Při minulých zásadních dopravních uzavírkách často platilo, že pro cestu od nemocnice k nádraží byla třeba v případě rekonstrukce ulice 5. května v rámci projektu Čistá Jizera před více než 10 lety rychlejší trasa přes Bělou a kolem Tří rybníků na Valdštejnsko.

V případě aktuální Markovy ulice se jedná o rekonstrukci úseku komunikace od křižovatky ulic Markovy a Antonína Dvořáka u KC Střelnice až po křížení ulice Markovy a Mariánského náměstí.

V rámci úprav bude stávající komunikace rozšířena tak, aby v budoucnu bylo možné dočasně tuto komunikaci využít pro odklonění dopravy a tím zabránit neprůjezdnosti středu města (tedy rozšíření i pro autobusy a kamiony).

V průběhu prací bude přeložena kanalizace, rozvody elektřiny, plynu i telekomunikační sítě. Dojde k umístění nového vybavení a příslušenství pozemní komunikace – osazení svislého dopravního značení, vyznačení vodorovného dopravního značení. Součástí je i rekonstrukce stávajících chodníků.
V průběhu rekonstrukce bude zachováno parkování u KC Střelnice a také průjezd od Mariánského náměstí na náměstí Českého ráje. Zachován bude i jednosměrný průjezd ulicí Antonína Dvořáka – u křižovatky U Raka pak bude doprava v ulici Antonína Dvořáka omezena částečně. Pozor – nebude zde možné parkovat.
Úplná uzávěrka Markovy ulice pro dopravu je plánována od 21. března do 30. července 2022.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.