TIP NA SVÁTEČNÍ PROCHÁZKU: BETLÉM V PŘEPEŘÍCH MÁ I SVOJE RAZÍTKO A ZNÁMKU!

0

Letos o adventu již počtvrté postavil Martin Adam betlém v zahradě rodinného domu na okraji Přepeř (horní část u železničního přejezdu). Každý rok přidává několik figur, letos přibyla skupinka dětí a muzikanti, kteří v každou celou a v půl spustí koledu z malých reproduktorů ukrytých pod šaty. „Chodí se dívat čím dál víc lidí, přijdou děti z mateřské a základní školy, hlavně o víkendech přicházejí celé rodiny. Dělá mně to velkou radost, takhle jsem si to představoval. Hodně lidí říká, že je to pro ně nová tradice,“ přibližuje Martin Adam, který, když je zima, příchozím nabídne i svařák.

Snímky betléma v Přepeřích…

Jednou bude stát betlém na celé části zahrady, protože i v dalších letech chce autor přidávat další figury. „Ještě chybí myslivec, taky nějaký řemeslník, třeba pekař nebo dřevorubec s pilou, rád bych doplnil další zvířátka,“ vypočítává autor betléma, který začal před lety Svatou rodinou, pak zhotovil Tři krále, velbloudy, kravičku, ovečky, ponocného, zvoníka, sv. Martina na koni, bábu s nůší a rok co rok přidává další nové figury. Jako základ pro jejich podobu si vzal Ladovy obrázky, jednotlivé postavy překreslí na papír, nazvětšuje a udělá šablony. Figury nevyřezává z jednoho kusu, zvolil metodu jednotlivých ořezaných a k sobě sešroubovaných fošen. Postavám i sám šije šaty.

Betlém uvidíte i přes plot, bránu zahrady majitelé otevírají na 10. hodinu, kdy muzikanti současně spustí první koledu, otevřeno je zhruba do 19.00 hodin, záleží, jak se sejdou návštěvníci, tedy především děti. Od 16.00 hodin je betlém nasvícen.

Letos je tu navíc jedna novinka: Betlém v Přepeřích má své razítko a poštovní známku, oboje dostanete na požádání…

U Adamů v Přepeřích můžete obdivovat i velikonoční instalaci, která je složená ze zvířátek, které k jaru patří…

Související články (celkem 4)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.