PŘEDČASNÉ PARLAMENTNÍ VOLBY 2013, DÍL IV (TVA OPĚT PŘIPRAVUJE ON-LINE VYSÍLÁNÍ)

0

V Libereckém kraji mají voliči v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které proběhnou 25. a 26. října,  možnost vybírat z 18 kandidátních listin. ČSSD povede do voleb bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc, ODS českolipská starostka Hana Moudrá, TOP 09 starosta Semil Jan Farský, komunisty ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík. Lídrem zelených je psycholog Miroslav Hudec, KDU-ČSL povede do voleb náměstek liberecké primátorky Kamil Jan Svoboda. V čele kandidátky Zemanovců je bývalý fotbalista Jan Nezmar, kandidátku hnutí ANO 2011 vede novinář Martin Komárek a kandidátku hnutí Úsvit Tomia Okamury Jana Hnyková.

Přehled stran, které kandidují do sněmovny v Libereckém kraji:
Česká pirátská strana, ČSSD, Dělnická strana sociální spravedlnosti, Hlavu vzhůru – volební blok, KSČM, KDU-ČSL, LEV 21 – Národní socialisté, ODS, Romská demokratická strana, SPOZ, Strana soukromníků České republiky, Strana svobodných občanů, Strana zelených, Suverenita-Strana zdravého rozumu, TOP 09, ANO 2011, politické hnutí Změna, Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

Volby se konají v pátek 25. a v sobotu 26. října. V pátek jsou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. Volební lístky mají občané dostat do svých domácností do 24. října, když se tak nestane, lze volební lístky získat přímo ve volebních místnostech. V Libereckém kraji obdržíte celkem 18 volebních lístků, vybrat můžete pouze jeden z nich a na něm udělit maximálně čtyři (!) preferenční hlasy – populární „kroužkování“ z minulých voleb. Podle vedoucího odboru správního turnovské radnice Zdeňka Hovorky se pro tyto volby v našem regionu nic nemění, všechny volební místnosti zůstávají na svých místech, voliči by tedy měli mít jasno, kam se o posledním říjnovém víkendu vydat.

Z Turnovska v popředí jednotlivých kandidátních listin najdete: MUDr. Daniela Hodíka (č. 4 na kandidátce TOP 09), Antonína Líznera, starostu Příšovic (č. 5 na téže kandidátce), RNDr. Otto Jarolímka, CSc. (volební lídr kandidátky Strany soukromníků České republiky), MUDr. Miloše Rejmonta (č. 4 na kandidátce ANO 2011) a Mgr. Martinu Pokornou (č. 2 na kandidátce Strany zelených).

Jako v ostatních případech, kdy se něco důležitého děje, tak i tentokrát připravuje redakce TvA volební on-line vysílání. První zprávy z průběhu voleb se tu objeví již v pátek, zpravodajský blok s reakcemi Turnovanů bude naplno zahájen v sobotu po 14. hodině.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.