MODŘIŠICE OSLAVILY STALETÉ VÝROČÍ

0

V sobotu 10. července v Modřišicích proběhly oslavy výročí 600 let od první zmínky o obci. Hlavním místem oslav bylo zdejší hřiště, návštěvníci si mohli prohlédnout i novou hasičskou zbrojnici. Ta byla dostavěna v letošním roce, kdy byl rovněž opraven objekt obecního úřadu. Program oslav byl velmi pestrý. Bylo pamatováno na všechny věkové generace. Připravena byla pohádka pro nejmenší, uskutečnily se soutěže pro děti, projížďka na koních, kterou zajistil místní občan David Marek, odpoledne vyhrávala Dechová hudba Český ráj, navečer pro milovníky modernějšího žánru hrála skupina Mackie Messer B.

V budově obecního úřadu byla připravena malá výstavka. Starší návštěvníci mohli svým vnoučatům ukázat lavice, ve kterých ve svém mládí seděli ve zdejší škole. Nebyly to však jen školní lavice. Byly tu vystaveny i loutky, protože v nedávné době byly Modřišice proslaveny právě loutkovým divadlem.

n201007191144_oso_075_010_modrisiceObec připravila bohaté občerstvení pro všechny účastníky. Teplé uzené, párky, nakládané sýry, utopence a jednohubky velmi dobře doplnilo pivo z Pivovaru Rohozec, který byl i největším sponzorem oslav (pomohla nám i turnovská hotelová škola a obec Svijany). Na milovníky sladkostí bylo pamatováno velmi dobrými koláčky, které místní ženy upekly ve Všeni v počtu 500 kusů.

 

Každý z návštěvníků si mohl zakoupit i upomínkové předměty. Byly to například tři drobné publikace o Modřišicích. Dvě přímo o obci, a jedna vydaná k 120. výročí zdejšího sboru dobrovolných hasičů. Dále jsme nabízeli tři druhy pohlednic se záběry obce a jednu pohlednici s loutkovým Kašpárkem. Tiskoviny připravila firma Presstar Modřišice. Pohlednice si mohli účastníci nechat orazítkovat příležitostným razítkem k 600 letům obce. Dalším upomínkovým předmětem byla sada zápalek s obrázkem obce a se znakem či vlajkou.

 

Vydařených oslav se zúčastnilo asi 250 lidí. Po setmění byly vypouštěny lampionky štěstí. Nejzdatnější účastníci vytrvali až do ranních hodin. Však se také vypilo a snědlo vše, co bylo přichystáno. Nezbývá než poděkovat všem zastupitelům, spolupracovníkům a občanům, kteří se na přípravě podíleli a svou pomocí připravili zdárný průběh akce.

 

Lidmila Tomíčková, starostka obce

ou_modrisice@mybox.cz

(redakčně kráceno)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.