KAŠLEME VÁM NA PLÍCE, TADY BUDE SILNICE…

0

…je mj. napsáno na billboardu, který stál na okraji městského atletického stadionu a jaksi pomyslně rámoval průběh 13. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka v úterý 22. května. Billboard je součástí kampaně nové turnovské občanské aktivity. Ta v poslední době velmi výrazně vystupuje proti rozhodnutí zastupitelů města, kteří na svém dubnovém zasedání schválili tzv. změnu č. 13 A územního plánu města, což není nic jiného, než dlouhé roky projednávaná tzv. odlehčovací komunikace od kruhové křižovatky v Sobotecké ulici do Palackého ulice a podél autobusového nádraží nahoru přes Konělupy do Žižkovy ulice. Tato komunikace by měla být v rámci nového územního plánu vedena jako územní rezerva pro řešení vnitroměstské dopravy. Velkým problémem ale je, že Liberecký kraj tuto komunikaci do svých dokumentů zahrnul jako hlavní obchvat centra města na Semily. Vedení města chce tuto situaci na kraji rozporovat, nicméně tato skutečnost byla argumentem, proč někteří zastupitelé hlasovali proti tomuto záměru (odlehčovací komunikace byla schválena nejtěsnější většinou 14 hlasů).

n201205231047_zap_148_2012_silnice„Nelíbí se nám, že by tímto poklidným koutem města měl vést obchvat na Semily. Navržená silnice také negativně ovlivní životní prostředí, vede jen asi šest metrů od vnější dráhy oválu atletického stadionu, zatáhne dopravu do vilové čtvrti, vede kolem škol. Navíc na křižovatce s Žižkovou ulicí je navržen velký kruhový objezd, který bude zásahem do celé lokality, jeho vnější okraj je například jen dva a půl metru od schodiště do zdejšího kostela,“ vypočítává důvody nesouhlasu s rozhodnutím zastupitelů jeden z iniciátorů občanské aktivity Josef Hlubuček ml. Ostatně, kudy by měl kruhový objezd vést, se můžete přesvědčit sami, jeho obrysy jsou namalovány na silnici a chodnících.

n201205231137_zap_149_2012_silniceDalší podrobnosti o občanském protestu se můžete dozvědět na internetové adrese www.turnovlidem.cz. „Naším přáním je o problému informovat všechny obyvatele Turnova, protože se to netýká jen těch, kteří v místech navržené komunikace žijí či pracují. Obchvat na Semily musí vést jinudy, mimo město. Jestliže ale je uveden v krajských dokumentech, může třeba za deset let někdo přijít s tím, že je to schválené a začít stavět. Nelíbí se nám to, chceme s tím něco dělat,“ zdůrazňuje Hlubuček. Podle něho právě v těchto dnech vzniká text petice, kterou budou moci obyvatelé města na veřejně přístupných místech či u lidí, kteří budou chodit ulicemi, podepsat v době od 1. do 20. června. „Petici chceme předat zastupitelům na jejich červnovém zasedání a požádat je o nové hlasování o tomto problému,“ dodal Josef Hlubuček.

Související články (celkem 9)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.