DEN ZDRAVÍ: OD OPERAČNÍCH SÁLŮ AŽ PO PRVNÍ POMOC

0

Den zdraví, který v areálu turnovské nemocnice probíhal ve čtvrtek 12. září, přilákal desítky lidí všech věkových skupin. „Po loňské zkušenosti jsme posílili tým zdravotníků, který se staral o prohlídky jednotlivých pracovišť. V průběhu jedné hodiny prošly s průvodcem areálem nemocnice vždy čtyři patnáctičlenné skupiny zájemců. Prohlídky se konaly od 12.00 do 17.00 hodin. Lidé se podívali do laboratoře, na operační sály, do nového IBD centra a na oddělení následné péče. Na všech odděleních měla vždy vrchní sestra připravenou krátkou prezentaci. Podle ohlasů návštěvníků s touto formou prohlídek vládla velká spokojenost, budeme napříště ještě uvažovat o dalších vylepšeních jak uvnitř nemocnice, tak také ve venkovním areálu,“ uvedla hlavní sestra turnovské nemocnice Eva Krejčí.

Podle lékařského ředitele krajské nemocnice Jaromíra Honse je cílem této už tradiční akce ukázat lidem v neformální atmosféře nemocniční areál a umožnit jim podívat se i do míst, kam se jinak nedostanou. To vše v klidu a ne ve stresu, když jsou zde ošetřováni sami, nebo někdo z jejich blízkých. „Chceme ukázat, že turnovská nemocnice je kvalitní zdravotnické zařízení a že místní lidé by na ni mohli být pyšní,“ uvedl Hons.

Starosta města Tomáš Hocke připomněl, že zdejší nemocnice jako součást Krajské nemocnice Liberec se může dále rozvíjet, a i když je v poslední době skloňována především výstavba Centra urgentní medicíny v Liberci, investováno je také do nemocnice v Turnově. Právě nyní končí poměrně velká rekonstrukce operačních sálů, připravuje se rekonstrukce oddělení ARO, v nemocnici vznikne centrální příjem pacientů v místě dnešních ambulancí. A tyto investice by si podle starosty malá samostatná nemocnice těžko mohla dovolit.

Místostarostka Petra Houšková na Dni zdraví oceňuje především skutečnost, že se na akci kromě nemocnice podílejí další městské organizace, jako je Střední zdravotnická škola, Zdravotně sociální služby, Náruč, Žlutá ponorka či ADRA. A právě Zdravotně sociálním službám byl v úvodu setkání předán šek z výtěžku letošního městského plesu ve výši 16 tisíc korun, které poslouží na nákup cvičebních pomůcek pro klienty této organizace.

V rámci Dne zdraví si mohli návštěvníci sami vyzkoušet první pomoc, mohli si dát změřit tlak, glykémii, procento tělesného tuku. Lékaři z ortopedie představili nové operační metody, svůj stánek zde měla také Vojenská zdravotní pojišťovna. Součástí akce byl i kulturní program, vystoupily mažoretky Perličky, studentky Střední zdravotnické školy, dechovka Turnovanka, proběhly ukázky jógy a chůze s holemi Nordic Walking, uskutečnila se módní přehlídka ADRY. Závěr patřil písničkáři Pokáčovi.

Mažoretky Perličky

Prohlídka laboratoří…

…rentgenového pracoviště s CT

…operační sály

Na oddělení následné péče probíhala biblioterapie s Evou Kordovou

Turnovanka

…měření glykémie

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.