PŘESTAVBA PASÁŽE U HISTORICKÉ RADNICE DOSPĚLA DO FINÁLE

0

Pokud jste v posledních dnech míjeli turnovskou radnici, mohli jste zahlédnout, jaká proměna se stala s místem těsně pod hlavním vchodem. Nová pasáž v současné době prochází kolaudačním řízením.

Dlouho připravovaná přestavba pasáže začala v březnu 2022 demolicí objektů, které už byly v havarijním stavu. Došlo k realizaci nové přístavby v podobném rozsahu a dispozici jako byla stavba původní. Jednopodlažní objekt umožňuje průchod z ulice Antonína Dvořáka směrem k Mariánskému náměstí. Režim, ve kterém bude průchod fungovat, ještě bude nastaven.

V přízemí jsou tři dílny a galerie, která je chodbou se schodištěm propojena s horním patrem, kde se nachází vcelku velkorysý výstavní prostor a venkovní terasa. V přízemí je umístěno ještě sociální zařízení, kolárna a technická místnost. Celý průchod zakončený schodištěm je nově vydlážděn, do budoucna by mohlo dláždění pokračovat až k Markově ulici.
Dodavatelem přestavby byla společnost čekro CZ, náklady projektu dosáhly necelých 19 mil. Kč s DPH. Přestavba v současné době prochází kolaudačním řízením. Po kolaudaci bude možné „zabydlet“ dílny s obchody, prostory už své nájemce mají. Slavnostní otevření je plánováno na jarní měsíce 2023, o něco dříve by prostor mohl být zprůchodněn.
Marcela Jandová, tisková mluvčí města Turnova

Původní stav

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.