V TURNOVĚ SE PO KOPANINĚ PŘEDSTAVÍ V DERBY S ROVENSKEM PŘEPEŘE!

0

Asi největším překvapením letní přestávky je přestup internacionála Josefa Petříka do Přepeř, které po postupu do krajské I. A třídy budou po dohodě klubů válet na Městském stadionu v Turnově. Ten Petřík povede i nadále trenérsky v dosavadním složení s Jaroslavem Menclem a Petrem Koubusem. Trio už nemůže počítat se službami šikovného halva Dana Hurta, jenž se z pracovních důvodů zřejmě fotbalově přesune do Jenišovic. Do Rovenska mají namířeno Krejčík a Koubek, všechny ostatní změny jsou vzhledem k novému systému pohybu hráčů mezi kluby v jednání a definitivně jasno bude až před samotným startem podzimu.

„Své fotbalové působení v našem dresu ukončil obránce Matoušek a pro nás velmi překvapivě to chce udělat také talentovaný střelec z dorostu Moravec. Přijít by měli kmenový hráč Liberce Kaiser, z Německa se vracející Benek a mnichovohradišťský Sedláček, jenž naposledy hrál za divizní Jabloneček,“ uvedl prezident turnovského klubu Jaroslav Knížek. Letní příprava začala pro Turnov 11. července, do cyklu čtyř tréninků týdně se zapojilo přes dvacet hráčů. V přípravných zápasech modrobílí podlehli nejprve juniorce Jablonce 1:2 (Kaiser) a poté téže kategorii Liberce 2:3 (Kaiser, Šulc). Duel se Zápy skončil další prohrou 1:4 (Papoušek). V předkole MOL Cupu narazili Turnovští na severočeské Štětí. „Chtěli jsme uspět, protože na dál postupujícího vítěze čekalo Ústí. Jenže v základní hrací době z toho byla remíza 1:1, a protože i v prodloužení padly na každé straně dvě branky, následoval penaltový rozstřel. A ten jsme nezvládli,“ smutnil vedoucí mužstva Petr Horáček. Toho doplnil ještě hlavní kouč Josef Petřík. „Šli jsme do utkání v plné tréninkové zátěži, ale pohořeli jsme hlavně na neproměňování šancí,“ měl jasno. Pohárové branky Turnova stříleli Papoušek z pokutového kopu a Horák.

Jak nás dál informovali oba členové realizačního týmu, po víkendové remíze v Novém Boru 1:1 změřili jejich svěřenci ve středu v Mnichově Hradišti síly s tamním MSK. Na výsledku 2:4 se střelecky podíleli Kordík, Benek, Kaiser a Cigánek. „Ještě nás čeká generálka na úvodní zápas podzimní části divize se Mšenem, takže by se nám už pomalu měly začít rýsovat obrysy základní jedenáctky pro první mistrák. V přípravě se z posil velice dobře zatím jeví hlavně Kaiser, a tak doufáme, že úspěšně a včas bude dořešen jeho transfer z Rakouska,“ podotknul turnovský šéftrenér Petřík, jenž bude mít na post mezi tyčemi k dispozici brankářský tandem Hyka – Majer a do zálohy tvořivého rekonvalescenta Beníška, dořešeného přestupem.

Po odstoupení některých týmů z rozehraných soutěží a rošádách s postupy a sestupy byl s určitou nejistotou vedením divizního FK Turnov očekáván losovací aktiv nového mistrovského ročníku 2016 – 2017. Nyní už je však jisté, že vedle stávajících soupeřů se v srdci Českého ráje nově nebo opět objeví celky z Kratonoh, Ostré, Kolína, Náchoda, Čáslavi, Pardubic a nováčka z Chrastavy. Jako první se v Turnově představí v neděli 14. srpna od 17.00 hodin Přední Kopanina, v níž dříve jako hráč působil současný trenér úspěšného FK Přepeře Jan Bednář. Ten na Městském fotbalovém stadionu bude určitě o týden později, kdy se rozjedou také krajské soutěže, které jako již tradičně začínají II. kolem. „Po již avizované spolupráci našich klubů bude přepeřské áčko hrát na hlavním stadionu, po dohodě bude tuto možnost využívat také jeho rezerva. Jen v případě nepříznivého počasí jí bude jako hlavní sloužit trojka tráva, kde přes letní přestávku proběhla rekonstrukce hrací plochy. Díky tomu, a po instalaci laviček náhradníků Městskou sportovní, tu budou svá mistrovská utkání hrát také naše mládežnická družstva. Další věcí, která si teprve musí sednout, a uvidíme, co přinese, je změna provozovatele občerstvení,“ přiblížil krátce organizační novinky v areálu nejvyšší představitel FK Ing. Knížek.

V nejvyšší soutěži Libereckého kraje FK Sedmihorky v prvním domácím zápase (27. 8.!) přivítá nováčka z Bílého Kostela. Největší pozornost v I. A třídě bude upřena zřejmě do Turnova, kde v sobotu 20. srpna nováček FK Přepeře bude v sousedském derby hostit Rovensko! „Vedle stávajících lídrů týmu jsme si pro vyšší soutěž ze Semil stáhli své další hráče, takže věříme, že zkvalitněný kádr bude předvádět atraktivní fotbal. Proto chci tímto na náš první zápas s dalším reprezentantem Turnovska pozvat všechny příznivce dobrého fotbalu,“ předeslal místopředseda FK Přepeře Vláďa Bým. Posíleného účastníka I. B třídy – Jenišovice – čeká v prvním domácím utkání podzimu zase derby s Hodkovicemi.

Několik změn jsme zaregistrovali také v okresech. Na Jablonecku se po sloučení soutěží bude hrát ještě baráž o postup, na Semilsku přibudou nová derby. „V těchto případech jde vždycky o zpestření, protože taková utkání mají zcela jiný náboj. Dosud to pro nás byly hlavně Tatobity, nyní se můžeme těšit ještě do Mírové,“ uvedl hráč Rovenska B Láďa Cíferský.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.