BOREC NAKONEC (VÍKENDU) – TATOBITSKÝ KLOKAN „CIMBI“!

0

Turnov obral o bod sudí Matoušek, který nejprve vyhodil domácího Beneka, aby posléze stejný zákrok u hostů „přehlédl“, takže ti mohli v klidu vyrovnat. Karlovičtí otočili zápas s Višňovou. Zabrat musely i Přepeře v Rynolticích. Rovensko doma nenašlo recept na zdolání Cvikova. ATAX rozstřílel Rozstání a rušno bylo také v Mimoni, kde arbitr Zboroň rozdal karet na dva mače, z toho dvě červené! Hrdinou víkendu však byl turnovský odchovanec Radek Cimbál (45), jenž v minulosti hájil branku ligových Bohemians a nyní řádí v útoku 1. FC Tatobity. V sobotu vsítil v okresní soutěži čtyři branky studeneckému týmu Future, a v neděli se v Mimoni postavil ve IV. kole krajské I. B třídy místo vyloučeného Semenského do brány Pěnčína!

DIVIZE

* FK Turnov – Dvůr Králové n. L. 4:3np (2:2), branky 22. Novotný, 25. vlastní, 68. Horák, rozhodčí Matoušek, ŽK 4:3, ČK 1:0, diváků 250. Sestava: Hyka – Šimek (65. Sedláček), Novotný, Kordík, Tvrdý – Kaiser, Benek, Papoušek (84. Šulc), Cigánek – Horák, Š. Havel.
Diváci, kteří si v úmorném nedělním vedru dali načas ještě ani neusedli na svá místa a na ukazateli už svítilo nepříznivé skóre 0:2, pod nímž byli podepsáni královédvorští fotbalisté Fejk (10.) a Janouch (12.). Jako správný kapitán zavelel k obratu ve 22. minutě Novotný, a zaskočení hosté si pak dali vlastní gól Pichem, takže po změně stran šly do hry oba týmy bez gólového bonusu, i když to trenéru Dvora a bývalému sparťanovi Pavlu Matějkovi nešlo moc pod nos. Ani on však ještě netušil, co všechno se na hrací ploše stane po hodině hry.
V 59. minutě totiž hlavní arbitr Matoušek nejprve bez žlutého napomínání doslova „vylil“ ze hřiště domácího středopolaře Beneka. I v deseti se však Turnovu podařilo urvat vedení, když střílený centr z levé strany sklepl skluzem za brankovou čáru u zadní tyče Horák – 3:2! Rozjásané diváky pak svými evidentně tendenčními rozhodnutími ještě mnohem víc popudil mladík s píšťalkou. Po vymyšleném trestném kopu již hosté zvedali ruce nad hlavu na oslavu vyrovnání, ale Hyka na poslední chvíli stačil míč vyškrábnout mimo své tyče. Když už se zdálo, že Turnovští povinné tři domácí body ubojují, přišel klíčový moment duelu.
Po evidentním faulu v 87. minutě, který volal po žluté kartě, nechal rozhodčí Dvůr pokračovat ve hře, v ní se míč od Hykovy tyče odrazil k té druhé a pro dobíhajícího Fejka nebylo problémem poslat jej do odkryté brány a vyrovnat. V penaltovém rozstřelu pak byli všichni stoprocentní až do desáté směny, v níž Hyka pátý pokus soupeře zlikvidoval a získal tak pro Turnov alespoň bod útěchy navíc.

Ostatní výsledky: Ústí – V. Mýto 2:1, K. Hora – Letohrad 0:1np, Čáslav – Př. Kopanina 5:2, Pardubice B – Trutnov 3:0, Kratonohy – Živanice 2:3, Chrastava – Kolín 2:1, Náchod – Ostrá 0:1np

16. Trutnov 5 1 0 4 3:10 3

* FK Sedmihorky – Jiskra Višňová 3:2 (0:1), branky 50. Červinka, 52. Feurich, 68. Vaníček, rozhodčí Zlatník, ŽK 3:2, diváků 80. Sestava: Martin Špína – Rada, Feurich, Marek, Holý – Kroupa, Kodr, Petrlák, Pařízek, Vaníček – Marcel Špína, Červinka.
Už v 10. minutě šokovala „ospalé“ favorizované domácí svým gólem po chybě a brejku višňovská legenda Štrbák, a hosté byli i v obranném postavení na koni. V sedle je ještě pevněji usadil v úvodu druhého poločasu Nosek a s FKS, jehož hráčům o pauze řádně umyl hlavy kouč Dvořák, to vůbec nevypadalo dobře. Jenomže karlovičtí mladíci už dávno nejsou jen mladými zajíci, a zlepšeným pohybem jdoucím ruku v ruce se zvýšenou bojovností, nejenže Červinka střelou k tyči dvě minuty nato snížil, ale po rohovém kopu a vyhraném souboji Holého dvouminutový interval dodržel i Feurich, který vyrovnal! Nižší věkový průměr domácích a stupňující se nasazení pak přinesly i výsledkový zvrat, který po centru Červinky s přehledem zařídil svou trefou do černého Vaníček.
Ostatní výsledky: Mšeno – Lomnice 4:0, Doksy – Ž. Brod 3:2, Bozkov – Semily 6:1, V. Hamry – Č. Lípa 1:2, Skalice – B. Kostel 1:0, Frýdlant – Hrádek 2:3

I. A TŘÍDA

* Sokol Rynoltice – FK Přepeře 2:3 (0:1), branky 37. Petřík, 73. Nesvadba, 81. Ježek, rozhodčí Jacík, ŽK 2:5, diváků 150. Sestava: Koudelka – Hrmo, Vlach, Nesvadba, Petřík – Pěnička, Abraham, Bína, O. Horák – Martínek, Ježek.
Na svažitém hřišti se vedoucí celek musel před slušnou diváckou kulisou popasovat s velkou bojovností a houževnatostí domácích sokolů. Nicméně ti remízu neudrželi ani do poločasu, protože ve 37. minutě zúročil své bohaté hráčské zkušenosti Petřík a zajistil Přepeřským klidnou přestávku. Oproti jiným zápasům, ale tentokrát v druhém dějství si hosté příliš pohody neužili. Ve 49. minutě totiž Koudelku překonal Kopic, a v 62. minutě odmával asistent penaltu (!?), takže Rynoltice se mohly díky úspěšnému exekutorovi Vackovi radovat podruhé. „Hra se v ten moment odvíjela u rohového praporku, když sudí náhle nařídil pokutový kop. Po utkání mi sdělil, že sám sice nic neviděl, ale odpískal jej na základě signalizace pomezního,“ kroutil hlavou ještě pozdě večer přepeřský kouč Bednář. I tak ovšem mohl prožít klidnou noc, protože po srovnání stavu Nesvadbou se v závěrečné desetiminutovce prosadil kanonýr Ježek, a všechny tři body přece jen putovaly do Českého ráje.

* Sokol Rovensko p. Tr. – Jiskra Cvikov 0:0, rozhodčí Ouředník, ŽK 4:6, diváků 105. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek, D. Malý – Pařízek (60. J. Mencl), Bangha, Valentín, Krejčík – Koubek, L. Malý.
Ač Rovenští hráli o 106 a soupeře prakticky k vážnějšímu ohrožení Prokopcovy klece nepustili, 105 diváků okolo stánku pod břízami se branky tentokrát vůbec nedočkalo. K překonání cvikovského gólmana měl v průběhu zápasu nejblíže Koubek, ale pokutový kop poslal sic přesně, ale jenom do spojnice břevna a tyče branky hostů! A když se míč do její sítě přece jenom dostal, rozhodčí branku pro údajné ovlivnění hry L. Malým neuznali! Střeleckou smůlu měl také stoper Bakeš, jehož pokus skončil na břevně nad hlavou Vykoukala. „Prostě nám nebylo přáno,“ shrnul lakonicky bezbrankovou remízu jeden z aktérů, z Turnova tu hostující Aleš Krejčík.

Ostatní výsledky: Doubí – Hejnice 1:5, Desná – Kr. Studánka 4:1, Košťálov – V. Hamry B 2:2,  VTJ Rapid – Stráž n. N. 5:0, Ruprechtice – Stráž p. R. 2:3

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Sokol Rozstání 5:1 (3:0), branky 13. Hurt, 31. Vích, 40. Marek Randák, 80. Žák, 85. Vavřich, rozhodčí Malena, ŽK 1:2, diváků 55. Sestava: Cejnar – Dlouhý, Vích, Bernard, Bubák – Hurt, Matěj Randák, Marek Randák, Žabokrtský (66. Rác) – Vavřich, Kalousek (46. Žák).
Omlazený celek hostů nebyl až tak odevzdaný, jak by se dalo z konečného výsledku usuzovat. Naštěstí již ve 13. minutě otevřel gólový účet zápasu exdivizní Daniel Hurt. Veterána Kotlára mezi tyčemi podještědského týmu pak do změny stran pokořili ještě Vích a Marek Randák. Brankostroj domácích přerušil v 57. minutě Hajský, ale jeho čestný úspěch další vývoj zápasu nijak zásadně nepoznamenal. Naopak, deset minut před koncem se do listiny střelců zapsal ještě střídající Žák a dalšího zářezu na pažbu své snajperky se v 85. minutě dočkal také domácí ostrostřelec Vavřich, který do šroubků rozebral brankáře Rozstání.

* Jiskra Mimoň – TJ Sokol Pěnčín 2:1 (1:1), branka 24. Bárta, rozhodčí Zboroň, ŽK 4:3, ČK 1:1, diváků 80. Sestava: Cimbál – Lhoták (86. Jindra Škréta), Kotrman, Mendlík, Šteffan – Žďárský (46. Jaček), Zdražil, Jan Škréta, Matějíček – Bárta, Dan Škréta (84. Gábr).
Hosté, kteří měli po celý zápas výraznou územní převahu, inkasovali náhodný gól, ale stačili srovnat s domácími krok ve 42. minutě, kdy se bezvadně provedeným trestným kopem prezentoval bývalý kapitán divizního Turnova Tomáš Bárta. Jenomže pak se hned v úvodu druhého poločasu během dvou minut vyfauloval hrající trenér Pěnčína R. Kotrman, a jeho svěřenci museli hrát v deseti. I tak nadále dobývali domácí tvrz, ovšem bez gólového efektu. Čtvrthodinku před koncem přišla zbytečná ztráta míče ve středu pole a se samostatným nájezdem Pobudy nemohl nic udělat ani velezkušený Cimbál v brance sokolů. Do karet zamotaný sudí Zboroň pak musel v 77. minutě vyloučit po druhé žluté i mimoňského Miklodu, ale ani to už hostům nepomohlo.

Ostatní výsledky: Osečná – Holany 4:4, Jablonné – Hodkovice 2:4, Mšeno B – Kamenice 2:0, Frýdlant B – Doksy B 3:2

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP:  M. Skála – Kokonín B 4:3 (2:2) Kubín 2, J. Šilhán, vlastní, Jenišovice B – Kořenov 8:1 (3:0) Vavřich 4, Matěj Randák 2, D. Hurt 2, Žák, Rychnov – Jos. Důl 5:1, Janov – Hodkovice B !?, Radčice – Tanvald 1:3, Smržovka B – Mšeno C 1:5, Držkov B – Plavy B 4:1, Ž. Brod B – Zásada 2:2, N. Ves – volno

17. Smržovka B  3 0 0 3 3:17 0

* Semilsko-OP: Vysoké – Přepeře B 1:3 (0:1), Kupka, Rakouš, Trč. Bělá –Mříčná 8:1, H. Branná B – Bozkov B 6:3, Stružinec – Studenec 2:1, Lomnice B – N. Ves 5:2, Poniklá – Košťálov B 0:1, Jilemnice – volno

13. Vysoké 4 0 0 4 3:20 0

* Semilsko-OS: Zál. Lhota – Rovensko B 6:0 (3:0), Kruh –Mírová 2:0 (0:0), Tatobity – Future 5:2 (2:1), Cimbál 4, Jirásko, Studenec B – Víchová 0:2, Libštát B – Benecko 2:3, Horka – Martinice 1:2

1. Kruh  4 3 1 0 12:6 10
2. Zál. Lhota 4 3 0 1 21:3 9
3. Víchová 3 3 0 0 7:2 9
4. Future 4 2 1 1 11:9 7
5. Studenec B  2 2 0 0 10:2 6
6. Tatobity 3 1 1 1 7:7 4
7. Mírová 3 1 0 2 5:7 3
8. Martinice 3 1 0 2 4:8 3