HRÁL SUDÍ MAŘATKA V ROVENSKU „CINKNUTEJ“ KARETNÍ MARIÁŠ?

0

Rezerva Pardubic měla být pro divizní Turnov snadným soustem, ale to se domácím vzpříčilo v hrdle, a to Turnovští hráli prakticky od začátku přesilovku! Rozdílovým hráčem duelu Bozkov vs. Sedmihorky byl kapitán Červený. Přepeře se odtrhly od svého pronásledovatele, když toho dalšího „odvařil“ rozhodčí. V I. B třídě oba naši zástupci brali všechny body, Pěnčín navíc díky vysoké výhře venku! Oproti jednomu soupeřovu dala Skala pět gólů, a přesto nevyhrála! V semilském přeboru Přepeře B urvaly bod v Košťálově, v soutěži z našich bodovaly Tatobity.

DIVIZE

* FK Turnov – FK Pardubice B 1:2 (0:1). Branka 63. Papoušek (pk), rozhodčí Machýček, ŽK 1:0, ČK 0:1, diváků 150. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý – Sedláček (73. P. Havel), Beníšek, Dlouhý (54. Š. Havel), Cigánek – Papoušek, Horák.
Turnov si hned v úvodu vytvořil několik gólových situací, ale klíčový moment přišel ve 4. minutě. To se na pardubického gólmana Šmída řítil ze strany zcela osamocen Beníšek, avšak jeho postup zarazil asi tři metry před velkým vápnem nedovoleně strážce brány hostů a byl bez pardonu vyloučen. Z následné standardky domácí Papouškem nic nevytěžili, i když mezi tyče Pardubic šel z pole hráč! Všechny pokusy domácích dlouho vyrážel, a když už jej překonali, měl jako v případech Cigánka a Kordíka dobře postavené tyče. Naopak semknuté šiky jeho spoluhráčů se díky Petráňově nechytatelném gólu po rohovém kopu v 30. minutě mohli bezuzdně radovat z překvapivého vedení.
Po obrátce se začínalo pro domácí pod vyšlým sluníčkem mnohem veseleji, neboť zkušený internacionál Papoušek z pokutového kopu, nařízeného byť hodně váhavě za faul na Kordíka, s přehledem vyrovnal stav utkání. Ovšem ani to nevzalo hostům vítr z plachet a v 80. minutě málem zastavil srdce Českého ráje Valenta, kterému se z ojedinělého kontru podařilo dopravit míč za Hykovu brankovou čáru, a to tzv. houslemi! Ani závěrečná snaha modrobílých o vyrovnání, a tím i další penaltový rozstřel s vyhlídkou alespoň na nějaký bodový zisk, nepřinesla. Jak do médií prohlásil z laxního výkonu svých svěřenců rozzlobený kouč Petřík, úterní trénink nebude pro hráče rozhodně odpočinkový.

Ostatní výsledky: Chrastava – Kratonohy 2:1np, Dvůr Králové – Živanice 3:2np, Ostrá – Trutnov 3:0, Letohrad – Př. Kopanina 2:0, Kolín – V. Mýto 0:1np, K. Hora – Ústí 0:2, Náchod – Čáslav 2:1np

16. Trutnov 12 2 1 8 10:25 7

* Sokol Bozkov – FK Sedmihorky 4:3 (4:1). Branky 35. Marcel Špína, 76. Martin Špína, 80. Červinka, rozhodčí Šmíd, ŽK 3:1, diváků 100. Sestava: Drahoňovský – Holý, Marek, Dvořák, Feurich – Kroupa (51. Martin Špína), Petrlák, Kodr, Vaníček (88. Beneš) – Marcel Špína, Červinka.
V přestřelce na kozím plácku u dolomitových jeskyní, který hostům ani v nejmenším nevyhovuje, slavil nad bojovností hostů herní vyzrálost domácích. Ty poslal už v 9. minutě do vedení Makula a druhou branku přidal kapitán Červený. Naději na obrat vykřesal kontaktním gólem Marcel Špína, ovšem jestliže se hráči FKS už viděli v teplé kabině s hratelným dílčím výsledkem, z omylu je rychle vyvedl ve 42. minutě svou druhou trefou do čeřenu za Drahoňovským Červený. A ještě než sudí poslal všechny aktéry na poločasový odpočinek, Vanc v nastaveném čase navýšil gólové manko už na tři fíky. Trenér Dvořák je znám svými promluvami k týmu, a ten tak na opačné pole hrací plochy nastoupil přece jen s mnohem větším odhodláním. Do hry se zapojil také rehabilitující brankář Martin Špína, který se na své střelecké časy rozpomněl čtvrthodinu před koncem, ale ani další úspěch Červinky v 80. minutě, který sice zajistil hostům poločasovou výhru 0:2, už na další prohře Karlovic nic nezměnil.

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Semily 6:0, Lomnice – Višňová 2:1, Ž. Brod – Hrádek 0:2, V. Hamry – B. Kostel 3:0, Doksy – Skalice 1:1, Mšeno – Frýdlant 8:1

I. A TŘÍDA

* Autobrzdy Hejnice – FK Přepeře 2:4 (0:2). Branky 45. a 77. Ježek, 21. Císař, 70. Hrmo, rozhodčí Tykva, ŽK 1:0, diváků 120. Sestava: Koudelka – Hrmo, Vlach, Nesvadba, Petřík (84. T. Horák) – Bína, Peškar (88. Kvapil, O. Horák, Císař – Trč, Ježek (90. Baudys).
Hejničtí jako jediní měli čáku sestřelit z pozice podzimního mistra favorizované Přepeře, ale ty po domácím zaváhání se Cvikovem duel o špici a šestibodový náskok přece jen zvládly. Trenér Bednář už navíc mohl poslat do hry tvůrce hry a rekonvalescenta Peškara, a opřít se také o výkon uzdraveného Petříka. A protože Ježek zase našel v koutě kabiny pohozené své „střelky“, nebylo prakticky už po prvním poločase co řešit. Jako první se do kolonky střelců v Zápisu o utkání zapsal ve 21. minutě Císař a do půlky to stihnul svým prvním příspěvkem ještě zmíněný Ježek. Již na rozdíl tradované třídy upravoval skóre v 70. minutě kapitán Hrmo a poslední slovo patřilo opět přepeřskému kanonýrovi. Gól hejnického Zemana v 82. minutě už jenom mírnil zklamání domácích hráčů a jejich příznivců, stejně tak, jako branka Matěchy už v nastaveném čase dala výsledku pro Hejnické jenom přijatelnou konečnou podobu.

* Sokol Rovensko p. Tr. – Sokol Rynoltice 0:3 (0:2). Rozhodčí Mařatka, ŽK 8:1, ČK 3:1, diváků 99. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek (76. Taibr), D. Malý – Koudelka, Mencl (88. Pařík), Štěpnička, Valentín – Koubek (63. Kněbort), L. Malý.
Rovensko poprvé na podzim doma ruplo, a vzhledem k zaváhání Hejnic s Přepeřemi se tak zřejmě připravilo o titul polovičního vicemistra. I když si domácí jsou vědomi svého částečného podílu na nečekané porážce, i tak z jejich tábora zazněly kritické hlasy k výkonu hlavního arbitra Mařatky, jenž jim měl nesmyslně vyloučit 3 hráče! Jak poté uvedl v zápise, vylučovat v zápase, k jehož vyhrocení přispěl svou troškou (!?) do mlýna i on, za otázky typu: „To si snad děláš srandu?“ nebo emoční zvolání: „To je jasná penalta, co chceš víc pískat!?“, je opravdu k zamyšlení. „Mnohem horší však je, že k sousedskému derby do Košťálova vypravujeme autobus pro fanoušky, ale do utkání nebudou moci nastoupit tři hráči naší základní sestavy, a to jsme raději další dva vystřídali, aby nedošlo k jeho ještě větší devalvaci. Upřímně, jednání pana rozhodčího jsme moc nepochopili, ale taková už je doba,“ byl z první domácí porážky zklamán předseda TJ Marek Náhlovský. V kontextu jeho slov mu nelze nedat za pravdu, protože na adresu rozhodčích padají mnohdy mnohem ostřejší slova, která dle nálady (!?) většina soudců ignoruje. Zjednávat si respekt na hřišti pomocí dvanácti karet je bez ohledu na další okolnosti hodně smutnou vizitkou…

Ostatní výsledky: Desná – V. Hamry B 5:2, Doubí – Košťálov 3:1, Ruprechtice – VTJ Rapid odloženo, Kr. Studánka – Stráž p. R. 1:2, Cvikov – Stráž n. N. 2:3

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Dynamo Holany 4:0 (1:0). Branky 28. a 60. Vavřich, 58. Marek Randák, 87. Bernard, rozhodčí Klimt, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Cejnar – Bubák, Bernard, Vích, Holeček (68. Žák) – Žabokrtský, Hurt, Marek Randák, Poláček (76. Dvořák) – Kalousek (84. Hradecký), Vavřich.
Ani holanské dynamo nezastavilo ATAX atakující příčku podzimního mistra. Byť byl první poločas zdánlivě vyrovnaný, a ke zteči povinných tří domácích bodů zavelel jen Vavřich, po změně stran už bylo více než patrné, kdo je na hřišti pánem a v mistrovském žebříčku králem. Definitivně o tom rozhodlo krátké časové rozmezí, v němž nejprve v 58. minutě zvýšil Marek Randák a záhy všechny svým druhým gólem uklidnil, kdo jiný než ostrostřelec Vavřich. Na obrat takového náskok už Holanům došla energie, a tak jim na cestu domů přibalila do batůžku ještě jeden banán navíc jenišovická legenda Leo „Benhacken“ Bernard. I před posledním kolem podzimu je jasné, že v Jenišovicích bude klidná zima.

* Sokol Osečná – TJ Sokol Pěnčín 1:6 (0:3). Branky 30. a 72. T. Bárta, 68. a 83. Mendlík, 8. J. Škréta, 42. Zdražil, rozhodčí Špáta, ŽK 1:0, diváků 40. Sestava: Semenský – Kratochvíl (46. Lhoták), Mendlík, Šteffan, M. Škréta, – Žďárský (46. Matějíček), J. Škréta (79. Michal Kotrman), Zdražil, Jaček – D. Škréta, T. Bárta (90. Kratochvíl).
V sokolském derby pod Ještědem se hosté rozhodně nestyděli a své hostitele zaskočili málo vídanou gólovou hostinou. Hodovat začal již v 8. minutě jako správný kápo Jan Škréta a po půlhodině hry se přidal poprvé v hrací době také Bárta. Jasnou záležitost dokonal chvíli před poločasem ještě další exturnovský kanonýr Zdražil. Hostům, jejichž trenér Radoslav Kotrman si pro tentokrát mohl dovolit luxus nepostavit se do hry a experimentovat tak trochu se sestavou, nezkazila dobrou náladu ani brzká branka Jarého po obrátce stran. V 68. minutě začal úřadovat Mendlík a chvíli poté se podruhé trefil Bárta, když stejný počet branek si připsal i Mendlík.

Ostatní výsledky: Mimoň – Hodkovice 0:4, Rozstání – Kamenice 1:0, Mšeno B – Doksy B 6:2, Jablonné – Frýdlant B 3:2.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Jenišovice B – Janov 3:1 (1:0) Hurt, Vavřich, Matěj Randák, M. Skála – Držkov B 3:3 (1:1) Šilhán 2, Kopecký, vlastní Krause a Brožek!, N. Ves – Smržovka B 0:0, Kořenov – Ž. Brod B 1:4, Jos. Důl – Zásada 0:4, Kokonín B – Mšeno C 1:6, Plavy B – Hodkovice B 4:1, Rychnov – Radčice 6:2, Tanvald – volno.

17. Kokonín B 12 0 3 9 22:46 3

* Semilsko-OP: Košťálov B – Přepeře B 0:0, Stružinec – Vysoké 4:1, Poniklá – Bělá 2:5, H. Branná B – Lomnice B 1:1, Jilemnice – Mříčná 7:0, Studenec – N. Ves 2:1, Bozkov B – volno.

13. Poniklá 12 1 2 9 16:51 5

* Semilsko-OS: Tatobity – Benecko 3:1 (2:0) Hajdarevič, Cimbál, Linka, Martinice – Mírová 0:0, Future – Rovensko B 1:1 (0:0) Novotný, Kruh – Víchová 1:1, Zál. Lhota – Studenec B 1:4, Horka – Libštát B 5:2.

1. Future 11 8 2 1 28:12 26
2. Kruh  11 8 2 1 45:16 26
3. Víchová 11 7 2 2 27:9 23
4. Martinice 11 7 1 3 45:23 22
5. Horka  11 5 3 3 31:18 18
6. Zál. Lhota 11 5 1 5 38:22 16
7. Tatobity 11 4 3 4 18:25 15
8. Mírová 9 4 2 3 18:16 14