STŘELEC VÍKENDU HEŘMAN KUBÍN – 4 GÓLY ZA ČTVRT HODINY!

0

Turnov se propadá tabulkou. V železnobrodském derby překvapivě zaváhaly také Karlovice, přičemž arbitr Nádeník rozdal hráčům 14 karet! A třídě dál kralují suverénní Přepeře. Obří skok vpřed udělalo v Liberci i v deseti Rovensko. Jeho hráč Kočí viděl tři karty během jediné minuty! V soutěži o level níž udržel ATAX vedoucí příčku a baráže se zřejmě nemusejí bát ani v Pěnčíně, kde řádil exdivizní Bárta. Skala objevila staronovou hvězdu, které to prostě střílí i s „vylágrovaným“ kolenem, takže i divizní plejer Omovie Kingsley Emumejakpo ze Dvora mohl jen tiše závidět.

DIVIZE

* FK Turnov – Náchod 1:3 (0:0), branka 58. Cigánek, rozhodčí Opočenský, ŽK 2:3, diváků 120. Sestava: Hyka – Tvrdý, Novotný, Kordík, Dlouhý (56. Beníšek) – Kaiser, P. Havel, Horák, Cigánek – Šulc, Š. Havel (90. Sysel).
Bez dirigenta a střelce Papouška bezradný Turnov, slabá návštěva a ještě horší výsledek. Tak nějak by se několika slovy dal charakterizovat nedělní divizní duel na Městském fotbalovém stadionu. Publikum si stejně s hlavním trenérem Josefem Petříkem muselo při pohledu na hrací plochu zoufat. Přes obrovskou převahu jejich týmu se totiž i po několika tutovkách v podání Kordíka, Horáka, P. Havla, Šulce a Kaisera, na první gól čekalo téměř hodinu. A to se ještě k jejich nelibosti za Hykova záda trefil v 56. minutě náchodský Zinke. Naštěstí hned dvě minuty nato kontroval střelec několika posledních kol Cigánek, a byl tu restart utkání. Ovšem hosté měli ve svých řadách hned dvě cizokrajné posily, a zatímco Omovie Kingsley Emumejakpo se neprosadil, vzal to v 72. minutě na sebe jeho spoluhráč Jimmy Peremene Gidion a Náchod se mohl radovat podruhé.
Domácí se ze všech sil snažili vynutit alespoň penaltový rozstřel, ale už v nastaveném čase naopak inkasovali do otevřených zadních vrátek ještě třetí gól Bricha, takže doma nezůstal ani bodík. A protože si Turnovští na rozdíl od hostů z chvostu tabulky o stupínek pohoršili, o ty další se teď musí poprat na hřišti Sparty Kutná Hora, kam zajíždějí příští sobotu.

Ostatní výsledky: Ostrá – Čáslav 1:2np, Letohrad – Pardubice B 5:0, Dvůr Král. – Ústí 1:3, V. Mýto – Kratonohy 1:0, Chrastava – K. Hora 1:2, Př. Kopanina – 1:5, Kolín – Trutnov 3:1

16. Trutnov 8 1 0 7 5:20 3

* TJ FK ŽBS Železný Brod – FK Sedmihorky 5:2 (2:1), branky 33. a 78. Marcel Špína, rozhodčí Nádeník, ŽK 4:8, ČK 1:1, diváků 80. Sestava: Drahoňovský – Čermák, Dvořák, Marek, Holý (87. Feurich) – Kroupa (68. Beneš), Petrlák, Pařízek, Vaníček – Marcel Špína, Červinka (84. Rada).
Po středeční kanonádě proti Frýdlantu 10:3 (Marcel Špína 3, Červinka 2, Marek, Petrlák, Kroupa, Vaníček, Dvořák) cestoval FKS k dalšímu pojizerskému derby do Železného Brodu. A to bylo hodně divoké. Nejenže padlo celkem sedm branek, ale především bylo k vidění také 12 žlutých karet a dvě červené! Hosté propásli začátek a po inkasovaném gólu Šimka již ve 2. minutě je o chvilku později navýšením hubeného vedení potrestal ještě Maryško. Teprve pak se dostal ke slovu karlovický snajpr Marcel Špína. Ani přijatelnější dílčí výsledek však k zásadnímu obratu nestačil. V nervózní střední pasáži utkání, kdy se víc žlutilo, než hrálo, přišly další tři góly domácích v podání Šilhána, Holečka a Makuly. To už od 56. minutě nebyl na hrací ploše pilíř zadních řad Marek, jenž nasbíral dvě žluté. Druhá trefa Špíny potom už jenom korigovala překvapivě špatný výsledek duelu druhého celku s tím předposledním. Největší kaňkou však bylo vyloučení železnobrodského Holečka, který úmyslně kopnul do zad ležícího protihráče!

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Hrádek 6:0, Semily – Skalice 0:0, Lomnice – Frýdlant 3:2, Doksy – Mšeno 0:3, V. Hamry – Bozkov 2:1, Višňová – B. Kostel 6:0, vložené kolo – ST 28. 9.: Bozkov – Skalice 4:5, Ž. Brod – Semily 2:0, Mšeno – B. Kostel 8:0, V. Hamry – Višňová 2:0, Doksy – Hrádek 4:1, Lomnice – Č. Lípa 2:5

I. A TŘÍDA

* Krásná Studánka – FK Přepeře 0:5 (0:1), branky 70., 81. a 88. Ježek, 28. Tokan, 55. Abraham, rozhodčí Mařatka, ŽK 4:1, diváků 120. Sestava: Koudelka – Hrmo, Vlach, Nesvadba, Havlín – Bína, Pěnička, Abraham (70. O. Horák), T. Horák – Tokan, Ježek.
Trenéru Bednářovi chyběl krom režiséra hry Peškara ještě střelec Martínek a další opory, ale i tak jeho svěřenci zápas na umělé trávě libereckého Harcova zvládli na výbornou. Houževnatí domácí favoritovi vzdorovali hodně dlouho, než se po půlhodině hry konečně prosadil přepeřský šuter Tokan. Po změně stran přinesl klid do řad hostů druhý gól, jehož autorem byl v 55. minutě exligista Abraham. To nejlepší si ale téměř až na konec schoval ostrostřelec Ježek, který stačil za 18 minut zkompletovat svůj další hattrick v novém ročníku a stvrdit zaslouženě vysokou výhru svého celku, a ještě víc zvýraznit jeho bilanční kredit.

* Sokol Doubí – Sokol Rovensko p. Tr. 1:3 (1:0), branky 72. Koudelka, 76. L. Malý, 88. Pařík, rozhodčí Řezáč, ŽK 4:4, ČK 0:1, diváků 100, sestava: Prokopec – Kočí, Vítek, Bakeš, Valentín – Koudelka (89. Vágenknecht), Mencl, Bangha (37. Krejčík), Pařízek (55. Pařík) – Koubek, L. Malý.
Na nekvalitní umělé trávě z hypermarketu (viz směna pozemků!) v liberecké čtvrti Doubí rozhodl první poločas ve prospěch domácího Sokola v 18. minutě Rydval. A když se z placu musel v 51. minutě za tři karty (!) poroučet rovenský Kočí, mohli se domácí cítit pánem situace, obzvlášť, když ještě čtvrthodinku před koncem stále o gól vedli. Jenomže Rovenští už dávno nejsou žádnými vyplašenými nováčky, a byť v deseti, šokovali ve finále svého soupeře i s hrstkou jejich příznivců. Nejprve totiž v 72. minutě vyrovnal navrátilec Koudelka, aby po chvíli dobou obrozený kanonýr L. Malý skóre otočil na 1:2. A aby se Doubí zbytečně netrápilo, dal jim poslední ťafku ještě dvě minuty před závěrečným hvizdem střídající Pařík. Už málem nečekaná výhra katapultovala Rovensko až na 4. místo mistrovského žebříčku!

Ostatní výsledky: Stráž n. N. – V. Hamry B 0:1, Stráž p. R. – Košťálov 5:5, Cvikov – Rynoltice 3:2, Hejnice – VTJ Rapid 1:0, Desná – Ruprechtice 0:0, ST 28. 9.: Doubí – Přepeře 0:5, Rovensko – V. Hamry B 4:0, Cvikov – Kr. Studánka 1:1, VTJ Rapid – Rynoltice5:1, Hejnice  – Stráž p. R. 3:0, Ruprechtice – Košťálov 5:2, Desná – Stráž n. N. 1:0

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Jiskra Mšeno B 2:1 (1:0), branky 40. a 55. Vavřich, rozhodčí Zboroň, ŽK 3:3, diváků 100. Jenišovice: Cejnar – Rác, Bubák, Vích, Dvořák – Hurt, Matěj Randák, Marek Randák, Poláček – Žabokrtský (86. Svoboda), Vavřich.
V jako vždy hodně zamíchané sestavě přivítala vesnička za rohozeckým pivovarem prostřední ze tří (!) týmů ambiciózního klubu od jablonecké přehrady. Tuhý souboj o první příčku měl svůj náboj od první až do poslední minuty, a za šťastnější konec v něm tahali domácí, a to především díky svému střelecky velice potentnímu kanonýrovi Vavřichovi. Ten jim svou další trefou nejenže udělal radost už před poločasovou přestávkou, ale i po obrátce stran, když se v 55. minutě podruhé zapsal do notýsku rozhodčího Zboroně a povýšil tak ošemetný náskok na bezpečnější. Nervy všem pak ale přece jen pocuchal mšenský Přibyl, který po pár minutách proměnil proti domácím nařízený pokutový kop. Jenišovičtí však nechtěli přijít o auru lídra a velkou bojovností podepřenou taktickým výkonem však své těsné vítězství uhájili.

* TJ Sokol Pěnčín – Dynamo Holany 5:1 (3:0), branky 23., 31., 39. a 76. Bárta, rozhodčí Dytrt, ŽK 2:3, diváků 100. Sestava: Semenský – M. Škréta, Kotrman, Mendlík, Lhoták – Žďárský (62. Jindřich Škréta), Matějíček (76. Gábr), Jan Škréta, Jaček – Bárta, Dan Škréta.
Pěnčínské „KáDéčko“ bylo svědkem dalšího ze šňůry koncertů, která se tu za velkého zájmu veřejnosti již léta odehrávají. Rozdíl byl tentokrát pouze v účinkujících. Přítomní netleskali Petru Jandovi a jeho Olympicu, anóbrž Tomáši Bártovi, jenž ještě nedávno nosil na rukávě kapitánskou pásku divizního Turnova. Letos trápící se hráče holanského Dynama, které vloni jako jediné znervózňovalo postoupivší Přepeře, nejprve odsoudil již v prvním poločase svým hattrickem do role komparsu. Po čestném úspěchu Zlatníčka přidal v 76. minutě svůj čtvrtý zásah do černého, aby po závěrečné „děrovačce“ dopřál radosti ze vstřelené branky také spoluhráči Jačkovi, který v 88. minutě dal výsledku konečnou podobu.

Ostatní výsledky: Hodkovice – Doksy B 2:3, Rozstání – Osečná 3:0, Kamenice – Frýdlant B 0:5, Mimoň – Jablonné 2:3, ST 28. 9.: Jenišovice – Doksy B 3:1, Kamenice – Pěnčín 0:3, Holany – Mimoň 2:2, Mšeno B – Frýdlant B 8:0, Rozstání – Hodkovice 4:1, Jablonné – Osečná 3:4

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Jenišovice B – Rychnov 2:4 (0:1) Vavřich, Strnad, N. Ves – M. Skála 0:4 (0:0) Kubín 4!, Jos. Důl – Radčice 1:4, Kořenov – Držkov B 3:4, Tanvald – Ž. Brod B 1:1, Plavy B – Smržovka B 2:0, Kokonín B – Janov 2:5, Hodkovice B – Zásada 0:3, ST 28.9.: M. Skála – Mšeno C 6:0, Kořenov – Kokonín B 1:0, Rychnov – Hodkovice B 3:1, N. Ves – Plavy B 3:5, Janov – Smržovka B 2:1, Jenišovice B – Tanvald 2:3, Radčice – Ž. Brod B 4:0, Držkov B – Zásada 4:1, Jos. Důl – volno

17. Smržovka B  7 0 1 6 5:23 1

* Semilsko-OP: Jilemnice – H. Branná B 8:0, Poniklá – Stružinec 0:3, N. Ves – Mříčná 5:0, Bozkov B – Bělá 0:11, Studenec – Vysoké 7:0, Košťálov B – Lomnice B 8:5, dohrávky ST 28. 9.: N. Ves – Košťálov B 3:1, Bozkov B – Studenec 1:7, Bělá – Stružinec 5:1, Mříčná – Poniklá 2:4

13. Mříčná 8 1 0 7 11:32 3

* Semilsko-OS: Martinice – Tatobity 6:1 (dohrávka), Mírová – Víchová 2:2 (2:1) Hejduk, Jíra, Rovensko B – Benecko 6:1 (4:0) Novotný 2, Hanzl 2, Zajíc, Kutek, Tatobity – Horka 0:0, Martinice – Libštát B 11:1, Kruh – Zál. Lhota 3:2, Future – Studenec B 5:0

1. Víchová 7 6 1 0 21:4 19
2. Kruh  7 5 1 1 21:12 16
3. Future 7 5 1 1 20:11 16
4. Zál. Lhota 7 4 0 3 28:10 12
5. Martinice 7 4 0 3 32:16 12
6. Rovensko B 7 3 2 2 26:15 11
7. Mírová 6 3 1 2 12:9 10
8. Horka  7 2 2 3 16:12 8