PRVNÍ DOMÁCÍ ZÁPAS TURNOVSKÝCH FOTBALISTŮ, VOLEJBALISTÉ V 1. LIZE SKONČILI ČTVRTÍ

0

V neděli 15. března odehráli turnovští fotbalisté první domácí zápas, ve kterém porazili tým Jablonečku 3:2. Velkou zásluhu na tom měl nestárnoucí exligový Papoušek. Sezona skončila pro turnovské volejbalisty. Byla to první sezona v 1. lize a hned velmi úspěšná. Až do poslední chvíle tým bojoval o čelní příčky. Že je to nakonec 4. místo, je historickým úspěchem týmu z Turnova, i když třeba nyní, těsně po posledním utkání, je tu jisté zklamání. Po pár dnech, až napětí z finálových bojů opadne, si každý musí uvědomit, co turnovští volejbalisté dokázali a za skvělou reprezentaci města jim poděkovat! A těšit se na další sezonu!

FOTBAL

DIVIZE
* FK Pěnčín-Turnov – Sokol Jablonec n. J. 3:2 (2:2),
branky 2. a 87. (pk) Papoušek, 23. Šulc – 6. Kuhn, 34. Karásek, rozhodčí Vojtěch, ŽK 2:4, diváků 140. Sestava: Kubát – Petřík, Pimpara, Novotný, Janošík – Tvrdý (67. Kunst), Papoušek, Beníšek, Bernát (88. Korček) – Šulc (70. Bárta), Luckassen.
Citelně chladná neděle se projevila v prořídlých ochozech MFS, ale bylo nač koukat. V oboustranně útočném průběhu zápasu měl rozhodující slovo Turnov, a to především díky famóznímu Papouškovi. Ten skóre nejenže už v 2. minutě po vybídnutí černým Luckassenem otevřel, ale pojizerské derby farem dvou prvoligových celků ve finále i v 87. minutě rozhodl! Byť duelu dal rezultát teprve až jím proměněný pokutový kop, a hosté se hodně rozčilovali, povinná domácí výhra modrobílých byla naprosto zasloužená. Faul na střídajícího Bártu ve vyložené pozici se prostě nedal přehlédnout.
Slabší chvilku si vybrali oba brankáři, takže na konečný výsledek to krom nervů trenérů a diváků nemělo pražádný vliv. Chybu turnovského Kubáta potrestal lacinou vyrovnávací brankou Kuhn, vedení Turnovu na oplátku vrátil jeho protějšek Králíček, jemuž vypadl lehký balon a nejlepší střelec zimy Šulc si po předchozím zaváhání tentokrát už věděl rady! Bohužel nedůslednost domácí obrany, která opět přinesla nerozhodný stav, zadělala na horké chvíle v druhém poločase.
V něm totiž Tvrdý v 52. minutě trefil ze strany tyč, Papouškův trestňák pak poslal z dobré pozice nad bránu výborný hlavičkář Pimpara a na dovršení vší smůly Luckassen nedokázal z bezprostřední blízkosti brankové čáry hlavou vměstnat mezi Králíčkovy tyče ani ideální centr Bernáta!? I tak Turnovští potvrdili zlepšený podzim a na dostřel dotáhli svého soupeře.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Náchod – Týniště 0:1, K. Hora – Č. Třebová 3:1, Trutnov – Živanice 1:0 np, Letohrad – V. Mýto 1:2 np, Dobrovice – Benátky 1:3, Ústí – Č. Brod 0:1, Pardubice B – D. Králové 1:2

VOLEJBAL

n201503161020_sport_64_015_volej* 1. liga, muži: Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (19,23,18). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Šén, Melich, Čermák, libero Vojta. Střídali: Kovář, Folprecht, Koláčný, Peníška. Trenér Šimůnek.
V páteční podvečer 13. března nastoupili turnovští volejbalisté na nymburské palubovce k souboji o 3. místo. Hosté bohužel opět postrádali Konečného, Hýbla a Lukavce, domácí měli v sestavě naopak i extraligové posily z Benátek Sobka a Schweinera. Nymburští vstoupili do utkání lépe a od úvodu 1. setu si vytvořili několikabodový náskok, který po celý set udržovali a 1. sadu s přehledem získali. Do druhé sady vstoupili lépe Turnovští, vytvořili si několikabodový náskok, ale v rozletu je zastavilo několik nepřesných výroků rozhodčích, díky kterým vypadli z tempa a ztratili vedení. Z pocitu křivdy se však hostující hráči dokázali brzy oklepat a podařilo se jim opět dostat do mírného vedení. V úplné koncovce však opět přišly dva jednoznačně otočené výroky rozhodčích ve prospěch domácích a i 2. sada byla ztracena. To turnovské hráče jakoby zlomilo a celý 3. set pouze dotahovali vedení domácích. Nymburk si svůj náskok s přehledem hlídal, a tak bylo o vítězi zápasu a držiteli 3. pozice rozhodnuto.
Pochvalu za dobrý výkon zaslouží Melich s Koláčným, kteří zahráli jedny se svých nejlepších utkání v této sezoně, ale ani to bohužel na vítězství nestačilo.
Turnovští volejbalisté tak skončili ve své premiérové sezoně v 1. lize na skvělém 4. místě, což je vynikajícím úspěchem celého týmu.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Výsledky finálové série
ČZU Praha B – České Budějovice 3:0 (23,20,24), 3:1 (23,17,-18,20), o vítězi zatím není rozhodnuto