VÍKEND VE ZNAMENÍ HNED NĚKOLIKA FOTBALOVÝCH JUBILEÍ

0

Červnový víkend 20. – 21. června se v Pojizeří nesl v duchu oslav nejpopulárnější hry na světě. Hned trojice pořadatelských oddílů (!) uchopila sváteční program každý po svém. Úctyhodných 90 let slavil v sobotu černobílý Jizeran Doubrava, kde vyvrcholením celodenního programu, vesměs zápasů jednotlivých družstev oddílu, bylo utkání starých gard, v němž se proti domácím postavila bájná Sparta Praha. Jizeran s podporou dlouholeté tradice sic soupeři podlehl 3:4, ale vzhledem k propastnému rozdílu ve své době hraných soutěží jde o více než slušný výsledek. „Bylo to náročné utkání se vším všudy, na srandičky nebylo místo a nikdo nikomu nic nedaroval,“ přiblížil exprvoligový sudí a člen pražské AMFORY, Boleslavan Pavlín „Paša“ Jirků, který duel řídil. Na taneční zábavě pak všem vyhrávala hudební skupina Víkend.

Také FK Košťálov slavící půlstoletí kopané připravil pro spoluobčany a své příznivce pestrý program. Ten načal turnaj starých gard, který vyhráli mladoboleslavští Zahrádkáři. Staré pány potěšilo vystoupení orientálních tanečnic, své umění předvedl i zdejší fotbalový potěr. Téměř dvě stovky diváků pak měly možnost sledovat „rohozecké derby“, ve kterém se v silném dešti proti sobě představily dva týmy, těžící z podpory Pivovaru Rohozec. Na straně jedné stál v KP se zachránivší A-tým, na straně druhé pak divizní ženy FK Pěnčín-Turnov. Jako každá správná exhibice, i tato skončila za potlesku přihlížejících smírným výsledkem 6:6. Branky divoženek vstřelily Jeriová 2, Schmidtová 2, Kubáčková a Vondráčková. V třípenaltovém rozstřelu pak byli úspěšnější domácí v poměru 2:1, když z Turnovanek dokázala proměnit jen nová posila WW Saskie Suková z Liberce. „Jsme rádi za toto utkání ala Miss mokré tričko, které nabídlo divákům nejen atraktivní podívanou, ale po střelecky hubené sezoně v rámci střeleckých hodů také plný tucet gólů,“ byl s remízou protentokrát nadmíru spokojen prezident FKK Leoš Moravec.

n201506221527_sport_110_015_pencin

n201506221527_sport_111_015_pencin

n201506221527_sport_112_015_pencin

Do třetice všeho dobrého se jubilejní veselí odehrálo také v neděli, a to v Pěnčíně. Fotbalisté tamního Sokola oslavili 40 let od svého založení dalším postupem do krajské I. B třídy, ale to samozřejmě nebylo vše. Po pečlivých přípravách se ve zdejším sportovním areálu začalo slavit záhy po obědě. Předzápasu před hlavním bodem – utkání úspěšných sokolů s Bílými tygry Liberec – se zhostili mladší žáci FK Pěnčín-Turnov. Hlavní utkání pak přineslo start reprególmana Petra Čecha, z něhož se nakonec vyklubal sportovní ředitel FK Pěnčín-Turnov Jiří Šteffan v tankistické helmě, a také spravedlivou remízu 2:2, když dvoubrankové vedení tygrů smazali domácí kanonýr Pišta Mihálik a kapitán Petr Mynář.
Zájemci měli možnost si prohlédnout „vymazlený“ autobus libereckých hokejistů, kteří se po odehrání zápasu věnovali autogramiádě. Za velkého zájmu publika se přesně na středový kruh pěnčínského pažitu snesla pětice parašutistů z Mladé Boleslavi. Díky slosovatelným vstupenkám si zhruba padesátka účastníků oslav mohla domů odnést zajímavé ceny, jako třeba volné vstupenky na extraligová utkání Bílých tygrů, kteří do Pěnčína dorazili i s několika svými maskoty a roztleskávačkami. „Přišlo víc než pět stovek lidí, takže oslavy měly i náležitou kulisu,“ potěšilo nejen dlouholetého sekretáře TJ Sokol Josefa Mareše. 

Připravil: Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz
Foto: Luděk Rozkovec

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.