OPILÝ ŘIDIČ ZPANIKAŘIL A HAVAROVAL

0

V pátek 21. října kolem 22. hodiny projížděl 29letý řidič osobního vozidla značky Volkswagen Golf Turnovem směrem z centra Nádražní ulicí do Přepeřské ulice. Ve chvíli, kdy spatřil policejní hlídku, zpanikařil a výrazně přidal na rychlosti. Pochopitelně na sebe strhl její pozornost, policisté se za ním rozjeli, aby ho zkontrolovali. Řidič golfu při průjezdu prudké levotočivé zatáčky auto neudržel na mokré silnici a najel do zábradlí. Naštěstí se přitom zranil jen lehce. Policisté odhadli škodu na majetku města a na havarovaném vozidle na celkem 30 tisíc korun. Při kontrole řidiče dechovou zkouškou zjistili, že řidič má v sobě přes 2 promile alkoholu, což také vysvětluje jeho panikaření v okamžiku, kdy uviděl policejní uniformy.

Navíc bylo jeho vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. Za svou opileckou exhibici se tedy bude zodpovídat před soudem. Policisté již v této věci zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Týž večer se také neznámý pachatel vloupal do osobního vozidla značky Volkswagen Touran, zaparkovaného v turnovské Husově ulici. Zloděje nejspíš ke krádeži zlákala automobilová navigace, kterou si řidič ve vozidle ponechal. (Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.