VYRŮSTÁ NOVÁ GENERACE DIVADELNÍKŮ

0

Kam spěje dětské amatérské divadlo? „Řekla bych, že mílovými kroky k tomu, aby to mladí natřeli dospělým. Kvalita dětského divadla je totiž rok od roku lepší, alespoň podle toho, co je k vidění na přehlídce Turnovský štěk,“ glosuje Daniela Weissová, která je předsedkyní poroty březnové divadelní přehlídky. Na ní se představují školní divadelní soubory z regionu. Letos do zdejšího divadla dorazilo rekordních deset souborů z Turnova, Rovenska pod Troskami, Libštátu, Benešova u Semil, Kořenova a Železného Brodu. Porota udělila přímou nominaci na krajskou přehlídku souboru ZUŠ Turnov Kámoš drámoš za představení Husiti.

Doporučení na krajskou přehlídku získaly soubory: ZŠ Kořenov za představení O pokažené válce, ZŠ Benešov u Semil, soubor Jizeránek, za představení O Břetislavovi a Jitce aneb Jak ukrást nevěstu, soubor Kuki-kuki ZUŠ Železný Brod za představení Horhádky a soubor Bezevšeho ZUŠ Turnov za představení Líza. Cenu diváků získal soubor Kámoš drámoš.

„ V poslední době se tady objevila řada nových vedoucích divadelních souborů, ti chodí na diskuze s odborníky, absolvují různé workshopy a na práci s dětmi je to potom hodně vidět,“ přiblížila Weissová. A jak hodnotila letošní přehlídku Turnovský štěk co do nápaditosti a různosti témat, když podstatná část představení čerpala z naší historie? „Podle mého názoru dětem, které se věnují dramatické tvorbě, už moc neříká nabídka plochých příběhů v různých mutacích a nevím kolikátých pokračováních. Podvědomě touží po opravdu silném příběhu, je to i vidět na jejich přínosu do vlastního představení. Vyrůstá tu nová generace. Jsem pyšná na turnovské školy a ´zušku´. Jen to potvrzuje fakt, že Turnov patří ke kulturním baštám široko daleko a přímo ve městě vedle sebe v minulosti vždy fungovalo hned několik divadelních souborů. Za mne je to také velká poklona všem kantorům, kteří se dětem věnují,“ shrnula Daniela Weissová.

n201304012331_vakci_63_013_stek

n201304012331_vakci_64_013_stek

n201304012331_vakci_65_013_stek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.