TÝDEN BEZPEČNOSTI NA SILNICÍCH

0

V loňském roce zemřelo na silnicích Libereckého kraje v důsledku dopravních nehod 46 lidí. Nejčastější příčinou všech smrtelných nehod je nepřiměřená rychlost. Celkem 413 dopravních nehod zavinili řidiči pod vlivem alkoholu. Statistiky zaznamenaly nárůst i u dopravních nehod zaviněných dětmi – cyklisty. Právě alkohol a rychlost jsou tématy blížícího se týdne bezpečnosti na silnicích Libereckého kraje, který podle mluvčího Jiřího Langra připravuje Liberecký kraj ve dnech 21. – 27. dubna.

V této souvislosti je plánována řada akcí, které budou završeny expozicí na autosalonu v Liberci a reálnou ukázkou jedné nehody, ke které vloni došlo. K této problematice vydává Liberecký kraj informační letáky. První z nich mapuje smrtelné dopravní nehody, které se staly v Libereckém kraji.  „Chceme ukázat lidem, jak nebezpečné je nezodpovědné chování některých řidičů, poukazujeme na hrozivé následky dopravních nehod a jejich množství,“ uvádí Vladimír Richter, člen rady Libereckého kraje, pověřený vedením resortu dopravy. Mezi vážnými nehodami je uvedena i ta z loňského 30. dubna, kdy u železniční zastávky Turnov-město přišel o život cyklista. Více ZDE.

Druhým problémem v Libereckém kraji jsou dopravní nehody způsobené řidiči pod vlivem alkoholu. Tento nešvar našich řidičů zaznamenal v loňské roce nárůst. Nehody způsobené pod vlivem alkoholu mívají velmi závažné následky. Víte třeba, že půl litru piva vám z krve zmizí až za dvě a čtvrt hodiny? (u žen jsou to skoro čtyři hodiny!), víte, co znamenají stavy lehké nebo střední opilosti? To vše si můžete přečíst v přehledné formě na dalším letáku ZDE.

Tematicky do obsahu tohoto článku zapadá i informace, kterou poskytl velitel turnovské městské policie Luboš Trucka. V březnu se konalo měření rychlosti na vyžádání obce Ktová. V místech v centru obce, kde mezinárodní silnice tvoří poměrně nebezpečné „esíčko“, je povolena maximální rychlost 40 km v hodině. „Za dobu měření jsme zkontrolovali rychlost u 60 vozidel. Celkem 15 jich jelo víc než sedmdesátkou, jeden dokonce rychlostí 105 km v hodině. Nikdo ale nejel předepsanou rychlostí, a to jsme měli toleranci nastavenu až na hodnotu 53 km v hodině,“ shrnul Trucka. Je k tomu nutné ještě něco dodávat?

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.