V NÁRUČI OTEVŘELI NOVÉ PROSTORY

0

V turnovském Centru pro rodinu Náruč, sídlícím v zadním traktu sokolovny ve Skálově ulici, otevřeli v pátek 13. ledna slavnostně nově zrekonstruované prostory. Ty dosud sloužily převážně jako sklad, nyní to bude příjemné zázemí především pro jednu z nabízených služeb tohoto občanského sdružení – místo pro setkávání pěstounských rodin. „Potřebovali jsme vytvořit další plnohodnotné prostory pro práci s rodinami tak, aby současně mohl probíhat program v patře i v přízemí,“ vysvětlila předsedkyně o. s. Náruč Petra Houšková.

Pomoc pěstounským rodinám je jedna z priorit turnovské Náruče. „Pěstounských rodin, se kterými spolupracujeme, přibývá, chodí mezi nás více dětí se zdravotním postižením, rozšiřuje se věkové rozpětí dětí, naše práce vyžaduje více individuální přístup. Nový prostor nabízí hernu, učebnu, výtvarnou dílnu s vestavěným skladovacím prostorem, vybavenou kuchyň. Kromě aktivit pro děti v pěstounské péči zde budou probíhat dopolední provoz miniškolky, odpolední výtvarné dílny či vzdělávací aktivity,“ shrnula Houšková. Ta současně poděkovala sponzorům, bez kterých by nové prostory nevznikly. Celkové náklady na úpravy a nové vybavení dosáhly částky ve výši 176 tisíc korun, kromě sponzorů přispěly ještě některé nadace. Slavnostní otevření proběhlo za účasti vedení města a krajského radního pro resort sociálních věcí Pavla Petráčka.

Turnovská Náruč vznikla v roce 2000, její aktivity patří k velmi vyhledávaným a mezi rodiči malých dětí oblíbeným. Do budoucna chce sdružení pokračovat v rozšiřování nabídky, kromě spolupráce s pěstounskými rodinami jsou to hlavně tzv. volnočasové aktivity, sociální poradenství a podpora některým humanitárním projektům u nás i v zahraničí. Z Náruče například přispívají na vzdělání jedné dívky v Ugandě nebo podporují projekt oživení vesnice v Pákistánu. Přítomný turnovský místostarosta Jaromír Pekař, který má na radnici na starosti sociální věci, ocenil fungování Náruče i ve změněných podmínkách, kdy ubývá především různých grantů, nicméně sdružení si vlastní aktivitou dokáže dál držet vysoký standard nabízených služeb.

Více se o tomto občanském sdružení dozvíte na www.naruc.cz , velmi vyhledávaný je také internetový portál pro turnovské rodiny www.turnovprorodinu.cz , kde najdete mnoho užitečných informací a rad pro všechny generace.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.