TURNOV V ROCE 2009 Z POHLEDU INVESTIC RADNICE

0

Co Turnov čeká v letošním roce? Stručný výčet toho nejdůležitějšího vyjmenovala starostka města Hana Maierová na lednové tiskové konferenci radnice. V současnosti probíhá rekonstrukce bazénu na Výšince, která má být dokončena k zahájení nového školního roku 2009/2010. Radnici čeká i několik výběrových řízení, například na zateplení mateřské školy v ulici Kosmonautů.

„Předběžně počítáme s tím, že po letošních letních prázdninách začne stavba dopravního terminálu u nádraží s termínem dokončení v roce 2011, čekají nás složitá jednání při zahájení rekonstrukce kanalizací v ulicích města v projektu Čistá Jizera, což jen v Turnově bude stát desítky milionů korun,“ přibližuje starostka.

Radnice počítá i s případnými dotacemi, které by mohly přijít z fondů Evropské unie na již podané projekty. Tady se nejvíce hovoří o dotaci na konečnou úpravu návsi v Mašově, na opravu Skálovy ulice a výstavbu parkoviště pod Valdštejnem. Podle všeho ani letos nedojde na rekonstrukci městských stezek (k zámku Hrubý Rohozec a vnitřní turistický městský okruh), protože partnerská strana – polský okres Jawor – nedodala potřebné dokumenty a žádost o dotaci tak nebyla zaregistrována.

 

Zahájena má být také příprava regenerace sídliště u nádraží, již v lednu zde proběhne mezi obyvateli poměrně vyčerpávající anketa na téma, co by zde lidé chtěli zlepšit. Rozuzlení se letos možná dočkáme v případě záměru Českého vysokého učení technického zřídit v Turnově detašované pracoviště a školicí centrum. Jedním z míst, kde by mohlo vzniknout, je tzv. školička u ZŠ v Žižkově ulici. Zástupci ČVUT počítají také s využitím hvězdárny na Vrchhůře, která by díky tomu mohla projít potřebnou rekonstrukcí. „Znovuobnoveny budou také práce na aktualizaci strategického plánu města, který je výhledem rozvoje na další desetiletí v různých oblastech života města. Obnovena bude práce řidící komise, opět se budeme ptát občanů, jakým směrem se má Turnov dále vydat,“ dodala starostka.

 

Celkem je v připravovaném rozpočtu města na tento rok na investice vyčleněno asi 130 milionů korun, přesněji to ale budeme vědět až po schválení rozpočtu na konci ledna.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.