LETOŠNÍ DIVADELNÍ PŘEHLÍDKU OVLÁDLY SOUBORY ZE ZUŠ TURNOV

0

Tradiční březnovou přehlídku TURNOVSKÝ ŠTĚK, která se v městském divadle uskutečnila ve středu 18. března, ovládly soubory z místní základní umělecké školy. Cenu za převedení lyrického textu do dramatického tvaru si odnesl soubor Přípravka ZUŠ za představení Pohádka pro uplakanou muchomůrku, postup na krajskou přehlídku do Jablonce nad Nisou, cenu diváků a cenu poroty za přístup ke zpracované látce obdržel soubor Kámoš drámoš s autorskou hrou Kuřecí svět. Doporučení na krajskou přehlídku získaly další souboru ze ZUŠ – Draci a Bezefšeho. V letošním 14. ročníku mohli diváci vidět devět představení dětských souborů z Turnova, Benešova u Semil a Libštátu.

„Myslím, že jsme viděli celou řadu velmi zajímavých představení. Práce s dětmi v dramatických kroužcích místní ZUŠ je opravdu výjimečná, soubor Kámoš drámoš podle mě patří rovnou na celostátní přehlídku,“ glosovala za porotu Daniela Weissová. Ta se pozastavila i nad tím, že i soubory menších dětí turnovské ZUŠ se na přehlídce představily s autorskými hrami, což není vůbec běžné.

201503221024_vakci_51_015_stek

„Bez ohledu na to, jak úspěšní jsou, kolik posbírají cen a jestli jedou na nějakou přehlídku, je pro mě důležité, že děti něco smysluplného dělají, a za to chci poděkovat jejich vedoucím a učitelům základních i uměleckých škol. Děti se učí pohybovat na jevišti, tříbí si světonázor, učí se etice a morálce. Tohle všechno mně přijde velmi důležité,“ dodala Weissová.

201503221024_vakci_52_015_stek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.