PADESÁTÁ HRUŠTICE

0

Dnes už legendární běžecký závod z turnovské Hruštice přes Rakousy na Malou Skálu a zpět. V neděli 5. listopadu se běžel již 50. ročník. Na jeho start se postavilo celkem 115 běžců všech kategorií, což je druhá nejvyšší účast v historii závodu.

Renomé tohoto silničního běhu již dávno překročilo hranice regionu – nejvzdálenější závodnice letos dorazila ze slovenského Popradu, mezi muži přijel nejvzdálenější účastník ze Sušice. Běželo se za ideálních běžeckých podmínek, teplota atakovala deset stupňů nad nulou, nahoře na Hruštici trochu foukalo, dole v údolí Jizery panovalo příjemné podzimní klima. Nejrychlejší mezi muži byl Adam Malý z AC Turnov časem 50:29 min., nejrychlejší ženou byla běžkyně AC Turnov Michaela Novotná (58:42 min.). Traťový rekord drží z roku 1993 Jan Pešava z Jablonce nad Nisou (46:19,7 min.).

Závod založila v roce 1974 parta turnovských běžců: Karel Štrincl, Miloslav Drahoňovský a Stanislav Novotný (na titulním snímku), patřil k nim i atletický trenér Zdeněk Drobník, na jehož počest se dnes závod běží.

Výsledky a pohled organizátorů na jubilejní ročník přineseme v samostatné fotoreportáži.

Start jubilejního ročníku

Adam Malý v cíli…

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.