GLOSA: VANCOUVER ANEB FANDÍME ČESKU

0

Mám životního kamaráda – přítele ze střední školy. Arnošt je z Králík (přesně z Dolní Lipky), kde byl i jedno volební období místostarostou. A vydává tam i regionální noviny Nové Kralicko – to jen tak pro pořádek, jak nás ta střední škola poznamenala. Grulich z Vláčilova filmu Zánik samoty Berghof, tak to jsou Králíky. Ale o tom není tato glosa. Když jsme chodili před třemi desetiletími na střední školu, měl Arnošt jedno postpubertální trauma.

Měl tetičku v Kanadě, což by zase nebylo takové trauma, ale ona mu poslala do Česka přelomu 70. a 80. let minulého století takovou „příšernou“ stříbrnou bundu s kanadskou vlaječkou, jaká tady nikde nikdy nebyla k dostání. A protože Arnoštovi rodiče neměli peněz nazbyt, tak přestože on chtěl nosit normální bundu z konfekce, jako my všichni, byl nedobrovolně nucen chodit v bundě od tetičky. („Když už jsi ji dostal a je teplá, tak co, budeš ji nosit!“). A on v ní byl k nepřehlédnutí. Svítil i v noci na ulici, když jsme šli do hospody nebo do kina, svítil i na našem internátu. A řekněte, co víc, než být všude spatřen a bezpečně identifikován, si puberťák může přát…

Tetička žila a dosud žije ve Vancouveru. Ano, tam kde právě začíná zimní olympiáda. Svého času v tomto městě na západní výspě Kanady měla i českou hospodu, kam chodili i naši hokejisté Farda a Nedomanský, kteří hráli za tamní klub. A tak se mně Arnošt znovu vrátil v myšlenkách. Vidím ho v té zářivé, stříbrné bundě. „Tak co, budem fandit Čechům, nebo Gretzkému a spol?“ ptám se do telefonu. „No Čechům, co blbneš, těm já budu fandit i když jsem členem strany Moravané,“ praví Arnošt s noblesou a nadhledem sobě vlastní. Tak jo, budem fandit Čechům. I tetička Boženka ve Vancouveru bude fandit Čechům…

 

Chceme fandit Čechům na olympiádě společně v některé turnovské restauraci? TvA doporučuje:

 

* Restaurace na Šetřilovsku bude novým provozovatelem otevřena 15. února. Na přenosy z olympiády se tu chystají, k dispozici bude víc než dvoumetrová obrazovka, levnější pivo i dárky pro fanoušky… Kontaktní telefon: 725 293 800.

 

* Bowling Sedmihorky – podle provozovatele Petra Bajera sice zatím nechystají ranní fandění u televize, ale v případě, že třeba naši hokejisté postoupí, určitě se velkoplošné obrazovky rozzáří ráno i zde. Kontaktní telefon: 481 389 044, 739 037 330.

 

* Sport bar v budově TJ Turnov ve Skálově ulici. Také zde je velkoplošná obrazovka, také zde jsou připraveni pro zájemce odvysílat i ranní hokejové a další přenosy. Kontaktní telefon: 602 427 255.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.