SPORTOVNÍ PŘEHLED: OD CYKLISTIKY PO VOLEJBAL

0

Sportovní přehled je tentokrát nabitý informacemi. Podíváme se na házenou, na cyklistiku, shrneme výsledky legendárního silničního běhu Hruštice (organizátoři již připravují jubilejní čtyřicátý ročník), jsou zde výsledky florbalové a futsalové – naposledy FC Dalmach zvítězil na horké půdě v České Lípě. Zaznamenali jsme i jedinečný úspěch turnovských radiových orientačních běžců, kteří se zúčastnili mistrovství světa v Srbsku a Míša Omová si zde opět důrazně řekla o korunku královny turnovského sportu! První zápasy mají za sebou hokejisté, závěr přehledu patří volejbalu.

CYKLISTIKA
* 19. ročník silničního závodu veteránů 3x Okolo Kalicha,
Malá Skála. Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov,  kat. 40-50 let 2. místo, Aleš Zeman, SSC Železný Brod, kat. 30-40 let, 2. místo.
* Královéhradecká 50, Hořice, poslední závod série Cyklomaratontour 2012. Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 16. místo celkově, 4. místo v kategorii, Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov, 42. místo celkově, 1. místo v kategorii muži nad 60 let.
* Nova Author Cup 2012, Josefův Důl, poslední a zároveň nejmasovější závod seriálu Author Cup. Závod dokončilo 2780 účastníků z celé ČR. Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 27. místo celkově, 4. místo v kategorii muži 40-50 let, Richard Vosyka, Hermann-Irsap,104. místo celkově, 7. místo v kategorii muži 50-60 let.

HÁZENÁ
V sobotu 13. října zasáhla do soutěží téměř všechna turnovská házenkářská družstva.

* Ženy, II. liga: TJ Turnov – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 26:16 (9:10). První branku vstřelily hostující houževnaté a bojovné hráčky ve 2. minutě. V zápětí domácí vyrovnaly. Po celý první poločas musely turnovské házenkářky dotahovat brankové manko. V 17. minutě vedly házenkářky z Ledče dokonce o 4 branky! Příčinou byla nepřesná střelba, kdy zvláště hráčky z postů spojek potřebovaly k úspěchu mnoho pokusů. Domácí však chybovaly také v obraně. Do konce prvního poločasu se přeci jen podařilo snížit na rozdíl jediného gólu.
Také ve druhém poločase byly první úspěšnější hostující, které zvýšily na 9:11. Od 34. do 42. minuty se šňůrou sedmi branek dostal do vedení turnovský celek a to díky úspěšnější střelbě a zlepšené obraně (17:12). Pětibrankové vedení si Turnovačky držely až do 55. minuty, kdy byl stav na ukazateli 21:16. Pak už ledečské házenkářky neskórovaly a domácí byly úspěšné ještě 5x. Za předvedený výkon získal turnovský celek první druholigové body a přáním všech je, aby tyto body nebyly poslední.
Sestava (branky): V. Horáčková, B. Kučerová – J. Nalezencová (6/1), D.  Aissi (5/1), A. Koubková (4), R. Kohoutová (4), A. Vališová (3), C. Davidová (2), P. Bártová (1), V. Ševrová (1), R. Bakešová, A. Šafářová, L. Ševrová, I. Tichá.

* Muži – Inter REG liga: TJ Turnov – HBC Jičín  C 25:20 (11:8). Příjemným překvapením bylo, když si domácí na počátku zápasu vybudovali až pětibrankový náskok. Po poločase, který skončil 11:8, se hra celkově přitvrdila, což vyústilo v udělení celkem pěti červených karet (dvě pro Turnov, tři pro Jičín). Díky výborně fungující obraně a skvělému výkonu domácího brankaře Štěpána Krhouna dotáhli domácí zápas k překvapivému, ale zaslouženému vítězství v poměru 25:20!
Sestava (branky): Š. Krhoun – J. Holubka (4), R. Holubka (4), P. Ouvín (4), P. Kulich (3), M. Ouvín (3), M. Netušil (2), P. Třešňák (2), M. Rieger (1), J. Soukup (1), J. Šteffan (1), M. Bakeš.

* Mladší žákyně – Přebor Prahy (zápasy odehrány v Pardubicích).
Výsledky: TJ Turnov – Astra Praha 6:13 (4:7), TJ Sokol Bělá p. B. 13:3 (8:3), Sparta Kutná Hora 12:4 (6:3), Sokol Vršovice 11:12 (7:10), SHK D-P Pardubice 9:11 (6:6). Sestava (branky): J. Krupařová (3), N. Sojková (2) – K. Brožová (12), Ž. Palounková (9/4), B. Hájková (6/1), A. Hrancová (6/2), L. Nosková (6), V. Hrdinová (5), V. Víšková (2), E. Berndtová, Z. Homolková.

Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FLORBAL
* Sobota 6. října:
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Turnově: TJ Sokol Bzí – TJ Turnov „B“ 8:12, TJ Turnov „B“ – FBC Liberec „B“ 9:9
– Liga dorostenek – turnaj odehrán v Turnově: 1. FBC DDM Děčín 4 – TJ Turnov 3:2, FBC Teplice – TJ Turnov 4:2
* Neděle 7. října
– 1. liga dorostenců – turnaj odehrán v Ústí nad Labem: TJ Turnov – FbC Ústí nad Labem 5:10, FbC Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 15:1
* Sobota 13. října
– 3. liga mužů – turnaj odehrán v Kadani: FBC PANTHERS LIBEREC – TJ Turnov 7:7, TJ Turnov – FBC Spilka&Horák Česká Lípa „B“ 10:5
Pro TvA: Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz

FUTSAL
* Liberecký krajský přebor, hráno v neděli 7. října: Jizeran Doubrava – FC Dalmach Turnov 2:10 (2:3).
Branky FCD: Pecka 6, Kroupa 3, J. Mencl. Branky Jizeran: Bárta, Vodháněl. Sestava FCD: Bursa – E. Šafář, Čepelík, T. Pecka, R. Mencl, J. Pecka,  J. Mencl, Kroupa, Vávra.
Po delší době si turnovský Dalmach mohl opět poměřit síly s futsalovým týmem z blízkého regionu. Po vyrovnané první půli, kde domácí Jizeran neustále musel dotahovat mírný náskok, se ve druhém dějství strhla gólová smršť Dalmachu. V hlavní roli se představil nestárnoucí Josef  Pecka a šesti góly si dal předem dárek ke čtyřicátým narozeninám. Hattrickem se ještě blýskl o generaci mladší Marek Kroupa a jednu branku přidal z
penalty Jarda Mencl. Za nedělní výkon zaslouží pochvalu celý tým Dalmachu podpořený skvělým výkonem brankaře Bursy.
Pro TvA: Karel Palounek,  FC Dalmach, fcdalmach@centrum.cz

* II. liga: F.A.Zole Česká Lípa – Dalmach Turnov 3:8 (2:3). Branky Dalmachu: Jíra 3, Kalousek, Krejčík, Kratochvíl, Hurt V., Hurt D. Sestava: Prokopec – Krejčík, Jíra, Bernard, Kratochvíl, V. Hurt, D. Hurt, Kalousek, Zdražil.
Dalmach utkání začal skvěle, když po trefách Vojty Hurta a Kalouska vedl v 11. minutě 0:2. Pak ale z úvodního tempa polevil a Česká Lípa do 19. minuty dokázala srovnat. Do kabin i přesto šel šťastnější Turnov, když za šestý akumulovaný faul proměnil desetimetrový kop Jíra – 2:3. Druhá polovina utkání už byla především v režii Dalmachu.
Pro TvA Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy prvního kola:

* HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 0:9 (0:5; 0:3; 0:1), hráno v pátek 12. října. Sestavy – Sokol: Procházka – Herrmann, Augsten, Koťátko, Brož – O. Dobrý, Krouza, Kužel, Valeš, Šolc, Maryško, Roszman, Mařan, Velagyi, Performers: Mlejnek – Hujer, Roubíček, Kopal, Černohouz – Jan Lhoták, Jakub Lhoták, Mazánek, Cidlinský, Vaníček, Sýkora.
* HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 10:3 (5:0; 3:2; 2:1), hráno v sobotu 13. října. Sestavy – Všeň: Kracík – Holas, Šťastný, J. Pařízek, Z. Pařízek, Vytina – Lamač, Egert, Šmucr, Patočka, Koťátko, Taibr, Dědeček, Kobosil, Vávra; Hnanice: Zuzaňák – Richter, Runčík, Zubko – P. Stuchlík, Stantejský, Buchar, M. Stuchlík, Ruček.
* SDH Troskovice – HC Modřišice 2:3 (0:1; 1:1; 1:1), hráno v neděli 14. října. Sestavy – Troskovice: Louma – Těhník, Jirásek, Rutkovský, Boček – Semecký, Stránský, Lukáš Dubravský, Kozák, T. Růžička, Srb, Dlabola, Drahoňovský, Urban. Modřišice: Koubus – M. Vaníček, Roubíček, Knížek, Krouza – R. Holán, L. Holán, Hlůže, Borovička, Pelda, Zavadil.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

RADIOVÝ ORIENTAČNÍ BĚH

n201210190920_sport_123_012_robMISTROVSTVÍ SVĚTA V ROB: VELKÝ MEDAILOVÝ ÚSPĚCH. Šestnácté mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu, které se konalo od 10. do 16. září v srbském horském středisku Kopaonik, přineslo českým
barvám po loňském evropském šampionátu další velký medailový úspěch. O vítězství České republiky v soutěži národů se velkou měrou zasloužili, stejně jako vloni, také zástupci turnovského oddílu. Pod vedením šéftrenéra
reprezentace Andreje Gomzyka se v rámci premiérového formátu programu mistrovství, sestávajícího nově ze čtyř disciplín, na start postavili Jakub Oma mezi muži, Michaela Gomzyk Omová mezi ženami a Jana Omová mezi ženami nad 60 let.
Všechny závody se uskutečnily v náročném horském terénu v nadmořské výšce přes 1700 metrů nad mořem, což náročnost programu čtyř závodů ve čtyřech dnech pro ty, kdo ho absolvovali celý, ještě umocnilo, a
šampionát se zapsal mezi ty nejnáročnější v historii.

Michaela Gomzyk Omová i přesto, že nebojovala po celou dobu šampionátu pouze s náročnými tratěmi a soupeřkami, ale i s nemocí, znovu prokázala, že je momentálně jasnou světovou vládkyní tohoto sportu mezi ženami. Ze čtyř závodů vytěžila tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a k tomu ještě zlato a stříbro v soutěži družstev v klasických závodech. O jednu individuální medaili méně vybojoval Jakub Oma, když si po loňském
titulu mistra Evropy ve sprintu vyběhl letos v této disciplíně i titul mistra světa.

Problémy se nevyhnuly ani Janě Omové, kterou během prvního závodu postihly bolesti zad, se kterými se více či méně potýkala i po zbytek mistrovství. Přesto bojovala a odměnou jí za to byl v kategorii žen nad 60 let zisk dvou stříbrných a jedné bronzové medaile v individuálním hodnocení a k tomu zlaté a stříbrné v týmové soutěži v klasických závodech.
Celkově tým pod vedením Andreje Gomzyka dosáhl v srbských horách nedaleko kosovských hranic na bohatou sbírku devatenácti zlatých, sedmnácti stříbrných a šestnácti bronzových medailí a obhájil primát nejúspěšnější
výpravy z loňského mistrovství Evropy, tentokrát před druhým Ruskem a třetí Ukrajinou.

Pro TvA Jakub Oma, kubaoma@seznam.cz

SILNIČNÍ BĚH – HRUŠTICE 2012
n201210190919_sport_122_012_hrustice* 39. ročník silničního běhu, neděle 14. října, 15 km z Turnova na Malou Skálu a zpět. Pořadatelé z AC SYNER Turnov se radovali z vítězství závodníka z pořadatelského klubu (naposledy autor tohoto příspěvku v roce 1998). I mezi  ženami se dařilo domácí závodnici Barboře Jíšové, která doběhla na 4. místě. Závod proběhl bez problémů a zranění. S počtem 68 startujících nakonec vládla spokojenost. V Praze totiž ve stejný den proběhly 1. ročníky dvou velkých závodů, a to tomu turnovskému určitě nějaké závodníky ubralo. V příštím roce se uskuteční jubilejní 40. ročník v neděli 20. 10. a pořadatelé se na něj chtějí pečlivě připravit. Poděkování patří také všem sponzorům za podporu tohoto populárního a tradičního závodu.
Pro TvA: Aleš Drahoňovský, www.hrusticebeh.cz, adrahon@volny.cz

HRUŠTICE 2012, výsledky:
1. místo Luboš Gaisl, AC Syner Turnov (0:49:39,7 min.), 2. místo Martin Berka (0:49:48,6), 3. místo Jan Mrázek (0:50:05,4). Nejlepší žena: Jana Klimešová, USK Praha (0:59:23,9).
Absolutní traťový rekord drží Jan Pešava, který trať v roce 1993 uběhl v čase 46:19,7 min.

VOLEJBAL
* II. liga, muži: TJ Zikuda TURNOV – VK Slovan CHABAŘOVICE 3:0, 0:3.
V dalším dvojutkání 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 5. a 6. kola na domácí palubovce v této sezóně dosud neporažený tým a bronzové družstvo z loňské sezony, takže bylo již před začátkem utkání jasné, že nás nečeká nic jednoduchého.
Po velmi dobrém výkonu v prvním vítězném utkání bohužel nedokázali domácí hráči na předvedenou hru navázat a odešli v odvetě poraženi.
První zápas 3:0 (23,21,21). Sestava: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Maier, Dolejší, libero Vojta, střídali Strnad, Koláčný, Kovář, Hůlek, trenéři Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě, ale bohužel bez nemocné blokařské opory Kováře, který byl sice připraven na lavičce, ale do utkání zasáhl pouze při taktických střídáních. V průběhu celého utkání se hráči obou týmů přetahovali o vedení a o výsledku se vždy rozhodovalo až v napínavých koncovkách, kde tentokrát prokázali silnější nervy domácí hráči a mohli se tak radovat z dalšího vítězného utkání, čímž připravili hostujícímu týmu první letošní porážku.
Druhý zápas 0:3 (-21,-23,-22). Sestava: Hůlek, Koláčný, Vacík, Konečný, Maier, Dolejší, libero Vojta, střídali Folprecht, Strnad, Kovář, trenéři Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupili domácí hráči vlažně a možná i vlivem uspokojení z ranního vítězství se v úvodním setu prezentovali mátožným výkonem. K chybějícímu Kovářovi se navíc přidala absence smečaře Melicha a výsledkem byla porážka v úvodním setu. Ve druhé dějství došlo na straně domácích ke zlepšenému výkonu a především zvýšení bojovnosti, což vedlo až k vedení 21:18, ale ani to bohužel nestačilo k zisku druhého setu. Ve třetím setu se nepodařilo udržet stoupající tendenci výkonnosti a tak domácí odešli poraženi.
Hosté se prezentovali především ve druhém utkání kvalitním výkonem a předvedli, proč se nacházejí na špičce druholigové tabulky.
Tým Turnova je v 11členné tabulce na 8. místě.
Pro TvA Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

* II. liga, muži: Malá Skála – Bižuterie Jablonec n. N. 1:3 (-19,-15,14,-16), 2:3 (21,-21,23,-19,-15). V zápasech 5 a 6 kola 2. národní volejbalové ligy mužů se domácí Malá Skála utkala s dosud neporaženým lídrem tabulky.
Dopolední utkání začali domácí až příliš nervózně. Hosté z Jablonce dávali Skalákům lekci z produktivity, když v prvním a druhém setu na straně Jablonce dominovali oba nejvýraznější hráči, Kolumbijec Oldan na bloku a Steffan na smeči. Sestava – Novák, Krňák, Heřman, Hampl, Finke, Holubec a libero Lukáš, připraveni Kouble a Zítko.
Po tradičním guláši bylo rozehráno odpolední utkání, do kterého nastoupila lépe domácí Skála. Měla lepší pohyb po hřišti, prosazovala se v útoku i v obraně a zvítězila v setu 25:21.
Druhý set byl až do koncovky vyrovnaný a Jablonec strhl vítězství na svou stranu až v závěru. V této fázi zápasu se hrál výborný volejbal, domácí dominovali na bloku, v poli vybrali několik ztracených balonů a třetí set získali pro sebe 25:23. Ve čtvrtém setu tempo domácích polevilo, několik chyb na příjmu a Bižuterie uhrála set 25:19. V pátém setu se obě družstva přetahovala o každý bod. Domácí vedli 8:7, 13:10, 14:12, ale dvě chyby v koncovce je nakonec připravili o první vítězství v soutěži. Sestava: Novák, Holubec, Krňák, Kouble, Finke, Heřman a libero Lukáš, připraveni Zítko a Hampl.
„Domácí hráči tentokrát podali proti favoritovi výborný výkon a zejména ve druhém zápase ukázali, že když se bojuje, volejbal hrát umí. Fanoušci, i když v malém počtu, tak vytvořili výbornou kulisu,“ dodal na závěr trenér Petr Preisler.
www.tjmalaskala.wbs.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.