POZVÁNKY PŘELOMU LEDNA A ÚNORA: NA DLASKOVĚ STATKU BUDE MASOPUST A JE TU I POZVÁNKA NA PROMÍTÁNÍ FILMU O TAJUPLNÉ LEGENDĚ JIZERSKÝCH HOR

0

(aktualizace)První měsíc nového roku vstupuje pomalu do své druhé poloviny a máme tu pozvánky na kulturní a sportovní akce. V tomto ročním období nelze ale kromě nabídky plesů v okolí Turnova o víkendech až tak mnoho nabídnout. Ale přesto. Upoutávky na nový český film „Václav“ slibují další exhibici Ivana Trojana v tom nejlepším slova smyslu, druhý únorový víkend bude Masopust na Dlaskově statku a týž den se v Turnově uskuteční promítání jedinečného „amatérského“ filmu o legendě jménem Eleazar Kittel. Právě film o této výjimečné osobnosti našeho kraje by mohl být jednou ze zajímavých pozvánek nadcházejících dnů.

► Program městského kina v Turnově, Žižkově ulici:
* Středa 23. a čtvrtek 24. ledna od 20 hodin – francouzský film HITMAN.
* Pátek 25. a sobota 26. ledna od 17.30 hodin – kino promítá americký rodinný film KOUZELNÁ ROMANCE.
* Pátek 25., sobota 26. ledna od 20 hodin a neděle 27. ledna od 17.30 hodin – nová česká komedie CHYŤTE DOKTORA s Michalem Malátným (Chinaski) v hlavní roli.
* Neděle 27. ledna od 14 hodin – americký dobrodružný rodinný film MOST DO ZEMĚ TERABITHIA.
* Středa 30. ledna od 20 hodin – americký film NOVÝ SVĚT.
* Čtvrtek 31. ledna od 20 hodin – americký film TĚSNĚ VEDLE.
* Pátek 1. a sobota 2. února ve 20 hodin a neděle 3. února v 17.30 hodin – nový český film VÁCLAV v hlavní roli s Ivanem Trojanem.
* Čtvrtek 6. února od 20 hodin – ve Filmovém klubu švédsko-francouzsko-norské drama TY, KTERÝ ŽIJEŠ.
* Čtvrtek 7., pátek 8. a sobota 9. února od 20 hodin a neděle 10. února od 17.30 hodin – kino promítá novou českou komedii s Bolkem Polívkou SVATBA NA BITEVNÍM POLI.
* V neděli 10. února se od 14 hodin můžete příjít podívat na americkou animovanou pohádku PAST NA ŽRALOKA.
(
Průměrná cena za jeden lístek na filmové představení v turnovském Biu Ráj je 70 Kč.)

► Úterý 22. ledna
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle představení VRAŽEDNÉ DĚDICTVÍ. V hlavní dvojroli se představí známý herec Pavel Trávníček.

► Středa 23. ledna
* Od 16 hodin je v kulturním sálku turnovské knihovny pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi ve znamení kouzel a čar, zahraje také LS Na Židli.

► Pátek 25. ledna
* Od 18 hodin je v Sokolovně ve Skálově ulici Cestovník 2008. Podíváte se do Ekvádoru a na Galapágy.
* Od 19.30 hodin můžete zajít na jazz do turnovské restaurace na Šetřilovsku. Hraje Corcovado a Mackie Messer Band.
* TJ Turnov a SPV Mašov pořádají od 20 hodin v Sokolovně v Mašově Sokolský ples. K tanci hraje skupina Reflex, vstupné je 80 Kč, předprodej je v době od 17 do 19 hodin v mašovské restauraci na návsi. Bohatá tombola, předtančení žákyň místní školy.
* SDH Podháj pořádá v pátek 25. ledna od 20 hodin v kulturním domě na Podháji tradiční sousedský ples, hrají Veselí pozůstalí. Předtančení, tombola. Předprodej u pana Kabáta na Podháji čp. 43 na návsi. Vstupné 80 Kč. Objednávky tel. 605 372 545.

► Pondělí 28. ledna
* Od 13 hodin se v sále ZUŠ na turnovském náměstí uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků 8. ročníku fotografické a výtvarné soutěže Příroda na Zemi a zároveň vernisáž výstavy z nejlepších prací této soutěže. Hosty v programu: PhDr. Marie Hrušková, Petra Braunová a další zajímavé osobnosti. Hudební doprovod žáci ZUŠ Turnov.
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle v pořadí 539. koncert Turnovských hudebních večerů, vystoupí Turnovské orchestrální sdružení.

► Čtvrtek 31. ledna
* Od 17 hodin se ve výstavním kabinetu Muzea Českého ráje v Turnově koná vernisáž výstavy ze sbírek Muzea Zkamenělého lesa v Lounech a fotografií Ing. Jiřího Boudy.
* Od 18.30 hodin se v turnovském městském divadle uskuteční další setkání s biotronikem Tomášem Pfeifferem, který rozezní Vodnářský zvon.

► Pátek 1. února
* Od 20 hodin je v Rovensku pod Troskami v sále radnice tradiční Hasičský ples.
* Od 20 hodin je v Kulturním domě v Pěnčíně ples turnovského gymnázia.

► Sobota 2. února
* Od 10 hodin je v dětském oddělení turnovské knihovny výtvarná dílna „Pohádkové lampičky“. Dílna je věnována výrobě pohádkových lampiček a lampionů na pohádkový průvod oblíbené celostátní akce NOC S ANDERSENEM, která se koná poslední březnový víkend. Dílnu povedou Iveta Rudolfová a Lada Capoušková.
* Od 14 hodin je v sále radnice v Rovensku pod Troskami Dětský karneval se soutěžemi.
* Od 20 hodin je v Kacanovech Hasičský ples.

► Neděle 3. února
* Od 14.30 hodin je pro děti v sále turnovské Žluté ponorky v Husově ulici připraveno divadelní představení Loutkářského souboru Spojáček z Liberce O ZAKLETÉ LABUTI.

► Úterý 5. února
* Od 18 hodin je v turnovském městském divadle Cestovatelský klub. S Karlem Wolfem se podíváte do MALAJSIE a na BORNEO. Kinabatangan – asijská pokladnice přírody, Opičí ráj v Borneu, Podmořský svět Malajsie, Kde se rodí jedlá ptačí hnízda? … to je jen několik témat, která budou na programu večera.

Středa 6. února
* Od 8 hodin je v dětském oddělení turnovské knihovny připraven pořad „Už jsem čtenář“ pro čerstvě pasované prvňáčky do Řádu rytířů krásného slova. Světem říše knih turnovské knihovny provede malé čtenáře Eva Kordová. Koná se i ve čtvrtek 7. února.
* VEČER PRO ČESKÝ RÁJ. Od 17 hodin pořádá v prostorách turnovského Muzea Českého ráje Středisko ekologické výchovy setkání všech milovníků přírody a krajiny Českého ráje. Během večera bude mimo jiné předána Cena Střediska ekologické výchovy Český ráj za ekologický počin v roce 2007, připraven je i kulturní program a pro všechny účastníky také malé občerstvení. Dozvíte se i nejčerstvější informace o rychlostní komunikaci R35.

► Pátek 8. února
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle pořad z cyklu: Domácí scéna aneb máme na to. Vystoupí místní rocková skupina ZABEAT.
* Sbor dobrovolných hasičů v Mašově pořádá v pátek 8. února od 20 hodin v sále Sokolovny Hasičský ples. K tanci hrají Veselí pozůstalí. Předprodej vstupenek je od 3. února od 18 do 20 hodin v restauraci Na návsi. Vstupné je 80 Kč. Tombola, hlavní cena značkový fotoaparát.

► Sobota 9. února
* Masopust na Dlaskově statku začíná ve 14 hodin.
* Odpoledne také masopustní průvod projde Rovenskem pod Troskami.
* V 17 hodin začíná v konferenčním sále hotelu Karel IV. v Turnově promítání filmu Eleazar Kittel. Jedná se o postavu opředenou mnoha pověstmi. Lékař bez vzdělání? Léčitel s dobrou pověstí napříč Jizerskými horami? Ďáblův svěřenec? Sám čaroděj? Nebo snad je to pouhá legenda o člověku, který pomohl mnoha lidem nejenom kolem Šumburku (dnes Krásné), ale i v dalších horských místech? Na všechny otázky můžete najít odpověď v amatérském filmu Eleazar Kittel, který byl uveden v květnu 2007. Režie Lukáš Müller, natáčení se účastnili především nadšenci z Desné v Jizerských horách. Ti po třech letech přivedli na svět unikátní snímek, ve kterém nechybí napětí, efekty a také nádherné prostředí…
Turnovské skautské středisko Štika pozvalo na promítání pana reséra, který film osobně uvede. Další informace naleznete na internetových stránkách www.kittel.cz

SPORTOVNÍ POZVÁNKY
► TJ FC Dalmach Turnov zve na futsalové zápasy divize „A“ ve sportovní hale ve Skálově ul. v Turnově. Začátky v 18 hodin. Neděle 3. února – AFC Celtic Kladno, neděle 10. února – Olympik Mělník.
► Lyžování a bruslení v Turnově: V případě, že se venkovní teploty budou držet kolem nuly a nebude dlouhodobě pršet, je v provozu malý provázkový i velký vlek na turnovské sjezdovce ve Struhách. Lyžovat sem můžete přijít o víkendech a o svátcích od 9 do 21 hodin a ve všední dny od 15 do 21 hodin.
Kromě lyžování si můžete také zajít zabruslit. Kluziště s umělým ledem u sportovní haly u turnovského nádraží funguje po celý den. Rozpis hodin pro veřejnost ZDE.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin s polední pauzou 12 -13 hodin. Až do 15. února je v galerii muzea výstava zhruba 70 historických kočárků „Hajej, nynej děťátko“ ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové. Ve výstavním kabinetu muzea je výstava Zkamenělá dřeva.
n200801191921_vakci_05_08_kabele► V Galerii Safír v turnovském muzeu je do 2. února výstava fotografií členů fotoklubu Safír. Jde o kolekci fotografií s jednotícím názvem „Podzimně zimní městská krajina“. Od 2. února je zde výstava podvodní fotografie „PAF Tachov“, zahájení je ve 14 hodin (potrvá do 1. března). Výstava obsahuje soubor třiceti nejúspěšnějších fotografií z posledního ročníku evropského mezinárodního festivalu potápěčské fotografie a videa, který se již 29 let koná v západočeském městě Tachov.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí (Galerie U zlatého beránka) je do 7. února výstava fotografií „Šumava 2006“ – společná výstava členů turnovského Safíru a fotografů ze sdružení Kontakt. Od 7. února je tu výstava členů Fotoklub Safír Turnov – Lednové sporty, v pořadí druhá společná fotoakce. Zahájení je v 16 hodin, výstava potrvá do 6. března.
► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je do 7. února výstava fotografických portrétů rockových legend autora Aleše Majera R´N´R PORTRAITS. Od 7. února zde vystavuje člen fotokroužku Žluté ponorky Honza Erben, zahájení je v 17 hodin, výstava potrvá do 6. března.
V pátek 25. ledna bude v Galerii Granát v 16.30 hodin vernisáž výstavy akvarelů „Obrázky z domova“ Miroslava Ulmanna (potrvá do 29. února).
► Divadelní galerie turnovského městského divadla – výstava fotografií z Grónska od Zdeňka Strnada.
► V turnovské městské knihovně je až do konce ledna výstava fotografií Jiřího Večerníka „Národní parky Kalifornie“, do konce února výstava nejlepších prací z fotografické a výtvarné soutěže Příroda na zemi a do 25. března výstava nejlepších dětských prací ze soutěže Stromy kolem nás.

ZA HUMNY
► SEMILY. Dvě výstavy ve Státním okresním archivu budou mít vernisáž na konci ledna. V pátek 25. ledna v 17 hodin je to vernisáž Fotoklubu Semily, hovoří Tomáš Hyka, účinkuje Štefan Pernecký mladší (klavír); v neděli 27. ledna v 17 hodin křest nové knihy Jaroslava Křapky „Poudáni vo poudáni“, účinkují FIDLE z Jičína, Jaroslav Vávra a přátelé autora.
► SEMILY. V rámci výstavy Sladký život čokolády (trvá do 10. února) semilské muzeum pořádá dvě akce pro veřejnost. Ve středu 16. ledna od 17.30 hodin je to „Čokoládový relax“ – čokoládová kosmetika a masáž. V sobotu 26. ledna od 10 do 16 hodin je to „Čokoládový den“ s ochutnávkami horké čokolády z fontány ad.

OSTATNÍ
► Veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“ vyhlásila kulturní komise Města Turnov. „Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu,“ píše se mj. v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.
Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář Kulturního centra Turnov v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.