PROSINCOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Adventní akce, vánoční trhy, divadla, koncerty, pekelná sobota v depu… Předvánočních a vánočních pozvánek na Turnovsku je možná nejvíc v historii. Mezi stálicemi jsou tu některé novinky, třeba Advent v Uličce řemesel, rozšířená nabídka na Valdštejně, vánoční setkání na Dlaskově statku. Ožije zámek ve Svijanech, tradiční koledování pořádají na Prackově, skauti budou rozdávat Betlémské světlo… Adventní čas je tu také proto, abychom se zastavili a s pokorou zrekapitulovali uplynulé období a v klidu se podívali, co nás v nejbližší době čeká. Naše současnost plná turbulencí a špatných zpráv přináší často velmi chmurnou náladu. Nenechme si vánoční atmosféru pokazit a současně mysleme na ty, kteří na mnoha místech světa strádají, trpí válečným konfliktem, hladoví či jsou nemocní…

Pátek 1. prosince
* TONY BEAT & BLUES-ROCK NONSENS 1984. Nová kapela starých muzikantů hrající známé i neznámé hity. Těšte se na vůbec první vystoupení nově vzniklého hudebního tělesa. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 1. až neděle 3. prosince
* ADVENT V ULIČCE ŘEMESEL. Nemusíte jezdit do Drážďan ani na Staré Město pražské, můžete si užít první adventní víkend ve svém městě s místními tvůrci a strávit tak příjemné dny ve vánoční atmosféře v klidu a v téměř domácím pohodlí. Z uličky si jistě odnesete plno krásných zážitků z milých setkání a třeba si i odškrtnete pár položek z „vánočního seznamu“.
V pátek 1. prosince od 10.00 do 20.00 hodin budou otevřeny všechny řemeslné dílny, ve kterých si budete moci zakoupit autorské výrobky. Odpolední program aneb „pohoda, jazz“ začíná v 16.00 hodin: Duo BigBand, Jazz quartet ZUŠ Turnov, workshopy v řemeslných dílnách, skleněné náramky, rytí a výroba skleněných ozdob, náramky s rytou perletí, kožené a pletené náramky, potisk triček a šál, výroba šperků z drahých kovů a polodrahokamů… V galerii v patře výstava děl Kateřiny Dostálové „Líbezníčky“. Ochutnávka a prezentace sirupů a čokoládových pralinek, keramika z Ateliéru Kruhy. Palačinky z Českého ráje – občerstvení u vstupu do pasáže z nově zrekonstruované ulice Antonína Dvořáka.
V sobotu 2. prosince od 10.00 do 15.00 hodin: Prodej autorských výrobků a workshopy nejen pro děti…
Neděle 3. prosince od 10.00 do 18.00 hodin: Prodej autorských výrobků a workshopy nejen pro děti… V galerii módní přehlídka italské módy (od 15.00 hodin) a prezentace květinového studia, živá hudba v podání Štěpánky Kačírkové – viola. Více informací najdete na FB a Instagramu. Ulička řemesel, Antonína Dvořáka 334, www.ulickaremesel.cz

Sobota 2. prosince
* ADVENTNÍ TRHY NA ZÁMKU SVIJANY. Nádvoří zámku zaplní tradiční jarmark, kde si budete moci zakoupit občerstvení, regionální výrobky, tradiční zboží a dárkové předměty, vánoční produkty, cukroví i další pochutiny.
V 16.00 hodin bude za zpěvu dětí z mateřské a základní školy ze Svijanského Újezdu rozsvícen vánoční strom.
Po celý den budou otevřeny zámecké expozice za zvýhodněnou cenu. Od probíhá od 10.00 do 17.00 hodin.
* PEKELNÁ SOBOTA V TURNOVSKÉM DEPU. Od 13.00 do 19.00 hodin se v turnovském lokomotivním depu otevře pekelná brána. Na návštěvníky čekají čerti, hříšná výstava lokomotiv, Luciferův svařák, pekelné jízdy na úzkorozchodné železnici a další aktivity. Každou hodinu jede z nádraží do depa motoráček Děti v kostýmu čerta dostanou drobnost na památku. Více na www.kolejklub.cz.
* HRAD VALDŠTEJN: Adventní koncert skupiny Subulcus. Historické písně a společné zpívání koled. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).

Neděle 3. prosince
* ADVENTNÍ, ANDĚLSKÁ A PERNÍKOVÁ DÍLNA. Poslední tvořivá dílna tohoto roku bude věnována adventní a vánoční tematice. Vyrobíme si anděly, svíčky a ozdobíme perníčky. Rozsvítíme také vánoční stromek v knihovně. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 9.00 hodin.
* ADVENTNÍ BLEŠÍ TRH proběhne ve sportovní hale TSC v Turnově II vedle střední školy od 9.00 do 12.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Duo klavír – housle. Koncert studentek Barbory Šimůnkové a Jany Bevilaqua. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* SLÁVEK KLECANDR & OBOROH. Adventní koncert, Dům Na Sboře od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V ROVENSKU POD TROSKAMI. Program: 16.00–17.00 hod. adventní zpívání, v sále radnice hraje a zpívá „Schola Dolní Bousov“, od 17.30 hod. slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí doprovázené tradičním vystoupením dětí z rovenské školy a svátečním slovem. V průběhu akce bude možné si zakoupit adventní věnečky a dárky s vánoční tematikou, k dispozici bude i něco na zahřátí.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce na turnovském náměstí začíná v 16.30 hodin. Vystoupí žesťový soubor ZUŠ, pěvecký sbor Karmínek, adventní postavy budou dětem rozdávat drobné dárky. Viz také Advent v uličce řemesel.
* SOUSEDSKÝ SPOLEK PROVAZ z Kacanov (Pro Vánoční Zpívání) vystoupí v rámci rozsvícení vánočních stromů v Kacanovech (16.30 hodin), na Vyskři (17.15 hodin) a v Olešnici (18.00 hodin).

Pondělí 4. prosince
* KNIHOVORY: TOMÁŠ HANÁK. Beseda se známým hercem, moderátorem a také milovníkem železnice. V prosinci 2018 se stal kmotrem turnovské knihovny na vlakovém nádraží. Nyní se sem vrací po pěti letech od otevření. Akci moderuje ředitel knihovny Jaroslav Kříž. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II. Začátek v 18.00 hodin.

Úterý 5. prosince
* NETRADIČNÍ UNIVERZITA: DOLNÍ SLEZSKO (LUBUŠSKO A POLSKÁ LUŽICE). Další přednáška z cyklu Dolní Slezsko v rámci Netradiční univerzity. Přednáší Jana Vančatová ze spolku Societas Amicuum Liberec (SAL). Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II, začátek v 10.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – ČERTOVSKÁ POHÁDKA. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 16.00 hodin.

Středa 6. prosince
* DIVERZANT: POVEGLIA – OSTROV SMRTI. O ostrově Poveglia kolují různé strašidelné pověry, ale pravdou je, že na něm byl lazaret pro osoby nakažené morem, které cestovaly do Benátek. Stovky postižených tam jsou pohřbeny v masových hrobech a další tisíce byly spáleny na hranicích. Na začátku dvacátého století zde byl postaven ústav pro osoby s trvalým mentálním postižením, který ale nefungoval dlouho a byl brzy opuštěn. Budovy ústavu i stará zvonice zbořeného kostela, které zarůstají břečťanem a divokou vegetací, tak tvoří opravdu bizarní kulisy… Cestovatelský klub, Kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Čtvrtek 7. prosince
* SPOLU NAD KNIHOU: ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ ČAS. Pořad z knih Krakonošův rok a Vánoční příběh. Průvodní slovo Eva Kordová, hudební doprovod Petr Kostka a Ondřej Halama. Komunitní místnost Fokusu od 10.00 hodin.
* ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ ČAS. Pořad s etnografkou muzea Vladimírou Jakouběovou o tradicích a zvycích adventu a Vánoc. Hudební doprovod Ondřej Halama. Klub aktivní senior, penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* KDYŽ SE TURNOVSKÉ NÁDRAŽÍ DOSTALO DO TURNOVA aneb sto let od připojení Nudvojovic k Turnovu. Přednáška historika Davida Marka z Muzea Českého ráje připomene malé výročí, neboť uběhne sto let od připojení Nudvojovic pod město Turnov. Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II, začátek v 17.00 hodin.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Střelnice od 18.00 hodin, vstupné za tým 200 Kč. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
* KRÁLOVSKÝ BALET: DON QUIJOTE. Inscenace Carlose Acosty vytvořená před deseti lety pro Královský balet překypuje vtipem i bravurní choreografií a věrně zachycuje kouzlo a romantiku horkého Španělska. Balet v kině, Kino Sféra od 18.30 hodin, základní vstupné 290 Kč.

Pátek 8. prosince
* HVĚZDNÁ SETKÁNÍ S LEGENDOU. V Kulturním domě v Tatobitech se uskuteční setkání s legendárním zpěvákem a konferenciérem Josefem Zímou. Začátek v 19.00 hodin. Předprodej vstupenek na obecním úřadě.

 

 

 


Pátek 8. a sobota 9. prosince

* VÁNOČNÍ ŘEMESLNICKÉ TRHY 2023 V TURNOVĚ. Vánoční trhy s prodejem tradičního zboží, dobrého jídla i pití a s bohatým kulturním programem. Těšit se můžete na skvělé řemeslníky z celé České republiky, poutavý hudební i divadelní program, dětská vystoupení i pravou adventní atmosféru. Náměstí Českého ráje a sál ZUŠ.

PÁTEK 8. PROSINCE
Pódium na náměstí:
Dopoledne bude tradičně vyhrazeno pěveckým sborům zdejších základních škol.
14.00 hodin: Lédl Jazz Q. Vánoční koledy v jazzové úpravě.
15.30 hodin: Duo BigBand. Hudební výlet napříč všemi rytmy od dechovky až po rockové a popové hity.
17.00 hodin: Tony Beat. Nová kapela starých muzikantů hrající známé i neznámé hity.
18.00 hodin: Slávek Janoušek. Známý písničkář s kapelou představí to nejlepší ze své tvorby.

Sál ZUŠ na náměstí:
14.30 hodin: Čert to vzal. Čmukaři Turnov. Komedie o splněném přání a ulítaných čertech, ještěže to Kašpárek s Honzou všechno zachrání. Vhodné pro děti od 3 let.
16.00 hodin: Pletené pohádky. Čmukaři Turnov. Čtyři pohádky o zvířátkách: Kůzlátko a vlk, O chytrém zajíci, O statečném kůzleti a O zlé koze. Vhodné pro děti od 3 let.

SOBOTA 9. PROSINCE
Pódium na náměstí:
10.00 hodin: Ondřej Zlevor. Staročeské písničky za doprovodu akordeonu.
11.00 hodin: Eva Matylda Jiřičková. Autorské písně a poetická vyznání známé turnovské písničkářky.
12.00 hodin: Provaz. Sousedský pěvecký spolek Pro Vánoční Zpívání z Kacanov.
13.30 hodin: Waldovy Matušky. Parta přátel zazpívá písně jednoho z nejcharismatičtějších českých zpěváků.
15.00 hodin: Vánoční nadílka Textové dílny – Ježíšku, přines!
16.30 hodin: 20 deka duše. Vladimír Mišík revival band, parta příznivců této legendy a kvalitního českého big beatu.
18.00 hodin: Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční. PS Antonín Dvořák a Orchestr přátel J. J. Ryby řídí Bohuslav Lédl.

Sál ZUŠ na náměstí:
10.30 hodin: Vánoční hra. Loutková lidová hra s jesličkami, zpěvy a anděly. Divadlo Kordula. Poetické, humorné ale i mírně dramatické situace ovlivňují i sami diváci. Vhodné pro děti od 3 let.
14.00 hodin: – Plechové pohádky. Divadlo Kordula. Ve třech veršovaných pohádkách uvidíme, že hrát pohádku lze i s nádobím, a že některé princezny nechce ani drak. Vhodné pro děti od 3 let.
16.00 hodin: Vánoční hra. Loutková lidová hra s jesličkami, zpěvy a anděly. Divadlo Kordula.

Sobota 9. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Adventní koncert skupiny Capella Rederna. Koncert liberecké skupiny renesanční hudby. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* VÁNOČNÍ TANEČNÍ ODPOLEDNE od 16.00 hodin v „hasičárně“ na Daliměřicích. K tanci i poslechu hraje Turnovanka.
* SOUNDFALL & ROZUMBROTHERS. Oč méně byla turnovská formace Soundfall v poslední době vidět na podiích, o to více dřela ve zkušebně. Jako host vystoupí RozumBrothers, kapela balancují na pomezí rocku a popu s příměsí triphopu, folku, funku. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

 

Neděle 10. prosince
* PROHLÍDKA SVIJANSKÉHO ZÁMKU A VÁNOČNÍ KVÍZ. Od 10.00 do 17.00 hodin si můžete prohlédnout expozice zámku ve Svijanech zdarma. Připraven bude také speciální vánoční kvíz pro děti. Od 17.00 hodin na akci naváže v zámecké kapli zpěv koled za doprovodu varhan.
* HRAD VALDŠTEJN: Adventní zpívání sboru Provaz Kacanovy. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* SKAUTSKÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ. Sbor turnovských skautů vystoupí od 14.00 hodin v kapličce na Bukovině.
* RADKA RUBEŠOVÁ & MICHAL SVOBODA. Adventní koncert, Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč.


Pondělí 11. prosince

* DIVADLO V KNIHOVNĚ: ČTENÍ KE KAFI – ZÁPISKY Z CEST. Žádný cestopis ani přednášku o pamětihodnostech tentokrát nečekejte. Vybraly jsme historky a drobné postřehy ze tří zemí – z Itálie, Portugalska a Kréty. Příhody a postřehy z cest doplní trefné animace Dity Stuchlíkové. Hrají Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská. Knihovna na vlakovém nádraží Turnov II, začátek v 18.00 hodin.

Úterý 12. prosince
* RIDERS. Když se věci vymknou kontrole, hledáme cestu k nápravě. Inscenaci o toleranci, slabosti a síle, pochybnostech a respektu, touze po ovládání i destrukci připravil soubor ke svému desetiletému výročí. Abonentní divadlo+, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 460 Kč.

Středa 13. prosince
* KONCERT PRO SENIORY S MUSICOU FORTUNOU. Odbor sociálních věcí MěÚ v Turnově zve všechny seniory na tradiční adventní koncert. Vystoupí smíšený pěvecký sbor Musica Fortuna. Koncert, Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin, vstup zdarma.
* VLASTA REDL 50. Velký koncert velkého muzikanta. Vlasta Redl slaví 50 let na hudební scéně! Tento geniální samorostlý všeuměl, skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžér, hudební režisér a producent, který se podílel na šedesáti albech, vyráží se svou kapelou, aby oslavil půlstoletí na prknech, která znamenají svět. Střelnice od 19.00 hodin, vstupné od 490 Kč.

Čtvrtek 14. prosince
* BABYCLUB VAGÓNEK. Vánočně naladěný dopolední program vyhrazený našim nejmladším čtenářům a rodičům. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II od 10.00 hodin.
* reGENERACE6. Tradiční přehlídka autorského šperku. Také ta šestá v pořadí bude opět setkáním šperkařů a zlatníků z Turnovska s hosty. V minulosti zde vystavovali výtvarníci ze všech koutů Čech, nyní se představí umělci ze Slovenska. Šestý ročník bude zahájen společně s reprízou obsáhlé a noblesní přehlídky současného českého šperku, která byla pod kurátorským vedením Julie Bergmann odprezentována v první polovině letošního roku v athénském Muzeu šperku Iliase Lalaounise. Svátek šperkařů v turnovském muzeu tak letos bude dvojnásobný. Klenotnice muzea od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 4. února 2024.
* KONCERT NA NÁDRAŽÍ: PÍSNIČKÁŘKA MARIE ŠPAČKOVÁ OUHRABKOVÁ. Těšit se můžete na autorské písně i na společné zpívání těch tradičních. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II od 17.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* MUSICA FORTUNA: VÁNOČNÍ KONCERT „NADĚJE PRO KIKOŠE“. Tradiční, a přesto trochu jiný koncert si pro vás letos připravil smíšený pěvecký sbor Musica Fortuna. Sbor by společně s vámi rád vánočním koncertem pomohl ke splnění toho největšího přání našeho dlouholetého přítele Pepy Uchytila a celé jeho rodiny – zdravého Kikoška. Chlapec má diagnostikovanou Duchennovu svalovou dystrofii, nemoc, při které postupně oslabuje a ubývá svalová hmota. Naděje pro Kikoše je oficiální název sbírky, kterou pořádá rodina pro zajištění finančních prostředků na léčbu a rehabilitaci. Musica Fortuna věnuje veškerý výtěžek z obou vánočních koncertů právě jemu. Městské divadlo Turnov od 17.00 a od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč.
* DÁMSKÁ JÍZDA S LÁSKOU NEBESKOU. Přijďte si užít dámský večer na Střelnici. Doprovodný program začne v 18.00 hodin, kdy se na vás v klubu KUS bude těšit certifikovaná kosmetická poradkyně Mary Kay. Zdarma vám poskytne poradenství v rámci péče o pleť a budete mít i možnost se nechat opět zdarma nalíčit. V 19.00 hodin se otevřou dveře kina Sféra, které vás přivítá welcome drinkem a těsně před začátkem filmu, tzn. v 19.30 hodin, proběhne losování o dárky. Vstupné 165 Kč.

Pátek 15. prosince
* IMUZA: KONCERT K VÁNOCŮM. Tradiční koncert umělecké iniciativy Imuza vás naladí na vánoční atmosféru! Zazní díla J. J. Ryby – Česká mše vánoční a M. Hyblera – Naši krásní andělé. Účinkují: Podkrkonošský symfonický orchestr, Pěvecký spolek Jizeran, Pěvecký sbor Jizerka. Diriguje: Martin Hybler. Střelnice od 19.00 hodin, vstupné od 230 Kč.
* TRIJO. Královohradecké uskupení zahraje irskou i českomoravskou hudbu v komorním provedení. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 16. prosince
* HRA O TRŮN. Když musíš, tak musíš! Odskočte si s Bratry v tricku, kteří hravou formou míří přímo na mísu ožehavého tématu, a nejen žonglováním záchodovými prkýnky, papíry a štětkami přibližují nejmenším divákům místo, kam i císař pán chodí sám. Toaletní pohádka na malou i velkou vhodná pro děti od 4 let. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Skautské vánoční zpívání. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH. Vánoční odpoledne s vánočními písněmi a koledami s hudebnicí, harmonikářkou a divadelnicí Alenou Tomášovou. Na návštěvníky bude čekat horký punč, medový perník a své řemeslo předvede řezbář Aleš Vostřez, který představí řezbu dřevěných forem na tlačený perník. Začátek ve 13.00 hodin.
* NEJVĚTŠÍ VÁNOČNÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI. Prosincová Oldies Party tak, jak ji už dobře znáte. Zazní ty největší hity 80. a 90. let. Za pultem Dj Jirka Vondra (Kiss rádio), Dj Mirra a Dj Momo. Vstup pouze 18+. Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 150 Kč.

Neděle 17. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Duo violoncello – housle. Koncert violoncellistky Lindy Martínkové v doprovodu houslí. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* XIII. VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ. Sbor turnovských skautů vystoupí od 14.00 hodin u kapličky na Prackově v rámci tradiční sousedské akce. Zve Spolek přátel prackovské kapličky.
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH: V kostele sv. Jakuba St. vystoupí od 15.00 hodin Pěvecký sbor Musica Fortuna.
* BOHUSLAV & EVA LÉDLOVI. Koncert adventních skladeb pro varhany a zpěv. Kostel svatého Mikuláše v Turnově, vstupné 150 Kč (pro abonenty THV zdarma). Začátek v 15.00 hodin.
* SKAUTSKÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ. Sbor turnovských skautů vystoupí od 16.00 hodin u kapličky v Ohrazenicích.
* JAZZOVÉ KOLEDY V ZÁMECKÉ KAPLI VE SVIJANECH. Přijďte se do zámecké kaple zaposlouchat do netradičních jazzových koled. Hrají: Šárka Košťálová – housle, Michaela Faltusová – violoncello, Bohuslav Lédl – klavír, Ivan Hájek – kontrabas, Robert Tomáš – bicí. Začátek v 17.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pondělí 18. prosince
* VÁNOČNÍ SHOW. Vánoční atmosféra, známé vánoční melodie a tematické scénky, to je nová show travesti revue Techtle Mechtle, která je aktuálně nejúspěšnější českou travesti skupinou. Městské divadlo od 19.00 hodin, vstupné od 440 Kč.

Úterý 19. prosince
* POHOVKA: PETR FEJK. Autorské čtení z knihy JAK SE DĚLÁ ZOO bývalého dlouholetého ředitele Zoo Praha. Dvouhodinová talk show plná výjimečných zkušeností a příběhů se zajímavými zvířaty a lidmi, doplněná o projekci unikátních fotografií a zakončená autogramiádou a prodejem knih s osobním věnováním. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné od 200 Kč.

Středa 20. prosince
* ZPÍVÁNÍ KOLED S LUĎKEM VELEM. Zazpívejte si vánoční koledy společně se sólistou Opery Národního divadla Luďkem Velem. Zpívání koled proběhne od 15.00 hodin v zámecké kapli ve Svijanech, vstupné je dobrovolné. Od 14.00 do 17.00 hodin si budete moci na zámeckém nádvoří zakoupit kapra z rybářství Březina na vaši štědrovečerní tabuli.

Sobota 23. prosince
* SOUSEDSKÝ SPOLEK PROVAZ z Kacanov (Pro Vánoční Zpívání) vystoupí od 15.00 hodin v Kurovodicích pro klienty Domova pod Skalami a od 16.00 hodin v chrámu sv. Filipa a sv. Jakuba ve Všeni.
* KRÁLOVSKÝ BALET: LOUSKÁČEK. Balet v kině, Kino Sféra od 16.00 hodin, vstupné od 240 Kč.
* BETLÉMSKÉ SVĚTLO. Rozdávání Betlémského světla na náměstí Českého ráje. Živý skautský betlém, vystoupení skautského sborečku. Začátek v 17.00 hodin. Od 14.00 hodin si také pro Betlémské světlo můžete přijít na hrad Valdštejn.

Neděle 24. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční koncert sboru Madrigalion Praga. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* SOUSEDSKÝ SPOLEK PROVAZ z Kacanov vystoupí od 15.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vyskři.

Pondělí 25. prosince
* SOUSEDSKÝ SPOLEK PROVAZ z Kacanov vystoupí od 12.00 hodin u zvoničky ve Skalanech.

Úterý 26. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční koncert Pěveckého sboru Musica Fortuna. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Vánoční koncert. Tradiční vánoční koncert s neopakovatelnou atmosférou (od 16.00 a 18.00 hodin). Účinkují sólisté opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem. V ceně vstupenky je prohlídka zámeckých prostor. Od 27. prosince do 1. ledna na Sychrově také probíhají speciální vánoční prohlídky. Více na www.zamek-sychrov.cz.
* FUNKY XMAS. Vánoční cukroví, pohádky ani náladu od nás nečekejte, zato si s námi už po desáté užijete funkovou Štěpánskou. Těšte se na pár novinek a překvapení… Střelnice od 20.00 hodin, vstupné od 200 Kč.
* ŠTĚPÁNSKÁ OLDIES PARTY od 21.00 hodin v sále budovy radnice v Rovensku pod Troskami, vstupné 130 Kč. Srdečně zve Sbor dobrovolných hasičů Rovensko p. Tr.

Středa 27. prosince
* VÁNOČNÍ VALDŠTEJN. Prohlídka vánočně vyzdobeného areálu hradu (od 13.00 do 15.30 hodin). Otevřeno je také ve stejnou dobu 29. prosince. Na Silvestra a na Nový rok můžete hrad navštívit v době od 10.00 do 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Čtvrtek 28. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Vánoční varhanní koncert Radka Rejška. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).

Sobota 30. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: Jazzové koledy Bohuslava Lédla. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).

Pondělí 1. ledna
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ V TURNOVĚ NA LUKÁCH. Tradiční akce, začátek v 16.30 hodin.

Čtvrtek 4. ledna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Střelnice od 18.00 hodin, vstupné za tým 200 Kč. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.

Sobota 6. ledna
* VELKÁ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO BROUKA. Střevlík Pepa je hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Vhodné pro děti od 3 let. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta. Začátek ve 14.00 hodin. Vstupné 110 Kč (včetně prohlídky vyzdobeného hradu).
* SILVESTR PO SILVESTRU. Taneční a pohybová škola ILMA vás zve na ples s doprovodným programem. K tanci a poslechu hraje malý taneční orchestr Gradace. Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 350 Kč (vstupenky k dostání v kanceláři Taneční školy Ilma na Trávnicích).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.