DVĚ SPORTOVNÍ POZVÁNKY, OBĚ O JÍZDĚ NA DVOU KOLECH, A K TOMU VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

V sobotu 13. září se uskuteční již 21. ročník legendárního cyklistického závodu 3x kolem Kalicha se startem a cílem v Malé Skále. Závod můžete absolvovat na kole i na koloběžce. Trasa vede atraktivním ale i náročným kopcovitým maloskalským terénem. Druhá pozvánka se také týká jízdy na dvou kolech, je to ale jízda opravdu rychlá. Vždyť takový dragster dokáže zrychlit z nuly na sto kilometrů v hodině už za jednu a půl vteřiny! Velké finále dragsterů se konají o nadcházejícím víkendu na letišti v Hoškovicích… V závěru tohoto sportovního přehledu se ohlédneme za úspěšným vykročením turnovských házenkářů do nové sezony.

KALICH OPĚT STARTUJE. LEGENDÁRNÍ CYKLISTICKÝ ZÁVOD SLAVÍ 13. ZÁŘÍ UŽ 21. SEZONU
Cyklistický závod 3x kolem Kalicha poprvé odstartoval v roce 1993. Za 21 let historie se na trať vydaly tisícovky závodníků. Letité závody spojuje trasa Českým rájem kolem skalního města a také fakt, že na rozdíl od většiny závodů se točí po levé ruce. Svým profilem patří mezi náročnější silniční mítinky. Cyklisté, kteří závod absolvují, nemají totiž možnost si prakticky během závodu odpočinout. „Buď musí šlapat do kopce, nebo při klesání ze Suchých Skal jít tvrdě na brzdy,“ prohlásil jeden z otců myšlenky trati kolem Kalicha Ivan Rec.
n201409082101_sport_97_014_kalichNa cyklistické dostaveníčko v Malé Skále se scházejí jak bývalí a současní aktivní sportovci, tak je závod otevřený i pro příchozí, kteří si jen chtějí svůj cyklistický um vyzkoušet. Trať vede po území dvou bývalých okresů – jabloneckého a semilského – se startem v 9.30 hodin před maloskalskou Sokolovnou. Závodníci se i letos vydají směrem na Rakousy, Rohliny, Klokočí, Loučky a Besedice, kde se převážně stoupání změní v prudký sjezd kolem Suchých skal do prostoru startu a cíle. Cyklisté v hlavních kategoriích absolvují celkem tři okruhy s celkovým převýšením téměř pět set metrů. Stejně jako v loňském roce, je i letos připravený vložený závod koloběžek. „Jedná se zpestření závodů, kdy si účastníci podle svých sil sami rozhodnou, zda pojednou jedno, či více kol. Každopádně budou za svůj hrdinský čin odměněni,“ říká pořadatel závodu Jiří Vaněk, který sám absolvoval všechny ročníky závodu ve veteránech. Pořadatelé vloženého závodu ze společnosti Koloběžky-Český ráj (rezervace e-mailem: kolobezky-ceskyraj@email.cz, či osobně v Infoshopu Vejměnku na v Boučkově statku na Malé Skále) zapůjčí do závodu jednostopé vozítko zdarma.
Závod se jede za plného provozu, prezentace závodníků od 8.30, start první kategorie je v zhruba v 10.30 hodin, vyhlášení vítězů po dojetí posledního závodníka, přibližně ve 14.30 hodin. Hlavním sponzorem je i letos Pivovar Konrád z Vratislavic nad Nisou.
Více informací na www.xc-malaskala.cz, www.hmozdirovanadace.cz.
Za pořadatele Aleš Mastník, info na tel: 775 311 505, ales.mastnik@centrum.cz

VELKÉ FINÁLE DRAGSTERŮ O VÍKENDU 13. – 14. ZÁŘÍ NA LETIŠTI V HOŠKOVICÍCH MNICHOVA HRADIŠTĚ
Dragster je speciálně postavený a upravený motocykl pro vyřazovací souboje dvojic o výkonu přes 400 „koní“. Pro zvýšení výkonu se používá přeplňování „rajčákem“, turbem nebo kompresorem. Závodní dráhu ¼ míle dlouhou zdolá s pevným startem za 8s s konečnou rychlostí okolo 280 km/h. Zrychlení těchto strojů je z 0 na 100km za 1,5s!
DRAG DAY FINALS – to je velké finále mezinárodního závodu motocyklů dragsterů – Czech Drag Serie a evropské třídy Super Twin Top Gas Serie. Jezdce této evropské třídy – třídy velkoobjemových dvouválcových speciálů – zde letos uvidíme již podruhé.
Finálový závod je pokaždé vyvrcholením závodní sezony a získané body rozhodují o umístění jezdců v konečném pořadí. A protože je to závod mezinárodní a bodují i zahraniční jezdci, budou jednotlivé třídy obsazeny, jak jezdci z Česka, tak z Německa, Holandska, Belgie, Švýcarska a Dánska. Body jsou natolik vyrovnané, že si nikdo nemůže být celkovým vítězstvím dopředu jistý.
n201409082102_sport_98_014_kalichNebude chybět ani velmi oblíbený závod pro amatéry – Public Bikes a Public Cars, kterých se můžete zúčastnit i vy! Pojedou se dva samostatné závody, jeden v sobotu a druhý v neděli, a to ve třídách do 750 ccm, nad 750 ccm, Woman a Harley Davidson Cup. Pro automobily je pak závod Public Cars. V doprovodném programu představí svoji show motocykloví kaskadéři Pavel Korych a Přemysl Vaněk. Pro demo jízdy bude možné zapůjčení motocyklu Harley Davidson.
Atmosféru Mistrovství Evropy vám přiblíží úspěšný reprezentant, několikanásobný Mistr ČR ve třídě Competition Dragster – Otto Knebl. Bude mít v Hoškovicích nejen autogramiádu, ale svůj „tisícikoňový“ nitromethanový Top Fuel Bike – speciál Puma Imperial Wizard – nastartuje a předvede divákům svou burnout show. Zrychlením z 0 na 100km/h za 0,8s a časem 6,515s s konečnou rychlostí 335 km/h na ¼ míle je historicky nejrychlejší Čech na dragstripu !!
Sobotní program začíná kolem poledne a bude ve znamení napínavých kvalifikačních jízd. Jezdci by měli absolvovat celkem čtyři kvalifikační jízdy. Zároveň se pojede závod pro amatéry jak motocyklů, tak automobilů. Nedělní program začíná v devět hodin poslední kvalifikační jízdou a nedělním závodem amatérů. Po polední přestávce a doprovodném programu začne zhruba ve 12.30 hodin hlavní vyřazovací závod dvojic. Po 17. hodině bude slavnostní vyhlášení vítězů všech tříd.
Informace na www.dragster.cz
Yvona Kneblová

VÝSLEDKOVÝ SERVIS
* HÁZENÁ,
muži, Český pohár, 1. kolo: TJ Turnov – ELP Jablonec nad Nisou 21:18 (11:6). Sestava (branky): Kovačičin J., Krhoun Š. – Ouvín P. st. (4),  Ouvín P. ml. (4), Holubka R. (3), Möller J. (3/1), Syrotiuk D. (2), Třešňák P. (2), Ouvín M. (1), Kulich O. (1), Kulich P. (1), Holubka J.
Ve velice zajímavém a pohledném utkání zaskočil nadšeně bojující domácí tým z Turnova velkého favorita a úspěšného účastníka 2. ligy – družstvo z Jablonce nad Nisou. Turnováci se opírali především o pevnou obranu, kterou hosty evidentně zaskočili. Když se domácí dokázali prosadit i střelecky, bylo z toho vedení od začátku utkání. Výborný výkon turnovských hráčů vyústilo v zasloužené vítězství 21:18!
Ve velice dobrém světle se ukázali i mladí hráči, dorostenci hrající v turnovských barvách, Petr Ouvín ml. a David Syrotiuk, kteří ukázali svůj herní potenciál. Nutné je taky vyzvednout výborné výkony brankářů Štěpána Krhouna a Jirky Kovačičina, kteří svými zákroky přiváděli střelce Jablonce k zoufalství. Střelecky se v utkání nejvíce dařilo Petrovi Ouvínovi staršímu (4 branky) a Petrovi Ouvínovi mladšímu (4 branky).
Vítězné utkání je pozvánkou na 2. kolo Českého poháru, které Turnovští sehrají proti účastníkovi 1. ligy – družstvu z Náchoda. Utkání by mělo být hráno opět na domácí palubovce – v neděli 14. 9. 2014 od 17.00 hodin.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.