OD ÚNORA SE NEPLATÍ POPLATKY V KRAJSKÝCH ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍCH
Rada Libereckého kraje rozhodla, že od 1. února nebudou lidé v krajských zdravotnických zařízeních platit regulační poplatky. Tato úprava podle hejtmana Stanislava Eichlera bude platit na celém území republiky, vyjma Středočeského kraje, kde už je v platnosti od 1. ledna t. r. „Samozřejmě preferujeme legislativní opatření, podle kterého by měl být příslušný zákon zrušen. Prošel již poslaneckou sněmovnou, nyní záleží na Senátu a podpisu prezidenta,“ dodal hejtman. Poplatky v nemocnicích, ale i v ordinacích soukromých lékařů, se platí od ledna loňského roku.