TEPLÉ ZÁŘIJOVÉ DNY PRODLOUŽILY KOUPACÍ SEZONU V MAŠKOVCE

0

Koupaliště v Maškově zahradě hodnotí sezonu. Podruhé po osmi letech provozu mohlo být díky teplým dnům otevřeno i v září. Během prázdnin však počasí hodně kolísalo, a tak celková čísla návštěvnosti skončila pod průměrem.

Červenec 2023 zpočátku aspiroval na rekordní měsíc v návštěvnosti, ale tropické dny vystřídalo studené počasí. Stejně jako na houpačce tomu bylo i v srpnu. „Po slunečných dnech přišlo 22 dní v kuse, kdy bylo buď zavřeno, nebo přišlo minimum návštěvníků, to nám sezonu zkazilo,“ posteskl si manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka. Celková návštěvnost za osmou sezonu tak byla 39 708 návštěvníků.

Poslední roky bylo v září koupaliště uzavřeno, ale letos přišlo překvapení. „Podruhé za osm let se stalo, že jsme pokračovali. Počasí bylo příjemné a dorazilo 2 094 lidí za šest dní provozu. Letošní sezona tedy trvala 103 dnů, z toho bylo otevřeno 69 dnů (stejně jako vloni) a zavřeno bylo 34 dnů (vloni 23),“ popsal detaily Špinka. Jak dodal, v dalších letech by si přál, aby bylo méně extrémních výkyvů počasí. „Mít de facto utlumenou činnost v délce 22 dnů během sezony je pro chod koupaliště dlouhodobě neúnosné,“ dodal Špinka.

I když počasí brány koupaliště častokrát zavřelo, bohatý doprovodný program se snažil přilákat co nejvíce lidí. S Taneční a pohybovou školou ILMA fungovaly tematické animační programy, návštěvníci zažili třeba letní party Rio de Janeiro nebo Karibský den. Sportovní nadšenci se mohli účastnit zápasů ve fotbale, volejbale nebo závodů na nafukovací atrakci. Z dalších pohybových aktivit probíhaly jumping lekce na trampolínkách, aqua aerobik nebo zumba. Milovníci klidného plavání mohli chodit na koupaliště již v časných ranních hodinách.
Letní koupání občas přinese velké úrazy nebo tragické události. V sezoně 2023 na turnovském koupališti nedošlo k žádnému úrazu.

Turnovští mají tu výhodu, že s uzavřením koupaliště nekončí možnost jít si zaplavat. Tradičně plavání přebírá plavecký bazén na Výšince. Ten prioritně funguje jako výukový pro školy a školky, ale vždy se tam hodiny pro veřejnost najdou. Zaplavat si můžete přijít v úterý nebo čtvrtek vždy od 15.00 do 20.00 hodin nebo o víkendech od 14.00 do 19.00 hodin. V pondělí a ve středu je tu možnost ranního plavání od 6.30 do 7.30 hodin.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnova)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.