NAPADL SNÍH, HASIČI MĚLI NAPILNO

0

Ve středu 11. února měly jednotky požární ochrany Libereckého kraje opravdu napilno. Vyjížděly celkem k 19 ohlášeným událostem, z nichž velkou část tvořily dopravní nehody. Nová nadílka čerstvého sněhu zřejmě překvapila především řidiče nákladních vozidel. Při dopravních nehodách, které vyžadovaly zásah jednotek požární ochrany, byly zraněny čtyři osoby.

Rušno bylo i na Turnovsku. Už v 6.00 hodin ráno byl ohlášen zapadlý kamion na kraji vozovky u Bukoviny nad Dolánkami. Turnovští profesionální hasiči museli povolat jeřáb ze Semil, trvalo jim hodinu, než kamion zase vrátili na silnici. Po chvíli odpočinku zasahovali podruhé: Další nákladní automobil značky Liaz uvízl částí v příkopu u kruhového objezdu u supermarketu Lidl. Po jeho vytažení hasiči plynule pokračovali na Chutnovku, kde byla zase pro změnu v příkopu nákladní Scania. „Při zpáteční cestě na stanici byli hasiči povoláni k dopravní nehodě osobního vozu v Loktuši. Osobní vůz Škoda Felicia zůstal po nehodě převrácený v potoce. Protože hrozil únik ropných látek do vodního toku, byl na jeho vytažení povolán opět i automobilový jeřáb ze Semil,“ přiblížila mimořádné dopoledne na Turnovsku mluvčí hasičů Iva Michalíčková.

 

K další nehodě profesionálové vyjížděli toho dne odpoledne po 14. hodině. Kamion s návěsem, u kterého hrozilo převrácení, blokoval komunikaci v Modřišicích. Na místě opět zasahoval autojeřáb hasičů ze Semil. Ten ale na vyproštění kamionu nestačil, proto byl povolán ještě jeden jeřáb z Jenišovic. „Díky souhře obou jeřábníků i hasičů z Turnova a Semil se podařilo v 18.00 hodin dostat nepoškozený kamion zpět na silnici. Hasiči tak zachránili kamion nejen před převrácením, ale především před proražením olejové vany, palivové nádrže a poškozením podvozku,“ uzavřela dění rušného dne na Turnovsku Michalíčková.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.