DOKONČENÍ REVITALIZACE SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ V PŘÍŠTÍM ROCE A ZAHÁJENÍ OBNOVY SÍDLIŠTĚ NA VÝŠINCE

0

Dobrá zpráva z posledních dnů. Revitalizace sídliště u nádraží bude dokončena sedmou etapou pravděpodobně už na jaře příštího roku.

Jak sdělila místostarostka Petra Houšková, město obdrželo příslib státní dotace na poslední etapu revitalizace sídliště u turnovského nádraží. Ta se týká úpravy prostoru před Billou a řeší i roky nevyužívaný bazének v sídlišti, na jehož místě vznikne vodní prvek. „Celkové náklady na tuto etapu jsou zhruba 7,2 milionu korun, dotace pokrývá padesát procent. V ideálním případě bychom mohli mít letos uzavřeno výběrové řízení na stavební firmu a práce by mohly začít příští rok na jaře,“ přiblížila Houšková. Vodní prvek v sídlišti by tak mohl být k dispozici již příští léto.

Studie úpravy před Billou v sídlišti u nádraží

…celkový pohled

Revitalizace sídliště u nádraží bude tímto dokončena, na řadě je sídliště Výšinka. „Zde je asi nejpalčivějším problémem parkování vozidel. Nyní je tu asi 300 parkovacích míst, studie, která byla představena na začátku června, rozšiřuje jejich počet o dalších 120. Navržených úprav je ale samozřejmě víc. Zatím předpokládáme, že by první etapa regenerace sídliště mohla začít v roce 2022,“ doplnila Petra Houšková.

Sídliště na Výšince bylo zkolaudováno v roce 1990. V minulých letech zde proběhla úprava zeleně, oprava hřišť, chodníků a došlo také k rozšíření parkovacích stání a zlepšení průjezdnosti. Navrhovaná regenerace sídliště by měla být rozdělena na pět až šest etap.

Studii úpravy sídliště představili architekti z Ateliéru AND Praha – Jaromír Kosnar a Ondřej Smolík na začátku června na Střelnici. Veřejnost má možnost studii, kterou najdete na stránkách města (ZDE), připomínkovat do konce srpna.

Na Výšince bude mj. upraven prostor před samoobsluhou

Parkování v sídlišti na Výšince…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.