Volební účast by v Turnově mohla být kolem 80 %

0

O druhé kolo prezidentských voleb je zájem napříč republikou, ani Turnovsko není výjimkou. Například volební okrsek č. 1 v turnovské „hotelovce“ měl v pátek ve 20.00 hodin účast ve výši 58 % oprávněných voličů. Před dvěma týdny zde k urnám přišlo za oba dny 75 % voličů, podle předsedkyně volební komise se tak dá očekávat celková účast přes 80 %.

Hodně lidí má odvoleno také v Mašově – 60 %. I okrsky u turnovského nádraží hlásí vysokou volební účast. Okrsek č. 7 v Alešově ulici měl před 20. hodinou účast 55 %. Ve Čtveříně komise hlásí v pátek večer účast 55 %, v Příšovicích to bylo 53 %, Malé Skále 52 % a v Rovensku pod Troskami 50 % oprávněných voličů. Zástupci volebních komisí se shodují, že chodí buď stejně, nebo o něco více voličů než před dvěma týdny.

Druhé kolo prezidentských voleb se koná 27. a 28. ledna. Postoupili do něho dva nejúspěšnější kandidáti – Petr Pavel, který v prvním kole těsně zvítězil, a Andrej Babiš. Prezidentem se stane ten, který získá ve druhém kole vyšší počet hlasů. Voliči volební lístky získají přímo ve volební místnosti. V pátek jsou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

V I. kole byla volební účast v Turnově 71,82 % (ZDE).

(V sobotu po 14. hodině budeme na TvA přinášet postupně konečné výsledky voleb za Turnovsko.)

Pátek po 14. hodině ve volebním okrsku č. 1 v turnovské „hotelovce“

…snímek z okrsku č. 9 u nádraží…

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.