NEJEN HOKEJ, ALE I FOTBAL. V SOBOTU NA UMĚLÉ TRÁVĚ HRAJE SLOVAN LIBEREC!

0

Ač venku panuje spíše jarní počasí, pro mnohé fotbalové kluby se teprve rozjíždí zimní příprava. Vzhledem k vybudování hřiště s umělou trávou v Turnově je zde mnohem větší komfort a také možnosti pro přípravu fotbalových týmů. Výrazně se snižují náklady na cestování za umělým či alespoň upraveným povrchem, nesporná je kvalita přípravy a v neposlední řadě si na své přijdou i diváci.

V sobotu 18. ledna je pro fotbalové fajnšmekry připravena lahůdka v podobě přípravného zápasu ligového FC Slovan Liberec „A“, který bude v Turnově od 10.30 hodin hostit FC MAS Táborsko.
Liberecký Slovan využije turnovskou umělku i k dalším zápasům – v sobotu 25. ledna od 11.00 hodin se zde utká s lídrem II. ligy FK Pardubice a po obědě nastoupí liberecká rezerva, která změří své síly s polským MKS Miedź Legnica. FC Slovan Liberec „B“ tu potom má naplánována ještě dvě utkání. Ve středu 5. února nejprve přivítá ve 14.00 hodin opět jihočeský FC MAS Táborsko a v sobotu 22. února uzavře přípravnou sérii od 10.30 hodin duelem s MFK Chrudim. Předem objednány jsou také dvě mistrovská utkání ČFL.

„Stejně jako Jablonec či Mladá Boleslav, tak také Liberec má svoji umělku. Jsme rádi, že naše nové hřiště rozměrově vyhovuje Libereckým, a tak tu lidé ligisty mohou vidět se zajímavými soupeři, pro které je zase výhodou menší dojezdová vzdálenost a někdy i vstřícnější počasí. Z podobných důvodů si proto Turnov pro svůj duel s německým Neugersdorfem vybrala třetiligová Sparta Praha B,“ doplňuje manažer turnovské kopané Petr Koubus.

O maximální využití nového sportoviště s umělým trávníkem poslední generace se v největší míře pochopitelně postarají hráči domácího FK Turnov. O plochu se vedle mužů, kteří tu začali trénovat v úterý 14. ledna, podělí také další věkové kategorie v klubu – od dorostu přes žáky až po přípravky. Pravidelným utkáním zimních turnajů mládeže U13 a U15 je o víkendech vyhrazena od 19. ledna až do 8. března převážně neděle. Další nebo bližší provozní informace zjistíte snadno na stránkách FK Turnov pod zkratkou UMT.

Rozpis přípravných utkání FK Turnov „A“:
* Sobota 25. ledna / FK Turnov – SSC Ostrá (9.00)
* Sobota 1. února / FK Turnov – FK Dobrovice (10.30)
* Sobota 8. února / FK Turnov – FK Kosmonosy (10.30)
* Středa 12. února / FK Turnov – Slovan Lbc – U19 (17.30)
* Sobota 15. února / FK Turnov – FK Nymburk (10.30)
* Sobota 22. února / FK Turnov – FK Velké Hamry (13.00)
* Sobota 29. února / FK Turnov – TJ Jiskra Hořice (11.00)

Umělá aréna za tratí vítá všechny zájemce. Její pohostinnosti už minimálně jednou týdně využívají třetiligové Přepeře, dorostenci i muži FK Sedmihorky a v únoru sem začnou jezdit také hráči TJ Sokol Rovensko p. Tr. „Přáteláky tu mají dojednány Sokol Pěnčín a Hodkovice. Já osobně věřím, že postupně budeme moci uspokojit požadavky dalších zájemců,“ dodává turnovský fotbalový funkcionář Petr Koubus. Podle něj je o víkendu postaráno i o diváky, kteří si v kiosku na stadionu mohou dát něco teplého na zahřátí.

Po prubířské loňské zimě, v níž techničtí pracovníci správy městského fotbalového stadionu získávali především nové zkušenosti s provozem a údržbou plochy s příslušenstvím, je k nim ta letošní zatím hodně vstřícná. Ale zdání klame. „Dobře, že dosud není sníh, takže jsme nemuseli vyjet s frézou a radlicí. Na druhou stranu to rozhodně neznamená, že se na umělku stačí chodit jenom dívat. Ručně je třeba průběžně dosypávat granulát, pravidelně kartáčovat trávu a v neposlední řadě též likvidovat smetí, které se na ní objeví, ať už jde o větrem zanesené suché větvičky nebo suché listí z okolních stromů a další nežádoucí odpad,“ ví moc dobře Jiří Šimek, jeden ze správců. Především na nich, ale také ohleduplnosti fotbalistů bude záležet, zda vymodlená umělá tráva bude klubům Turnovska sloužit ke vší spokojenosti jenom pár, nebo mnohem více let.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.