POVOLEBNÍ JEDNÁNÍ BYLA ZAHÁJENA

0

V průběhu neděle 25. září proběhla první jednání o budoucí koalici na turnovské radnici. Zástupci zvolených stran se sešli s vyjednavači vítězného Nezávislého bloku. Zatím samozřejmě šlo o prvotní kontakt a ladění případné možné spolupráci, na konečné rozhodnutí o formátu budoucí koalice na turnovské radnici je ještě brzo.

* Nezávislý blok, Tomáš Hocke: V neděli od 10.00 hodin proběhla postupně jednání se všemi stranami zvolenými do zastupitelstva, ještě nás večer čeká jednání se sdružením Společně pro Turnov. Jednalo se zatím o první schůzky, dívali jsme se do programů, hledali shody, bavili se o možné koaliční spolupráci. My potom výsledky jednání vždy konzultujeme uvnitř Nezávislého bloku. Variant je zatím víc, musíme vybrat tu nejlepší z pohledu rozvoje města a co se týká také atmosféry v naší zemi. Jednání byla korektní, budeme v nich pokračovat, prosím veřejnost o trpělivost. Nebudeme jednání zbytečně protahovat, na druhou stranu bychom chtěli stabilní koalici na další čtyři roky.

* ANO 2011, Jaroslav Knížek: Dnes proběhlo první jednání s vítězem voleb, Nezávislým blokem. Prošli jsme si programové priority a řekli si, případně s kým bychom šli do koalice, další jednání bude v pondělí pozdě večer.

* PROTO, Michal Loukota: Dnes proběhla jednání s Nezávislým blokem, jednáme i s dalšími stranami, Ve hře jsou různé varianty, bude záležet na vítězi voleb. Pokud bychom byli členy koalice, tak bychom požadovali jeden uvolněný post a celkově tři místa v radě města. Vše je ale zatím otevřené.

* ODS s podporou KDU-ČSL, Tomáš Špinka: Proběhlo jednání s Nezávislým blokem, hledali jsme styčné body v programu, hovořili o případné spolupráci. Další jednání budou v pondělí večer.

* Česká pirátská strana, Daniela Weissová: Dnes jsme absolvovali první schůzku s Nezávislým blokem a krátce jsme se viděli se zástupci PROTO. Na stole je několik možností, pro nás ale asi jediná je pokračování ve stávajícím půdorysu koalice, protože nechce jít do koalice s ANO a ODS.

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.