HNUTÍ ANO CHCE V TURNOVĚ ZAČÍT STAVĚT BYTY, ZLEVNIT ENERGIE A POSVÍTIT SI NA NESMYSLY

0

Hlavní tři body programu Hnutí ANO v Turnově pro nadcházející komunální volby 23.-24. září 2022 jsou výstavba městských bytů, zlevnění energií a zastavení nesmyslných investic. Kandidátem na starostu je bývalý dlouholetý prezident fotbalového klubu FK Turnov Jaroslav Knížek. „Město potřebuje čerstvý vítr do plachet. V posledních letech začal Turnov ztrácet a vinou špatných rozhodnutí se začal propadat i žebříčkem míst dobrých pro život. Místo toho, aby se vedení města soustředilo na podstatné projekty, věnovalo pozornost kosmetickým změnám, které jsou sice hodně vidět, ale lidem nepomáhají. Vchod do divadlo za více jak 100 milionů korun je jedna z věcí s kterou nesouhlasím,“ říká Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO má v Turnově za sebou dvě zcela rozdílná období. Od roku 2014 do 2018 pracovalo v koalici a podílelo se na vedení města. V uplynulých volbách mělo se ziskem 16,87 % hlasů lepší výsledek než v roce 2014, obhájilo 5 zastupitelských mandátů, ale přesto skončilo pro roky 2018-2022 v opozici. „Byli jsme konstruktivní opozice. Dobré a pro město prospěšné návrhy jsme podpořili. Zároveň jsme ale ostře vystupovali proti některým nesmyslným krokům stávajícího vedení, jako třeba nákupy na Koňském trhu téměř za 100 milionů. Přes naši veškerou snahu jsme z opozičních lavic nemohli prosadit prakticky nic. Město bohužel ztratilo tah na branku. Za mě jako bývalého prezidenta fotbalového klubu FK Turnov je čas na výměnu trenéra i části hráčů. Když tým na radnici nedostane nový impulz, bude se tabulkou míst dobrých k životu dále propadat,“ glosuje sportovní terminologií situaci za poslední čtyři roky Jaroslav Knížek.

Svůj volební program formulovalo hnutí ANO v Turnově do osmi základních bodů. Hlavními tématy jsou zahájení výstavby nových bytů, zlevnění energií maximálním využitím dotací na moderní technologie, jako jsou fotovoltaické systémy a tepelná čerpadla, a do třetice zastavení investic, které občanům města v nadcházející hluboké ekonomické krizi vůbec nepomohou. „Město ve všech důležitých bodech zaspalo. Proč už dávno nepřipravilo harmonogram výstavby městských bytů a nejenom mladí, ale i senioři teď mají zásadní potíže? Proč už dávno nezrealizovalo hospodářský a energetický audit a nepřipravilo dotační projekty na instalaci fotovoltaiky nebo případně tepelných čerpadel pro objekty v majetku města a nezlevnilo tím energie pro občany? Proč místo toho chystá rekonstrukci vchodu do divadla za 100 milionů korun? Proč město realizovalo líbivé kosmetické změny místo skutečně potřebných projektů, které pomáhají lidem? Na tyhle otázky není odpověď. Město prostě hrubě zaspalo,“ říká trojka kandidátky Michal Kříž.

Priority Hnutí ANO pro lepší Turnov:
– Změníme bytovou politiku města tak, aby lidé měli kde důstojně bydlet, a postavíme nové byty pro mladé i seniory.
– Zlevníme energie tím, že zrealizujeme energetický audit a za pomoci dotací instalujeme fotovoltaiku a tepelná čerpadla všude, kde to bude možné.
– Posvítíme si na nesmysly – nechceme například vstup do divadla za 100 milionů, předraženou horolezeckou stěnu za desítky milionů nebo nesmyslný projekt bytovky na Vrchhůře.
– Rozšíříme parkování a dotáhneme projekt silnice S5 a obchvatu. Finance na nová parkovací místa vezmeme právě z ušetřených nesmyslů. Rychle zvýšíme počet míst na centrálním parkovišti alespoň o 60 míst a zahájíme výstavbu parkovacího domu s kapacitou kolem 200 aut.
– Zrekonstruujeme sportovní halu TSC v Turnově II a opravíme fotbalovou tribunu, která je již v dezolátním stavu
– Rozšíříme ZŠ u nádraží na plnohodnotnou školu s druhým stupněm a zvýšíme kapacitu mateřských školek v Turnově.
– Zajistíme další zubaře, abychom nemuseli s kazem jezdit do Boleslavi a dostavíme urgentní příjem a pavilon ARO v nemocnici
– Rozšíříme Domov důchodců Pohoda a více podpoříme naše seniory.

Dvojkou kandidátky je známý turnovský sportovní trenér a vedoucí sportovního areálu TSC Turnov Miroslav Reichl. Na krku se mu houpá spousta „medailí“ včetně ocenění za trenéra roku Libereckého kraje. Jeho doménou bude hlavně sport a výchova mládeže. „Práce s dětmi mě nabíjí a posouvá dál. Vedle sportovního výkonu je pro mě hlavní prioritou vychovat sebevědomé a slušné děti pro budoucnost v dospělosti. Když dětem nabídneme pestré možnosti volnočasových aktivit, jsem přesvědčen, že je dostaneme od mobilů a televizí,“ říká Miroslav Reichl. Na kandidátce vedle něho a trojky Michala Kříže je také ředitel dopravní společnosti a dopravní expert Tomáš Roubiček, studentka VŠ a speciální pedagožka Nicol Reichlová, aktivní senior a hasič Arnošt Černý, ale i podnikatel v reklamě Antonín Šrajer. „Jsme sehraný tým a můžeme se navzájem na sebe spolehnout. Máme dostatek zkušeností a také dostatek odborníků na to, abychom Turnov bezpečně provedli velmi složitým obdobím, které nejen naše město, ale celé Česko a zřejmě celý svět v nadcházejících měsících a letech čeká,“ uzavírá kandidát na starostu Jaroslav Knížek.
(PR)

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.