MYSLÍM, ŽE SE ZA UPLYNULÉ ČTYŘI ROKY JAKO TURNOVSKÁ ODS NEMÁME ZA CO STYDĚT, ŘÍKÁ LUKÁŠ BĚLOHRADSKÝ

0

Lukáš Bělohradský byl v Turnově lídrem ODS v komunálních volbách v roce 2018. Místní sdružení ODS má po generační výměně, v minulých volbách strana získala čtyři mandáty, což je o dva mandáty více než ve volbách předcházejících. „Máme za sebou čtyři roky tvrdé opoziční práce, práce v komisích a výborech a získávání zkušeností s fungováním i nefungováním města a jeho organizací. K současnému vedení města jsem spíše kritický. Vládnoucí koalice na radnici se skládá ze tří subjektů a jeden z nich má starostu i dvě místostarostky – jedna dokonce původně kandidovala za ANO, kde hned po volbách skončila – a většinu v radě, což je pro mě ukázkou, jak nemá demokracie fungovat.“

Podle Bělohradského je současná koalice na turnovské radnici složená hlavně z lidí, kteří nejsou schopni efektivně po ekonomické a organizační stránce dobře řídit město, ani jeho organizace, kterých má mimo jiné město zbytečně moc.
„Poslední dvě období se jen zvyšují mandatorní, tedy provozní náklady města. Utrácí se za někdy nesmyslné a megalomanské projekty, například velkolepou rekonstrukci divadla, za kterou se vyhodily miliony za projekt a stejně není v možnostech města stavbu zrealizovat. Podle veřejného vyjádření pana starosty není společenská poptávka po šetření. Dle mého se právě úspory mají hledat v době, kdy se daří, a s tím souvisí i restrukturalizace organizací města a jejich rozvoj ve prospěch občanů.“

Město může mít po optimalizaci na investice ročně o několik desítek miliónů víc, než má nyní. „Ale to ho nesmí řídit lidé, kteří nikdy nemuseli otočit vydělanou korunu, než jí utratí, protože celý život jim někdo posílá výplatu, a také lidé, kteří dělají komunální politiku kvůli svým pozicím v městských organizacích, nebo protože by se sami neuživili,“ doplňuje Bělohradský.

Město by podle něho mělo dělat víc – budovat nové chodníky, řešit parkování a infrastrukturu nutnou pro běžný život lidí, investovat do úspor energií a nových technologií a méně plnit megalomanské vize malých zájmových skupin, které se zrovna dokázaly prosadit do zastupitelstva.
Bělohradský navrhuje mj. zlepšit řízení Technických služeb Turnov, které mohou být ziskové i bez dotace města, jako je tomu v jiných městech. Tím by se nemusel komunální odpad vyvážet jen jednou za 14 dní a občané města by ani nemuseli, tak jako v jiných městech, platit poplatky za odpad. „V Turnově to ale neumíme, i trávu musí sekat firma z Ostravy, která si tady na to vytvořila pobočku. Řízení města a jeho investice by měly být efektivní a rozdělené do všech oblastí lidského života vyváženě – do sportu, kultury, dopravy, sociální i zdravotní sféry atd. Je škoda, že v současném zastupitelstvu není více lidí s ekonomickým vzděláním a podnikatelů, městu by to hodně prospělo.“

„Nekandiduji znovu jako lídr, protože se mně daří v podnikání, které teď neumím opustit, ale jsem připraven pracovat pro občany Turnova i nadále jako zastupitel, případně neuvolněný člen rady města. V letošních volbách kandidujeme spolu s KDU-ČSL a doufáme v podporu voličů pro naši velmi dobře personálně obsazenou kandidátku plnou odborníků. Jsme na rozdíl od jiných kandidujících subjektů připraveni přijmout plnou odpovědnost za vedení města! Myslím, že náš letošní kandidát na starostu – Ing. Tomáš Špinka – spolu s našimi odborníky na školství, zdravotnictví, kulturu, sport, ale hlavně řízení města a jeho organizací, zvládne efektivně provést město Turnov těžkým obdobím, které nás čeká, bez ztráty kytičky,“ uzavřel Bělohradský.
(PR)

Lukáš Bělohradský je rodákem z Jizerských hor se silnými rodinnými kořeny v Turnově. Jeho pradědeček Jiří zde byl soudním radou, spřízněn je se zdejšími rodinami Emingerových, Blažejových a Feštrových. Lukáš Bělohradský je člověk, který Turnov miluje od svých 14 let, kdy zde začal studovat hotelovou školu. Po jejím absolvování působil jako ředitel hotelu Korunní princ na náměstí, poté byl na civilní službě v infocentru a v knihovně. Následně se stal ředitelem hotelu Břízky v Jablonci n. Nis. Je autorem myšlenky Šťastné země v Radvánovicích a jejím zakladatelem, stejně tak v případě firmy Tomovy parky. V současnosti je majitelem úspěšného výrobce trampolín a dětských prvků Skákejte CZ s. r. o. se sídlem v Bělé. S manželkou vybudovali rodinný Nisa park v Liberci. Je také předsedou Spolku absolventů a přátel Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov, je asistentem senátora a zastupitelem města za ODS. Jeho firma mj. darovala do ZŠ v Mašově a MŠ na Zelené cestě skákací trampolíny za zhruba 250 tis. Kč a každoročně podporuje desetitisíci korun místní sportovní organizace.

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.