KOMUNÁLNÍ VOLBY 2022: PŘEDSTAVUJEME TURNOVSKÉ KANDIDÁTKY

0

Komunální volby proběhnou v pátek 23. září od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 24. září od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Místní zastupitelstva se volí každé čtyři roky. V Česku je přes šest tisíc obcí, z toho 608 měst (27 statutárních) a 229 městysů. Zvolení členové zastupitelstev vybírají městské či obecní rady, zároveň volí starosty a primátory.
Kandidáti: Kandidovat do zastupitelstev měst a obcí může ten, kdo dosáhl 18 let a nenastala u něj překážka ve výkonu volebního práva. Kandidáty mohou stavět politické strany, hnutí a jejich koalice. V komunálních volbách nelze využít voličský průkaz. Musíte volit v místě trvalého bydliště.

Podané kandidátky v Turnově:
* ANO 2011, politické hnutí
* Česká pirátská strana, politická strana
* Nezávislý blok, sdružení nezávislých kandidátů
* ODS s podporou KDU-ČSL, koalice politické strany Občanská demokratická strana a politické strany KDU-ČSL
* PROTO (PRO Turnovské Občany), sdružení nezávislých kandidátů
* Sdružení politické strany Česká strana sociálně demokratická a nezávislých kandidátů

* Lídrem kandidátky ANO 2011 je podnikatel Jaroslav Knížek, první čtveřici spolu s ním tvoří současní zastupitelé Miroslav Reichl, Michal Kříž a Tomáš Roubiček.
* Kandidátku České pirátské strany vede student ekonomie a OSVČ v oboru pojišťovnictví Ivan Dřevikovský, na 2. místě je současný náměstek hejtmana turnovský zastupitel Zbyněk Miklík, třetí je současný zastupitel David Schindler a čtvrtá je Daniela Weissová (mj. dramaturgyně KCT).
* Nezávislý blok vede starosta Tomáš Hocke, za ním jsou místostarostky Petra Houšková a Jana Svobodová, první čtveřici uzavírá radní, architekt Václav Hájek.
* Společnou kandidátku ODS a KDU-ČSL vede Tomáš Špinka, manažer Maškovy zahrady, dvojkou je primář kardiocentra v Liberci Rostislav Polášek (oba ODS), na 3. místě najdete Viléma Zahrádku (KDU-ČSL) a první čtveřici uzavírá studentka Daniela Finkousová (ODS).
* Sdružení PROTO vede radní a ředitel ZŠ Skálova Michal Loukota, na 2. místě je vedoucí CHKO Český ráj Jiří Klápště, na 3. místě je předsedkyně spolku Fokus Lenka Meixnerová a čtvrtý je ředitel soukromé výrobní společnosti Jan Lochman.
* Sdružení politické strany ČSSD a nezávislých kandidátů vede někdejší zastupitel Tomáš Hudec. Dvojkou je vysokoškolský pedagog Otto Jarolímek, třetí Šárka Červinková, učitelka zdravotnické školy, a na 4. místě bývalá zastupitelka Alena Svobodová.

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.