MÍSTO „FOLKOVKY“ PŘIŠEL SMUTEK, AKCE SE NEKONALA

0

„Chtěl bych ocenit informaci o zrušení Folkové noci, která se na serveru TvA objevila v sobotu 24. července v poledne. Věřím, že alespoň někomu ušetřila zbytečnou cestu do Dolánek. Pořadatelé, co se týká informování návštěvníků, totálně vybouchli. Svědčilo o tom množství lidí shánějících v sobotu informace na Dlaskově statku a v jeho okolí. Na kiosku u parkoviště byla pouze vyvěšena cedule se strohým, ručně psaným nápisem Folková noc zrušena. Ne každý si jí ale všiml. (Mimochodem, zklamaní návštěvníci neměli ani možnost jakéhokoliv občerstvení, neboť stánek u parkoviště zavřel.) Chyběly také informace třeba o vracení vstupného, případně o nějaké náhradní akci v blízkém okolí, kterou by bylo možné navštívit. Ještě v neděli večer na oficiálních stránkách festivalu (www.folkovanoc.cz ) nebylo nic a stránky se tvářily, že se festival konal,“ napsal do redakce TvA čtenář Martin Kašpar.

Smutných lidí na místě, kde se měla uskutečnit velká oslava v podobě čtvrtstoletí Folkové noci, jsme zastihli desítky. O tom, že akce byla zrušena, se dovídali až na místě. Zprávu prý vysílala nějaká rádia, podle svědků nicméně například Country rádio prý ještě v sobotu ve 13.00 hodin informovalo o probíhající Folkové noci! Škoda. Jak do mailu připsal Martin Kašpar, hodně lidí i přes nepřízeň počasí chtělo čtvrtstoletí festivalu oslavit, bohužel „Folkovka“ dostala už v tomhle mladém věku infarkt.
Jak uvedl Pavel Mikez z pořádající agentury Šimmi, louka byla po celonočním dešti hodně promáčená a hrozilo, že akce proběhne stejně nedůstojně jako vloni. Proto byla zrušena, pořadatelé obvolali umělce a některá rádia. Peníze za vstupenky lidé dostanou v místě, kde je koupili…

 

Folková noc se v areálu u Dlaskova statku měla letos konat potřetí. Řádně proběhla však jen poprvé. Vloni pršelo a byla zima, přišlo jen pár desítek skalních fanoušků. Letos podle mnohých tím, že v sobotu dopoledne přestalo pršet, přehlídka proběhnout mohla, na změnu bylo ale už pozdě. Folková noc na Frýdštejně, v Ondříkovicích i nyní u Dlaskova statku vždy bojovala s počasím. Hned ta první v roce 1986 se kvůli počasí nekonala na Frýdštejně na hradě, ale v hospodě ve Voděradech. Jednou přišla taková větrná smršť s kroupami, že v areálu frýdštejnského koupaliště, kde se odehrálo nejvíc ročníků, padly i nějaké stromy. Lze si vzpomenout i na „Folkovku“, kdy došlo k dlouhodobému výpadku elektrické energie a vše na pódiu zachraňoval akusticky na kytaru duchovní otec akce Dalibor Cidlinský. Počasí ale návštěvníky neodradilo, za rok jich zase patnáct set či dva tisíce přišlo znovu. Co myslíte, přijdou lidi do areálu u Dlaskova statku i v roce 2011?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.