BRUSLAŘSKÁ SEZONA JE MINULOSTÍ, LYŽAŘSKÁ JEŠTĚ POKRAČUJE

0

V neděli 4. března v podvečer byl ukončen provoz zimního kluziště u haly TSC u turnovského nádraží. Podle statistik umělou ledovou plochu v letošní zimní sezoně navštívilo více jak 2200 dětí, téměř 900 dospělých, 350 zájemců využilo rodinné vstupenky. „Děkujeme rodinám, školám z Turnova i okolí, zájemcům o večerní hokej a dalším za přízeň. Kluziště však vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí muselo být uzavřeno,“ konstatoval Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní s.r.o., organizace, která má kluziště na starosti.

Podle něho se o ukončení sezony postaral především déšť v prázdninovém týdnu, který poté průběžným chlazením navyšoval vrstvu ledu. Proto se také při slunečném počasí v závěru jarních prázdnin na ledě tvořily kaluže. Chladicí jednotka již nebyla schopna tak velkou vrstvu ledu zvládnout, navíc za zbytečně velké spotřeby energie. Proto byla bruslařská sezona po zralé úvaze ukončena.

Sezonu se po prázdninovém týdnu ještě rozhodli prodloužit na sjezdovce ve Struhách. I když také zde jsou problémy. Kvůli špatné kvalitě sněhu musely být zrušeny v sobotu 3. března i závody v paralelním slalomu. Podle správce sjezdovky Arnošta Möllera se vlek rozjede v pondělí 5. a v úterý 6. března odpoledne. „Uvidíme, jaký bude zájem. Když o lyžování už veřejnost nebude moc stát, tak do pátku provoz přerušíme a naposledy se v této sezoně ve Struhách bude lyžovat v sobotu 10. a v neděli 11. března. Potom sezonu ukončíme.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.