VE FOTBALOVÝCH TÝMECH VRCHOLÍ PŘÍPRAVA NA JARO, HOKEJOVÝ A VOLEJBALOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

V dnešním sportovním přehledu se věnujeme přípravám na nadcházející jarní část fotbalových soutěží. První divizní tým Turnova zatím hledá herní pohodu, velkým otazníkem je především budoucí sestava a post brankáře. Podobně je na tom pěnčínská divizní rezerva. Jak opustit poslední příčku krajského přeboru budou řešit v Sedmihorkách, v I. A třídě se v přípravě daří Mírové, pomalu se do tréninkového rytmu dostávají v Rovensku a v Jenišovicích… Fotbalová přípravka vyhrála turnaj v Semilech, vrcholí Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji, na dohled je také závěr volejbalových soutěží…

FOTBAL

V REGIONU VRCHOLÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY NA JARO
Po divizním FK Pěnčín-Turnov,
kterému se výsledkově zatím příliš nedaří (Mladá Boleslav B 1:4, Nový Bor 5:4, Slovan Liberec U19 4:4) a problémy má zejména v obranné fázi, se do zimní přípravy obula též většina mužstev, která Turnovsko reprezentují v krajských soutěžích.
V té nejvyšší máme hned dva zástupce a velmi zásadní změnou je výměna trenérů u obou týmů. Desátou rezervu Turnova bude v jarní části mistrovského ročníku 2012 – 2013 koučovat hráč áčka s mezinárodními zkušenostmi Josef Petřík a poslední Sedmihorky povede do jarních bojů o záchranu ostřílený trenér Jiří Tymich.
Turnovské Béčko, jehož hráči se v úterý a středu připravují s prvním celkem a v pátek chodí na umělou trávu do Karlovic, má za sebou již celou řadu přípravných zápasů. V tom posledním podlehlo na umělce v Doubí ambiciózní Mírové 3:5 a trenérský novic Petřík bude muset stejně jako jeho předchůdci na konečnou podobu hráčského kádru čekat. „Výsledky se zatím rodí velmi těžce a chvíli bude trvat, než si to všechno takříkajíc sedne jak má,“ nechal se slyšet muž na dvou židlích. Obě turnovská mužstva teď momentálně trápí především otázka nejdůležitějšího postu, a to brankářů. Mladý Šrajer studuje daleko mimo město, což mu neumožňuje řádně trénovat s mužstvem, Semenský má nečekané zdravotní potíže, a tak Hyku musí prozatímně doplňovat veterán Radek Cimbál, současný asistent Emila Šafáře.

Mnohem složitější situace však panuje v FK Sedmihorky. Díky nadšencům a ochotné firmě sice klub dotáhl do úspěšného konce revitalizaci povodní poškozené tréninkové umělky (TvA informovalo), a to včetně osvětlení, ale poslední místo v tabulce avizuje nelehké jaro. Vedení FKS se dohodlo na spolupráci s již zmíněným Tymichem a v týmu se během přípravy objevila nová a staronová jména jako Lietava, Havel, Koudelka či Vítek nebo Pavlíček. „Těch jmen bude určitě více, ale vše teprve zkoušíme, takže konečnou podobu jarního kádru budeme znát až pár dní před startem druhé poloviny této mistrovské sezony,“ poznamenal předseda FKS Petr Bajer. Celek se připravuje v úterý hlavně fyzicky a ve čtvrtek využívá vlastní umělou trávu. V Břízkách na stejném povrchu Sedmihorky uhrály přátelskou remízu s lídrem KP z Jablonečku 1:1, kterou svou trefou zařídil Gregor, když týden před tím se rozešly smírně 3:3 s B-týmem Turnova. Minulou sobotu změřili Karlovičtí síly v Jičíně s Bozkovem, když tento duel vyzněl lépe právě pro ně, a to poměrem branek 4:1. Po čtvrteční prohře se Mšenem 1:5 (Koťátko) remizovaly Sedmihorky díky gólu Mencla na jeho půdě s Jičínem.

V I. A třídě třetí Mírová pod Kozákovem, která má ve svých řadách i nadále hostující hráče Beneše, Krejčíka a Plátka, začala s přípravou 18. ledna. Úterý je vyhrazeno terénu, v pátek se hráči připravují na umělé trávě gymnázia na Výšince. V Jičíně Mírovští přehráli Miletín vysoko 7:0, když se svými čtyřmi trefami blýskl Beneš! V Doubí poté podlehli Višňové 1:5 a v Českém Dubu porazili rezervu Turnova 5:3. „Krom již zmíněných hráčů budeme i my zkoušet také další případné posily,“ uvedl asistent trenéra Kotrmana Marcel Kovář.

Dva naši zástupci v I. B třídě začali zimu nejprve vyděláváním peněz na jaro. Po lednovém fotbalovém plese v Rovensku se v sobotu 16. února plesalo též v Jenišovicích. V lepší výchozí pozici je právě osmý ATAX, hráče městečka pod Troskami dělí od samého dna žebříčku pouhé čtyři body! „Po krátkém soustředění na běžkách v Novém Městě pod Smrkem trénujeme jen ve středu v hale, takže do jara budeme spoléhat hlavně na připravenost borců, kteří se přes zimu orientují na lední hokej a individuální přípravu jednotlivců. Za tohoto stavu zatím odmítám nabídky na přípravné zápasy,“ přiblížil předseda rovenských sokolů Marek Náhlovský.

Také jeho jenišovický kolega Petr Randák, je na tom obdobně. „My sice máme naplánovány nějaké zápasy s turnovským dorostem, Rozstáním, Českým Dubem, Doubravou a nebo s Elitexem, ale uvidíme, co z toho odehrajeme. V plánu jsou běžky v Janově, normálně začneme trénovat až v březnu. Opory mužstva jsou teď v permanenci hlavně v dresu futsalového Dalmachu, v turnajích se zocelují také ostatní hráči.“

Ani nepřízeň počasí nepřetrhla zimní přípravu třetiligových žen FK Pěnčín-Turnov. Díky zraněným a nemocným se torzo týmu postavilo v Českém Dubu na patnácticentimetrové vrstvě sněhu hráčkám Slovanu, které zde mají soustředění a v náročných podmínkách potvrdilo svou stoupající výkonnost. Nejenže divoženky díky hattricku Rácové vyhrály 2:3, přičemž ještě 3x nastřelily břevno liberecké branky, ale bez střídání vydržely celých 90 minut bojovat v hlubokém sněhu!
Sestava: Macounová – Votrubcová – Bočoková, Machová, Václavíčková – Kubáčková, Havlová, Bartošová, Rácová – Pekařová, Mikulová.

Připravil Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz   

n201302272237_sport_32_013_fotbalPŘÍPRAVKA ZVÍTĚZILA NA HALOVÉM TURNAJI
O posledním únorovém víkendu zvítězila mladší žákovská přípravka FK Pěnčín-Turnov v halovém turnaji v Semilech.
Výsledky ve skupině:
FKP Turnov – Sokol Rovensko p. T. 2:1
FKP Turnov – Sokol Martinice 5:1
FKP Turnov – Baumit Jablonec 5:0
Semifinále:
FKP Turnov – Sedmihorky 4:0
Finále:
FKP Turnov – Semily 1:1, 4:3 na pokutové kopy
Branky FKP Turnov: Fišar 5, Poledne 5, Radovský 5, Pekařová, Mareš.
 
NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 18. kola, hrané od pátku 22. do neděle 24. února: HC Performers Turnov – HC Modřišice 3:5 (2:0, 1:2, 0:3), SDH Troskovice – HC Všeň Pojizeří 9:1 (2:0, 3:0, 4:1), HC Sokol Turnov – HC SDH Hnanice 2:4 (0:0, 2:4, 0:0). Do konce soutěže zbývají dvě kola.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 18. kole:
1. HC Performers Turnov  18   80:34   44b.
2. SDH Troskovice              18   91:46   38b.
3. HC SDH Hnanice           18   71:67   29b.
4. HC Všeň Pojizeří            18   63:88   20b.
5. HC Modřišice                  18   44:72   19b.
6. HC Sokol Turnov            18   45:88   12b.

VOLEJBAL

n201302272237_sport_33_013_volej* II. národní liga: TJ Zikuda Turnov – TJ Praga Praha 1:3, 3:1, zápasy 29. a 30. kola.
1. zápas 1:3 (-13,-19,16,-23), sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Charousek, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Maier, Hůlek, Strnad, Koláčný a trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči velice špatně a po celý jeho průběh se nedokázali dostat do zápasu a vzdorovat dobře hrajícím hostům. Ve druhém setu se hra domácích mírně zlepšila, ale celý set pouze dotahovali a bez většího odporu tento set hostům opět darovali. Od třetí sady se turnovská hra konečně zlepšila, výrazně pomohl střídající Maier a po přeskupení sestavy se konečně tým dostal do obrátek. Výsledkem byl jednoznačně získaný třetí set a naděje na obrat v zápase. Ve čtvrtém setu se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale díky několika nepřesnostem v koncovce se nepodařilo utkání dotáhnout alespoň do tie-breaku a tak odešli turnovští hráči se svěšenými hlavami.    
2. zápas 3:1 (18,-22,16,24), sestava: Folprecht, Maier, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Charousek, Hůlek, Strnad, Koláčný, trenéři Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupili turnovští hráči s odhodláním zvítězit a udržet si tak náskok na svého souseda v tabulce. Od začátku utkání diktovali tempo zápasu a celkem bez problému získali první set. Ve stejném tempu pokračoval i druhý set, ale v koncovce se bohužel turnovský stroj zadrhl a bylo vyrovnáno. Od třetí sady však domácí zmobilizovali své síly, zvýšili bojovnost a celkem bez problému urvali třetí set. V tomto duchu se odvíjel i čtvrtý set a nic nenasvědčovalo zvratu, který však málem přišel. Domácí si opět vybrali slabší chvilku a z vedení 23:21 byl rázem stav 23:24 a setbol hostů. Domácí však dokázali odvrátit a následně utkání ukončili. Výborně v obou utkáních zahrál matador Lukavec, v odpoledním zápase mu zdatně sekundovali dobře hrající Melich s Folprechtem.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz
Turnovský tým je v tabulce na 3. místě, Maloskalští jsou poslední.

* II. národní liga: Malá Skála – Netolice 3:0 (23,22,15), 1:3 (-18,-23,18,-16), zápasy 29. a 30. kola.
Od začátku zápasu na soupeře Maloskalští vlétli, slušnou přihrávkou i důrazným útokem ho nepustili do výrazného vedení a koncovky prvního i druhého setu rozhodli ve svůj prospěch. Ve třetím setu hráči Netolic „odešli“ na přihrávce podání a domácí celkem jednoznačně dovedli zápas do vítězného konce.
Sestava první zápas: Novák, Holubec, Krňák, Zítko, Heřman, Pastuch a libero Lukáš, střídal Hampl.
Do odpoledního zápasu nastoupili hosté z jihu Čech již odpočatí z ranní cesty. Lépe se vyrovnali zejména s příjmem podání, které naopak trápilo domácí družstvo. Druhý set byl obrazem prvního, slabým servisem a nepřesným příjmem nedokázali Maloskalští zatlačit soupeře a po boji v koncovce podlehli. Až ve třetím setu, se podařilo domácím dostat do tempa, které do té doby určovali hráči z Netolic. Ovšem hned ve čtvrtém setu se vše vrátilo do starých kolejí a Netoličtí zvítězili ve čtvrtém setu celkem přesvědčivě po chybách domácích hráčů, kteří už se nedokázali herně zvednout.
Sestava druhý zápas: Novák, Holubec, Krňák, Zítko, Heřman, Pastuch a libero Lukáš, střídal Hampl.
Petr Preisler, trenér, mne10@seznam.cz

* Volejbal dorostenci
4. kolo ČP kadetů juniorů: hráno 23. února v hale v Lomnici nad Popelkou. Výsledky:
TJ Turnov – ČZU Praha 2:1 (25:18, 21:25, 15:13), TJ Turnov – SK Kolín 0:2 (21:25, 23:25), TJ Turnov – ISŠTE Sokolov 2:0 (25:23, 25:10), TJ Turnov – Sokol Česká Třebová 1:2 (19:25, 25:20,9:15).
Sestava: nahrávač Dan Koudelka, smečaři Adam Peklák, Patrik Fillinger, Dan Svoboda, blokaři Honza Kudrnáč, Patrik Mizera, univerzál Ota Procházka, libero Tom Kuncíř, Adam Zelfel, trenér Tomáš Peklák.
Adam Peklák, thepeklis@gmail.com

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.