DIVIZNÍ TÝM NA JAŘE KONEČNĚ VYHRÁL, ŽENY VEZOU Z HRADIŠTĚ BOD

0

Fotbalové soutěže se až na výjimky pomalu rozebíhají. Nehrál se jen duel Mírové s Harrachovem, neboť na hřišti v horách leží 70 centimetrů sněhu! Poprvé na jaře bodovali hráči divizního Turnova, nicméně to bude ještě boj, zachovat tuto soutěž v regionu pro příští sezonu. Konečně také vyhrály v krajském přeboru Sedmihorky a odlepily se ode dna. Tým turnovských žen remizoval s rivalkami z Mnichova Hradiště 1:1, což lze na hřišti zkušeného týmu brát jako hodně dobrý výsledek. Více v následujícím přehledu:

DIVIZE C

* FK Pěnčín-Turnov – Nový Bydžov 2:0 (1:0). Branky 45. Benek (p), 53. Bárta, rozhodčí Klupák, ŽK 3:2, diváků 180. Sestava: Kamisch – D. Hurt, Hybner, Novotný, Petřík – Koubek (46. Tvrdý), Benek, Koťátko, V. Hurt – Bárta (87. D. Škréta), Ježek (83. Vavřich).
Boj o tzv. 6 bodů skončil lépe pro Turnov, jehož hráči nejenže vstřelili první dvě jarní branky, ale také konečně naplno bodovali, což je v tabulce divizní skupiny C dostalo hned přes dva celky.
Domácí začali náporem, ale jeho útočníci se zatím pouze zastřelovali, ať už to byl Benek nebo Ježek. Do toho Bárta orazítkoval břevno Vaníčkovy brány, a tak rozhodla poslední minuta první půle. Při průniku do šestnáctky soupeře byl faulován Ježek a nařízený pokutový kop proměnil tvrdou střelou Benek.
Vyvedl se také příchod z kabin, protože v 53. minutě Bárta poslal míč z trestného kopu do tyče, ale za přispění bydžovského strážce tyčí skončil v síti hostů podruhé! A protože ti se do šancí dostávali jen sporadicky, modrobílí si tříbodovou výhru až do závěrečného hvizdu pohlídali.
Ostatní výsledky: Ústí – Mšeno 2:1, Jirny – Náchod 1:0, Semily – Dobrovice 3:0, N. Paka – K. Hora 1:1, Letohrad – D. Králové 2:1, Holice – Svitavy 3:4, Lhota – Pardubice B 1:0

16. Holice                                19    2    1   16   13:54   7

* FK Sedmihorky – VTJ Rapid Liberec 4:2 (3:1). Branka 3. Havel, 24. Pařízek, 32. Bangha, 83. Vávra, rozhodčí Vachek, ŽK 1:3, diváků 80. Sestava: Koubus – Valentýn, Vítek, Bakeš, Bangha – Král, Pavlíček, Mencl, Pařízek (88. Drahoňovský) – Koudelka (68. Vávra), Havel (80. Kratochvíl).
Vojáci začali zostra a již v 1. minutě využili zaváhání v domácí defenzivě. Naštěstí chvíli nato po Pavlíčkově trestném kopu usměrnil míč šikovně do sítě Havel. Remíza vydržela jen díky zázračnému zákroku Koubuse, jenž konečky prstů vytlačil na tyč tečovaný pokus hostů. Skóre tak měnila až další standardka, při níž Pařízek vymetl šibenici a obrátil vývoj utkání. Obrat potvrdil ve 32. minutě Bangha, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po Pavlíčkově trestňáku a pohotově poslal hlavou míč za záda libereckého brankáře potřetí!
V druhém poločase domácím opět zatrnulo, protože VTJ snížila na rozdíl pouhé branky, ale všechny obavy zahnal střídající Vávra, který v 83. minutě s přehledem využil Pařízkovu nahrávku. Díky výhře a lepšímu skóre tak mohli Karlovičtí poslední místo přepustit Košťálovu.

* SK Skalice – FK Pěnčín-Turnov B 0:0. Rozhodčí Neugebauer, ŽK 1:2, diváků 70. Sestava: Hyka – Tvrdý (59. Eichler), Šteffan, Nahodil, Čermák (83. Matoušek) – Bezemek, Korček, J. Škréta, Jaček – D. Škréta (61. Poláček), Zdražil.
Nedělní trenérská premiéra Josefa Petříka ml., kterého čekalo ještě odpolední divizní utkání s Bydžovem, se vyvedla tak půl na půl. „Bod z venku je sice kladný, ale pohrdnout všemi třemi bychom si neměli dovolit. Z pěti vyložených gólovek neproměnit ani jednu, to se vidí opravdu málokdy,“ kroutil hlavou debutant. Toho nepotěšil především zkušený Zdražil, jenž sám zahodil hattrick! Obě mužstva díky bezbrankové remíze udržela své pozice v mistrovském žebříčku. Jinak týmu pomohl gólman Áčka Hyka a do hry zasáhli rovněž dva dorostenci z úspěšného Šimkova výběru. Bezesporu lahůdkou bude pro sportovní veřejnost Turnovska v sobotu 13. dubna derby s FKS Sedmihorky, které začne v Pěnčíně v 16.30 hodin.

Ostatní výsledky: V. Hamry – Košťálov 2:2, Doubí – Desná 1:1, Hrádek – Ž. Brod 0:4, zápasy Jablonec – Doksy a Višňová – Pěnčín byly odloženy!

I. A TŘÍDA

Duel Harrachov – Mírová p. Koz. byl odpískán předem pro 70 čísel sněhu na horské umělé trávě, takže Mírovští se na jaře stále ještě nedostali pořádně do hry. Tento zápas sehrají až 15. května.

Ostatní výsledky: Lomnice – Jilemnice 1:1, Mimoň – Stráž n. N. 0:0, Stráž p. R. – H. Branná 5:3, Kr. Studánka – Raspenava 5:1, Cvikov – Frýdlant 2:0, Hejnice – Bozkov odloženo

I. B třída

* Rovensko p. Tr. – Velké Hamry B 1:2 (1:0). Branka Novotný, rozhodčí Šimůnek, ŽK 1:3, diváků 80. Sestava: Vrabec – Rympler, Náhlovský, Houška, Varečka – Kněbort (74. Vágenknecht), Špína, Štěpnička, D. Malý – Novotný, L. Malý.
Rovenským přiřknul poločasové vedení Novotný, který se vrátil na svůj „palpost“ a přenechal místo mezi tyčemi uzdravenému Vrabcovi. Bohužel to byl on, kdo mohl hubený náskok navýšit, ale ve své další tutovce neuspěl. Trest přišel v úvodu druhého poločasu, když důraznější hosté z úhlu vyrovnali. V 60. minutě posadil Náhlovský z přímého kopu balon na hlavu Štěpničky, ale ten ve vyložené pozici mířil hlavou nad! Poté Novotný posunul míč do šance D. Malému, ovšem gólman Hamrů mu včas zmenšil střelecký úhel. Domácí se sic snažili, ale po jednom z brejků inkasovali zblízka podruhé!

* Jenišovice – Zásada 3:3 (2:0). Branky: Hradecký 2, Bernard, Rozhodčí Čuřík, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Sucharda – Bubák, Šimek, Vích (86. Mrkáček), Pekař – Hradecký, Bernard, Kalousek, Svoboda (90. Straka) – Prkno (84. Skalický), Fiala.
Pro domácí perfektně rozehraný zápas skončil nakonec překvapivou plichtou! ATAX šel v úvodní části hry do vedení díky brankám Bernarda a Hradeckého ve 12., resp. 14. minutě a slibný náskok pojistil svou druhou brankou v druhé půli ještě Hradecký. Poté Jenišovičtí nepochopitelně polevili a jejich trenér Petr Randák musel polykat hořkou pilulku…

Ostatní výsledky: Ž. Brod B – Rokytnice 2:2, Mšeno B – Držkov 3:0, Ruprechtice – Plavy 3:1, zápasy Lučany – Víchová a N. Ves – Kokonín byly odloženy na 15. 5.!

8. Jenišovice                              14    4    5    5    28:32   17
9. Plavy                                         14    4    3    7    22:28   15
10. Rovensko p. Tr.                   15    4    3    8    18:36   15
11. Velké Hamry B                     14    4    1    9    28:38   13
12. Kokonín                                 13    3    3    7    21:36   12
13. Nová Ves n. Pop.                 13    3    2    8    22:42   11
14. Víchová n. J.                          14    2    2   10   20:38   8

FOTBAL ŽENY

III. Česká liga žen – sk. B. Podobně jako většina našich mužských zástupců vstoupily do mistrovského jara po odloženém domácím utkání s týmem Všestud, také ženy FK Pěnčín-Turnov. Los soutěže jim přiřknul sousedské derby, které se odehrálo na hřišti SK Jivina:
* DFK Mnichovo Hradiště – FK Pěnčín-Turnov 1:1 (1:1). Branka 21. Mikulová, rozhodčí Janda, ŽK 3:1, diváků 30. Sestava: Homolková – Václavíčková (28. Bočoková), Machová, Filingerová, Červinková – Kubáčková, Horáková, Janečková (52. Drholcová), Randáková – Mikulová (68. Pekařová), Suchardová (46. Jiránková).
Hostující divoženky posílené Nikolovou Filingerovou (střídavý start ze Slovanu Liberec) opět zabojovaly a z horké půdy soupeřek importovaly první jarní bod. Ledová sprcha přišla už ve 3. minutě, v níž domácí gólovou bombou využily celý řetězec chyb modrobílých. Ty se však nevzdaly a po pěkné kombinaci Randákové s Janečkovou postupovala Suchardová sama na Ritscherovou a jí vyražený míč vrátila pohodlně do sítě opuštěné branky dobíhající Mikulová – 1:1!
Druhé dějství bylo ve znamení tlaku DFK, ale hostující hráčky pozorně bránily, a co prošlo, pochytala spolehlivá Homolková. Při jednom z prvních rychlých protiútoků mohla Mikulová otočit výsledek, ale domácí brankářku nedokázala překonat. Děravá hradišťská obrana pak jen s vypětím sil odvracela šanci střídající Drholcové. A jelikož Turnovanky přežily sérii trestných kopů mohly se radovat, což mohlo být ještě umocněno Horákovou, ale té v 92. minutě ve vyložené pozici utekl míč z kopaček…

V dalším třetiligovém kole skupiny B hostí ženy FK Pěnčín-Turnov tým Čechie Tuklaty. Duel se hraje v sobotu 13. dubna od 10.30 hodin v areálu TJ Sokol Pěnčín.

Úvodní kolo: J. Lhota – Tuklaty 0:8, Kounice – Poděbrady 0:11, Čáslav – Bohemians 6:0, K. Hora – Hradištko 0:4, ostatní výsledky zatím nejsou k dispozici

1. FK Čáslav                                   12  11  0   1   65:7   33
2. Meteor Hradišťko                      12  10  2   0   51:9   32
3. FC Mělník „A“                              11   8   2   1   62:9   26
4. SK Všestudy                               11   7   1   3  42:19  22
5. Čechie Tuklaty                           12   7   1   4  39:24  22
6. Boh. Poděbrady                         12   6   2   4  49:18  20
7. Mnich. Hradiště                          12   6   1   5  68:25  19
8. Jestřábí Lhota                            12   3   2   7  14:27  11