POZVÁNKY TŘETÍHO KVĚTNOVÉHO TÝDNE: ZA POHÁDKOU DO ROVENSKA

0

Je před námi vcelku poklidný týden, tedy alespoň co do nabídky akcí. Počasí má být proměnlivé, někdo možná zajde do kina. Ve středu 16. května od 20 hodin v tom turnovském hrají „Marcelu“ (83 minut a 60 Kč) – časosběrný dokument Heleny Třeštíkové z Manželských etud, kdo neviděl v televizi, určitě stojí za podívání! Ve čtvrtek 17. května od 20 hodin kino hraje americkou komedii Horší už to nebude (113 minut a 70 Kč), v pátek 18. a sobotu 19. května od 20 hodin kino hraje boxerský film USA se Silvestrem Stalloonem Rocky Balboa (102 minut, 70 Kč). Co dalšího Turnovsko nabízí?

V týdnu od 14. do 18. května pořádá Centrum pro rodinu „Náruč“ Turnov, o.s., TÝDEN RODINY.
Celotýdenní program bude zahájen v pondělí 14. května muzikoterapií s paní Rakovou v Náruči v 10 hodin.
V úterý 15. května je na programu zdravá strava pro děti s p. Puldou v Náruči v 10 hodin.
Ve středu 16. května – malovaná trička, dílna před bazárkem paní Vránové mezi mosty v 10 hodin.
Ve čtvrtek 17. května – piknik na zahradě v Náruči v 10 hodin. Odpoledne v 15 hodin bude 1. setkání pěstounských rodin.
V pátek 18. května – pouštění balónků na náměstí Českého ráje v 10 hodin – soutěž o nejdelší cestu balónku.
Po celý týden bude probíhat výstava dětských obrázků na téma „rodina“. Výstava bude v chodbě České spořitelny. Bližší informace: t. 775 964 313. (O.s. Náruč funguje v Turnově od roku 2000. Trvale působí v budově Střediska pro volný čas v Husově ulici v Turnově a na Daliměřicích v hasičárně.)

V úterý 15. května se od 16 hodin koná další z řady setkání Klubu dvojčat ve Žluté ponorce.

V tutéž dobu se v kině v Žižkově ulici uskuteční setkání s představiteli Libereckého kraje, Obchodní akademie a hotelové školy, Města Turnov, studentů školy a rodičů – téma: slučování dvou turnovských středních škol.

Od 19 hodin v domě Na Sboře vystoupí Věra a Oldřich Wajsarovi (Věra je známá pražská šansoniérka).

Ve středu 16. května se od 10 hodin v atriu muzea koná pod patronací městské knihovny Slavnost abecedy a čtení – Pohádky o mašinkách. Tradiční akce pro menší turnovské školáky a čtenáře je tentokrát spojena s uvedením nové knihy Jiřího Kahouna. Novou knihu pohádek ilustroval akademický malíř Jiří Fixl. Zároveň bude při této příležitosti předáno několik cen turnovských čtenářů Skřítků knihovníčků, např. akademické malířce Evě Mastníkové za ilustrace ke knize Ivony Březinové Lentilka pro dědu Edu. Křest knihy bude spojen s kulturním programem, besedou s autory a chybět nebude také autogramiáda.

Od 15 hodin se ve Žluté ponorce v Husově ulici koná 8. ročník soutěže o nejlepšího turnovského zpěváka – Turnovský kos.

Ve čtvrtek 17. května se v knihovně od 9 hodin koná přehlídka vypravěčů od 6 do 15 let „Čteme všichni – vypráví jen někdo“.
Od 19 hodin se v kostele sv. Mikuláše uskuteční již 533. koncert Turnovských hudebních večerů, vystoupí Alena a Petr Čechovi – sourozenecké duo v nástrojovém obsazení housle a varhany přednese skladby J. S. Bacha, F. Mendelssohna, J. Masseneta a A. Schittkeho.
V tutéž dobu je v sále ZUŠ na náměstí Koncert absolventů – P. Kotkové, Z. Pecové (absolventi E. Lédlové), Š. Langové (absolvent M. Zelené), M. Rejmontové a D. Petráska (absolventi M. Opletalové) a P. Trakalové (absolventka V.Vydrové).

V pátek 18. května je Mezinárodní den muzeí. V Muzeu Českého ráje se mj. od 16.30 hodin uskuteční setkání dárců, výtvarníků a jejich rodin, kteří muzeu a tím i turnovské veřejnosti darovali umělecké předměty (více zde). Od 17 hodin se uskuteční beseda s odbornou restaurátorkou MgA. Magdalénou Bursovou a kurátorkou sbírky Mgr. Alžbětou Kulíškovou – to vše k výstavě „Když ke knihám přijde doktor“.

V sobotu 19. května v době od 9 do 12 hodin pořádá Klub filatelistů a Středisko pro volný čas dětí BURZU SBĚRATELŮ poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí, bankovek, nálepek, telefonních karet. Koná se v Sokolovně ve Skálově ulici.

Od 14 hodin se koná na Valdštejně poutní slavnost k výročí posvěcení kaple sv. Jana Nepomuckého.

V sobotu se uskuteční také příjemná akce pro děti a jejich rodiče, zváni jste na výlet do Rovenska pod Troskami, kde se koná v pořadí 17. ročník Pohádkového lesa. Tradičně jede z Turnova vlak tažený parní lokomotivou. Odjezd z turnovského nádraží je v 11.45 hod. – v Rovensku ve 12.27 hod., z Rovenska 16.15 hod. – v Turnově v 16.51 hodin (vlak staví na všech zastávkách na trati). Start je v době od 12.30 do 15.30 hodin. Cesta je značena z rovenského náměstí, občerstvení a hudba jsou zajištěny. Další informace: Městské informační středisko Rovensko p. Tr., t. 481 381 050, 606 882 057.

V sobotu 19. května též na Střední umělecko průmyslové škole a Vyšší odborné škole ve Skálově ulici pořádají setkání Českých skeptiků SKEPTIKON 2007. Hvězdou mezi přednášejícími bude RNDr. Jiří Grygar, koná se od 15 do 18 hodin.

Od 20 hodin se v sobotu na Podháji koná taneční zábava, hrají Veselí pozůstalí.

Sportovní pozvánky:

Mužstvo FK Pěnčín-Turnov je na nejlepší cestě postoupit z krajského přeboru do divize. Do konce soutěže zbývá pět kol. Na domácím hřišti se Turnovští představí ještě v neděli 20. května od 17 hodin, kdy hostí Hrádek nad Nisou, v neděli 3. června hostí Stráž nad Nisou (opět od 17 hodin) a poslední utkání se hraje v Turnově v sobotu 16. června v 17 hodin.

Za humny:
V Semilech je od 17. do 19. května 21. ročník festivalu JAZZ POD KOZÁKOVEM. V průběhu třídenního festivalu se představí: Just Now, Lédl Jazz Quintet s Jiřím Hlavou, Blues Doctors, Ondřej Štveráček + Rado Tariška Q, JH Big Band, Walter Fischbacher Trio, P.J. Ryba + Český kvartet, Ossian Roberts a Jan Kořínek Trio.
Sobota 19. května – Svatojánská pouť na Poušti, Železný Brod, v okolí kostelíčku sv. J. Nepomuckého, více: www.kostelicek.wz.cz.
Sobota 19. května – Vzpomínka na boj v Prachovském sedle před 141 lety, ukázky uniforem, zbraní, pietní akt u pomníků ve spolupráci s jednotkou c. k. 73. pěšího pluku Železnice. Místo konání: Muzeum přírody Český ráj v Prachově. Více: www.mpcr.cz.
Neděle 20. května – Závod do vrchu Kozákov. Trať Semily – Chuchelna – Kozákov. Více: Klub českých cyklistů BC Sport Semily,  t. 481 625 228.

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to výstava prací glyptika Josefa Drahoňovského a jeho žáků, ve výstavním kabinetu muzea probíhá výstava starých tisků s názvem: Když ke knihám přijde doktor, v galerii je k vidění výstava s názvem „Umělci Turnovu a Českému ráji“(do 15. května), potom výstava „Vřídlovec – magický kámen“.
V muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie Petra Marhana, v divadelní galerii vystavuje fotografie z Madagaskaru Zdeněk Strnad.
Na Dlaskově statku je celoroční nová expozice „Devatero řemesel“ (statek je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin).
Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska, v městské knihovně probíhají najednou hned tři výstavy – fotografie Petra Marhana, Afrika Jaroslava Tišera, komorní práce Lenky Procházkové. V galerii Granát na náměstí vystavuje obrazy Josef Charousek. V sále ZUŠ vystavuje Jan Hrubý.

Avíza:
Úterý 22. května – 9. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, jedna z největších atletických akcí v republice!
Pátek 25. května – NEFORMJAZZFEST 2007, hudební přehlídka v atriu muzea.
Sobota 26. a neděle 27. května – Staročeské trhy – areál muzea.
Sobota 26. května – setkání rodáků v Rakousích u příležitosti 100. výročí školy (od 13 hodin).
Středa 30. května – koncert legendární kapely PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE – atrium muzea.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.