VOLEJBALISTÉ HLÁSÍ DOHRÁNO, HOKEJISTÉ A FUTSALISTÉ BOJUJÍ, FOTBALISTÉ VYRÁŽEJÍ NA TRÁVNÍKY

0

Rekapitulující sportovní přehled se vrací k poslednímu domácímu zápasu této sezony futsalistů FC Dalmach. Ti porazili tým z Bělovse 5:3 a čeká už je pouze poslední utkání venku. Turnovští hokejisté bojují ve finále Lomnické hokejové ligy se Sokolem Těpeře. Rozhodne se o nadcházejícím víkendu. Dohrán je tento ročník II. národní volejbalové ligy. Nováček z Turnova obsadil vynikající 3. místo! V přehledu najdete také radosti a stesky fotbalových týmů našeho regionu, dozvíte se, jak a co se kde změnilo, případně se plánuje…

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – Goll Běloves 5:3 (1:3). Branky Dalmachu: Krejčík 3, Vávra, Kalousek. Sestava: Prokopec (Koubus) – Krejčík, Jíra, Bakeš, Bernard, Pařízek, Kalousek, Kratochvíl, Kroupa, Vávra, Zdražil.
Na začátku se zdálo, že Dalmach utkání mírně podcenil a po dvou chybách v obraně prohrával brzy 0:2. Pak z rohového kopu našel Krejčík Vávru a ten přesnou střelou k tyči snížil na 1:2. Poté ovšem přišlo vyloučení domácího brankáře Prokopce a do branky musel Koubus, který hned na to inkasoval z nařízeného přímého kopu – 1:3. Do druhého poločasu udělal Dalmach dvě změny v sestavě a jeho obraz hry se zlepšil. Domácí hráči Běloves zatlačili před jeho branku, ale brankář hostů chytal výborně. Ujala se až dělovka Krejčíka, kterému vrátil gólovou přihrávku z první půle Vávra – 2:3. Agilní Krejčík o několik minut později vyrovnal na 3:3 po ideální přihrávce Kroupy. Nástup Dalmachu pokračoval a Kalousek přelil stav skóre na stranu domácích – 4:3. Hosté se ještě snažili vyrovnat ve hře bez brankáře, ale jejich šance uťal opět Krejčík, který tak dokonal svůj hattrick.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

FOTBAL

V mnohých klubech bude fotbalové jaro v lecčems poněkud jiné!
Jestliže divizní FK Pěnčín-Turnov je již tři týdny v plném mistrovském zápřahu a okres ještě dospává zimu, fotbalový kraj na svůj řádný jarní rozjezd až na pár vlaštovek teprve čeká. TvA proto před vlastním ostrým startem alespoň zmapovalo aktuality v klubech našich zástupců.

V KP desáté béčko Turnova chce po výměně kouče Radka Kotrmana za trenérského novice Josefa Petříka, jinak stále ještě hráče áčka, uspět v jarní části mistrovského ročníku 2012 – 2013. Po trenérských rošádách (Trojan, Bobek, Mencl, Bajer…) usedl na lavičku posledních Sedmihorek zkušený lodivod Jiří Tymich, jehož prvořadým úkolem bude nejen zachránit přebor, ale také vrátit karlovický fotbal zpátky na výsluní. Podle jeho slov na to především díky dobré práci s mládeží bude v brzké době oddíl s divizní zkušeností mít. V zimní přípravě oba mančafty dosahovaly kolísavých výsledků, o nichž TvA z větší části průběžně informovalo.

Kádr FK Pěnčín-Turnov se stejně jako v minulosti stále ještě teprve tvoří, a jeho konečná podoba bude záviset na spolupráci trenérů E. Šafáře a Petříka. Bolavým místem bude asi post brankáře, kde jedničkou měl být „student“ Šrajer, jenž ovšem dlouhodobě laboruje se zády. Vyloučeny tak nejsou zřejmě ani záskoky Míry Hyky, jenž se v A-týmu musí poprat o pozici s hostujícím Camischem. „Bude-li nejhůř, musíme povolat veterána Radka Cimbála, který by to určitě ještě zvládnul,“ přidává další variantu Petřík. Po dlouhodobém zranění by mladému kádru, jehož někteří jedinci (Havel, Korček ad.…) už dostali „čuchnout“ také k divizi, měl pomoci zotavený Jan Zdražil a své si k podobě základní jedenáctky určitě řeknou např. i dorostenci Eichler, Náhlovský či Dlouhý.
 
Také výbor FK Sedmihorky zapracoval na změnách, které by měly na jaře vést k zlepšení herního projevu týmu. Z hostování v Hlavici povolal zpět zkušeného gólmana Petra Koubuse, z Obrub se vrátil špílmachr Pavlíček. V útoku by se měli prosazovat semilský bomber A. Havel a lomnický Koudelka. Novou osu mužstva by měl dotvořit mj. exturnovský Pavel Vítek. „Hráčů jsme zkoušeli během zimní přípravy samozřejmě mnohem víc, ale toto už je prakticky konečná podoba jarního kádru,“ poznamenal předseda FKS Petr Bajer. Otazník tak stále visí jen nad gólmanem – střelcem Špínou, který momentálně doléčuje zranění. Zákulisní šeptandou proběhly „zaručené“ zprávy o jeho možném posílení útočné vozby Mírové…

V I. A třídě třetí SK Mírová p. Koz., který v I. kole krajského poháru vypadla v Brodě po prohře s tamními fotbalisty v poměru 5:2 (Jíra 2 – 1 z p!), udržela ve svém kádru hostující turnovské hráče Beneše a Krejčíka, když maloskalský Plátek se objeví v dresu konkurenčního Bozkova. Kopačky tak zřejmě bude muset opět nazout podzimní asistent Z. Kotrmana Marcel Kovář. Dále by měl kádr doplnit rovenský Vojtěch Holeček, jenž by tím přerušil své hostování v jenišovickém ATAXu. „Jistá jednání probíhají, avšak v této záležitosti by se mělo rozhodnout do konce tohoto týdne. Spoléhat tak nadále budeme nejen na střelecké schopnosti Marka Jíry, ale také kolektivního ducha našeho mužstva,“ doplnil jeho trenér Zbyněk Kotrman.

FC ATAX Jenišovice, který v posledním přípravném utkání rozstřílel v Dubu Jizeran 5:0, bude možná muset zacelit díru po výše zmíněném V. Holečkovi, ale lodivoda Petra Randáka to až tak trápit nemusí, zvlášť když si už vyhlédl náhradu v Karlovicích, s nimiž jedná o hostování nadějného Kluckého. A pak, jeho svěřenci v čele s matadorem Šimkem se pohybují v klidném středu žebříčku, takže se všichni mohou soustředit pouze na předváděnou hru. „O víkendu jsme měli hrát s Kokonínem na Malé Skále, ale na hřišti je led. Proto jsme rychle reagovali a sjednali náhradní řešení v podobě přípravného zápasu s Rychnovem, které odehrajeme na umělce v Českém Dubu,“ doplnil jenišovický kouč, jenž už nyní myslí hlavně na třetí jarní kolo, v němž ATAX přivítá na svém hřišti Zásadu.
 
Hodně zamotanou hlavu má naopak hrající prezident klubu TJ Sokol Rovensko p. Tr. Marek Náhlovský, jehož jepičí zimní pouť krajským pohárem skončila na umělé trávě Mozartovy fotbalové akademie v Jablonci, z níž si odnesla debakl 0:6 z kopaček hráčů FKS. „Od samého dna nás dělí pouhé čtyři body, takže jaro rozhodně nebude procházkou růžovou zahradou. Jako vždy látáme hráčský kádr jak se dá, a tak asi největší přestupovou bombou bude příchod Pepy Procházky, pokud se s Turnovem na jeho účinkování v našem dresu rozumně dohodneme,“ věří muž na dvou židlích. V takřka nezměněné sestavě vyrukují do boje o záchranu i nadále hostující Zdeněk Pařík, jehož přijde pod obrácené zvony podpořit ještě spoluhráč z FK Sedmihorky Kněbort. Stejně jako Jenišovičtí, tak i Rovenští, kteří mají o víkendu hrát ve Víchové, vyběhnou na domácí trávník s největší pravděpodobností až ve III. kole jara.
Fotbalové zpravodajství připravil Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz   

HOKEJ

* 2. utkání semifinále okresního přeboru Lomnické hokejové ligy, hrané 23. března: HC Čeští Letci – BHK Turnov 5:6 (3:2, 2:1, 0:3), na nájezdy 0:2. Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Zákoutský, Pitel – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Řezníček, Novotný, Sojka – Sluka, Hájek, Fanta. Branky a nahrávky: 7. Karban, 13. Karban, 15. Horáček, 22. Semecký, 30. Syrůček – 7. Patřičný (Zahradník), 18. Novotný (Sojka), 34. Zahradník (Patřičný), 54. Novotný (Patřičný), 56. Lamač, 60. Zákoutský, rozhodující nájezd Patřičný.
 Druhý zápas semifinále jsme vyhráli famózním závěrem ve třetí třetině, kdy jsme šestý gól vsítili v čase 59:51. Na nájezdy jsme vyhráli 0:2 a postoupili jsme do finále, kde se utkáme s týmem Sokol Těpeře.
* 1. utkání semifinále okresního přeboru Lomnické hokejové ligy, hrané 21. března: BHK Turnov – HC Čeští Letci 3:6 (0:1, 1:3, 2:2). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Zákoutský, Pitel – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Fanta, Novotný, Hájek. Branky a nahrávky: 26. Patřičný (Šimon), 59. Sojka (Řezníček), 60. Patřičný (Mikule J.) – 7. Hanyš, 26. Jelínek, 36. Fišar, 40. Křížek, 45. Karban, 47. Karban.
Do utkání jsme vstoupili s přílišným respektem z našeho soupeře. Paradoxně nám moc nepomohla naše první přesilová hra, která začínala v čase 0:55. V přesilové hře jsme toho moc nevymysleli a branku Letců jsme prakticky vůbec neohrozili. Konec třetiny se rozdrobil do častého vylučování a tak hra pět na pět k vidění moc nebyla. Ve druhé třetině jsme pokračovali v matném výkonu, sice jsme měli více střel na bránu, ale jinak jsme za Letci zaostávali ve všech činnostech. Třetí třetina se z našeho pohledu už jen dohrávala, my jsme na Letce za celý zápas nedokázali najít účinnou protihru.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

VOLEJBAL

* II. národní liga: TJ Zikuda TURNOV – VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV 3:0, 3:2. V posledním dvojutkání tohoto ročníku přivítali turnovští volejbalisté na domácí palubovce pravidelného účastníka soutěže a sestupem ohrožený tým Mladé Boleslavi. Jelikož hosté přijeli bojovat o přežití, nečekalo nás nic jednoduchého, ale i přesto jsme se chtěli rozloučit s domácími diváky, kterých se sešlo opět požehnaně dvěma vítězstvími a především dobrým výkonem, což nás při souhře okolností mohlo posunout až na druhé místo tabulky.
1. zápas 3:0 (23,25,24). Sestava: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Maier, Kovář, libero Vojta, střídali Koláčný, Strnad, Uhlárik, Charousek, trenéři Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční základní sestavě, chyběl pouze stále zraněný Dolejší a odpočívající Lukavec. Od začátku zápasu se hrál velice vyrovnaný a bojovný volejbal, přičemž to byli hosté, kteří si udržovali mírný náskok až do stavu 19:23. V této chvíli však vyrobili několik chyb a i díky zlepšení turnovských získali tento set domácí. I druhý set byl velice vyrovnaný, ale tentokrát si mírný náskok vytvořili Turnováci a dokázali ho přetavit v zisk druhého setu. Ztráta dalšího setu by byla pro hosty fatální a znamenala by konec naději na udržení. Boleslavští tudíž vyvinuli enormní snahu, ale ani to nestačilo a tak díky další šťastně získané koncovce domácí získali utkání v poměru 3:0.  
2. zápas 3:2 (15,-17,-22,21,9). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Uhlárik, Maier, Kovář, libero Strnad, střídali: Konečný, Vojta, Koláčný, Melich, trenéři Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupili domácí hráči oproti prvnímu utkání v hodně pozměněné sestavě, nicméně po jednoznačném průběhu získali hladce první set. Hosté však nesložili zbraně a zlepšenou hrou a i díky chybám domácích získali následující dva sety. Také ve čtvrtém setu nic nenasvědčovalo na obrat v utkání, ale domácí dokázali zabrat a ze stavu 11:16 dokázali tuto sadu získat a pokračovat v pátém setu. I v tomto setu pokračovali turnovští hráči ve zlepšeném výkonu a s přehledem ho získali.    
Útok na druhou pozici se sice nevydařil, ale i tak jsou turnovští hráči nadmíru spokojeni s umístěním na výborném konečném 3. místě. Tým Malé Skály skončil v soutěži na posledním 10. místě.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.