DOBRÁ ZPRÁVA Z FOTBALU: DIVIZNÍMU TÝMU SE ZAČALO DAŘIT!

0

Víkendové domácí utkání se Svitavami potvrdilo vzestupný trend turnovského divizního týmu, další vítězství v řadě znamená klidnější vody v tabulce a větší jistotu pro závěr letošního ročníku. V krajském přeboru pěnčínská divizní rezerva a Sedmihorky remizovaly, Mírová v I. A třídě prohrála, ale přesto drží třetí příčku v tabulce. V I. B třídě se dařilo více fotbalistům Rovenska, Jenišovice jen remizovaly. Turnovský tým žen odehrál v týdnu dvě utkání se střídavými úspěchy. Jedna výhra a jedna prohra znamenají 9. místo v tabulce.

FOTBAL ŽENY

* III. Česká liga žen – sk. B: FK Čáslav – Pěnčín-Turnov WW 6:0 (4:0). Domácí – netající se postupovými ambicemi – roztočily od 1. minuty kolotoč a poločasový výsledek byl s přibývajícími minutami jen otázkou skóre. Dostatečný náskok soupeřky naštěstí ukolébal, takže v druhé části hry jim stačil poloviční gólový přídavek. Fotbalově vyzrálejší tým s nejlepší obranou v třetiligové skupině B vůbec naše reprezentantky k ničemu vážnějšímu prakticky nepustil. Rozhodčí Tlustý, ŽK 0:0, diváků 30. Sestava: Homolková – Bočoková, Drholcová, Machová, Červinková (46. Mazánková) – Suchardová, Janečková, Horáková, Randáková, Jiránková (46. Rácová) – Bartošová.
V utkání o tzv. 6 bodů teď turnovské divoženky v neděli 12. května hostí v Pěnčíně od 10.30 hodin celek žen Bohemians Praha 1905.

Ostatní výsledky: K. Hora – Kounice 4:0, Mn. Hradiště – Jestřábí Lhota 4:0, Hradištko – Tuklaty 10:0, Bohemians – Poděbrady 0:1, Mělník – Všestudy nehlášeno!

1. Meteor Hradišťko I                           17   15   2    0    76:11   47
2. FK Čáslav                                          17   15   0    2     86:9    45
3. FC Mělník „A“                                    16   12   2    2    94:16   38
4. Bohemia Poděbrady                       17    8    5    4    58:22   29
5. SK Všestudy                                     16    9    2    5    49:23   29
6. Čechie Tuklaty                                  17    9    2    6    49:39   29
7. DFK Mnichovo Hradiště                  17    9    1    7    88:36   28
8. Jestřábí Lhota                                   17    4    3   10   16:34   15
9. FK Pěnčín-Turnov WW                   17    3    3   11   12:52   12
10. DFK Bohemians 1905                  17    3    1   13   17:41   10
11. Sparta Kutná Hora                         17    2    3   12   12:61   9
12. Sokol Kounice                                17    0    0   17   3:215   0

* III. Česká liga žen – sk. B, dohrávka odloženého kola, hraná 1. května: FK Pěnčín-Turnov WW – SK Všestudy 1:0 (1:0).
V prvomájové dohrávce odloženého prvního jarního kola turnovské divoženky předvedly, jak umí bojovat a kolektivním výkonem přehrály mnohem zkušenější favoritky. Ty už po čtvrthodině hry ohrozily Homolkovou z trestného kopu, ale domácí brankářka prsty vyškrábla míč na břevno. Ve 35. minutě byla při průniku do šestnáctky faulována Janečková a sama s přehledem proměnila nařízenou penaltu. Chvíli před poločasem byla vyloučena všestudská Veselá za surovou hru a standardka Filingerové skončila v náruči 59leté (!) Baudyšové. Hostující hráčky se v druhém poločase i v deseti snažily vyrovnat, ale Turnovanky v čele s Homolkovou, která ještě v 80. minutě vyrazila na břevno další trestňák Všestud, už cennou výhru proti notně frustrovaným soupeřkám zuby-nehty ubránily.
Rozhodčí Mařík, ŽK 0:3, diváků 40. Sestava: Homolková – Bočoková, Filingerová, Machová, Červinková – Suchardová (56. Kubáčková), Janečková, Havlíková, Randáková – Drholcová, Rácová (36. Jiránková).

FOTBAL MUŽI

DIVIZE C

* FK Pěnčín-Turnov – Svitavy 4:0 (0:2). Poctivá trenérská práce Emila Šafáře nosí v poslední době ovoce v podobě slušné porce mistrovských bodů. Po výhrách s Náchodem a ve Dvoře si teď jeho svěřenci s přehledem poradili s celkem z popředí tabulky, což jim dává více klidu do jarního finiše.
V úvodním tlaku se nejprve zastřeloval D. Hurt, na druhé straně si úspěšně zadělal na nulu brankář Kamisch. Ve 29. minutě Tvrdý namazal Bártovi, avšak ten proti gólmanu hostí neuspěl. Po dalším úspěšném zákroku Kamische se dvakrát ve slibných pozicích ocitl agilní Bárta, ale nedal. Tento hráč si vše vynahradil v samém závěru poločasu, kdy z rohového kopu poslal míč na hlavu Koťátka a Turnovští mohli jít do kabin veseleji.
Hned po návratu na hřiště putoval míč po ose V. Hurt – Bárta – Koubek do svitavské sítě podruhé! Její strážce se snažil a zmařil ještě šanci ježkovi, když předtím Bárta pálil jen do boční sítě. Ten si spravil chuť vzápětí, když přesným lobem přes Ehrenbergera zvýšil už na rozdíl tří branek. Uzdravený Ježek pak tvrdou střelou k tyči úspěšné dílo Turnovských završil.
„Jsem rád, že zápas dopadl tak, jak dopadl. Trenér Emil Šafář dělá pro zdar letošní sezony maximum a poslední výsledky ukazují, že to pochopil také celý mančaft. Ve fotbale je takové vítězství tou nejlepší odměnou nejen pro realizační tým a hráče, ale především také pro jejich příznivce,“ byl po neděli naprosto spokojen Jiří Šteffan, sportovní ředitel FK Pěnčín-Turnov.
Branky 45. Koťátko, 49. Koubek, 75. Bárta, 80. Ježek, rozhodčí Martínek, ŽK 2:0, diváků 200. Sestava: Kamisch – D. Hurt, Hybner, Novotný, Havlín – Tvrdý (80. Korček), Benek, Koťátko, V. Hurt – Bárta (83. D. Škréta), Koubek (50. Ježek).

Ostatní výsledky: Letohrad – Semily 3:1, Holice – Lhota 1:1, Ústí – K. Hora 0:3, N. Bydžov – Náchod 1:0, Mšeno – Dvůr 3:3, N. Paka – Pardubice B 2:0, Jirny – Dobrovice 1:1

16. Holice                              24    3    2   19   19:69   11

* Velké Hamry – FK Pěnčín-Turnov B 1:1 (0:1). Byť bývá bod z venku dobrý, vzhledem k vývoji zápasu u Jizery to ve finále byla pro hosty podle trenéra divizní rezervy Josefa Petříka spíše ztráta. „Během první půle jsme měli asi pět tutovek, takže mohlo být už rozhodnuto. Po vyloučení se ale domácí v deseti semkli a jejich zvýšená bojovnost jim přinesla vyrovnání,“ nebyl spokojen kouč.
Poločasovou výhru zajistil hostům v 25. minutě Randák po dlouhém autu Šteffana. Chvíli po příchodu z kabin se červenalo před očima jednomu z domácích hráčů a Pěnčínští nastřelili z trestného kopu Zdražilem tyč! Rudá karta měla být tažena i podruhé, ale po nedovoleném zastavení sólového brejku hostí sudí volil pouze žluť. Hamry pak čtvrthodinu před koncem využily jedné ze svých dvou šancí a modrobílí přišli o dva body.
Branka 25. Randák, rozhodčí Horák, ŽK 3:2, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: Hyka – Šteffan (83. Eichler), Matoušek, Nahodil, Čermák – Bezemek (85. Náhlovský), Zdražil, J. Škréta, Randák – Jaček (75. Kinčl), Vavřich.

* Slovan Hrádek nad Nisou – FK Sedmihorky 0:0. V poměrně ostrém duelu se podstatná část hrací doby odehrávala mezi oběma velkými vápny, takže gólových příležitostí bylo jako šafránu. FKS mohl překvapit po hodině hry, ale míč z hlavy Havla po rohu skončil bohužel pouze na břevně hrádecké brány! I tak mohou být Karlovičtí spokojeni, protože šňůra deseti bodů je nese přece jen výš tabulkou.
Rozhodčí Hanousek, ŽK 1:2, diváků 100. Sestava: Koubus – Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha – Koudelka, Pavlíček, Mencl, Pařízek (80. Valentin), Havel (66. Král) – Vávra (88. Drahoňovský).

Ostatní výsledky: Doubí – Skalice 1:0, Pěnčín – Ž. Brod 3:0, Višňová – Košťálov 2:2, Jablonec – VTJ Rapid 5:2, Doksy – Desná 6:1

Dohrávky odloženého kola, hrané 1. května:
* FK Pěnčín-Turnov B – VTJ Rapid Liberec 1:4 (1:3). Branka 29. Vavřich, rozhodčí Šmíd, ŽK 0:2, diváků 50. Sestava: Hyka – Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák – Bezemek (59. D. Škréta), Korček, J. Škréta, Jaček (70. Randák) – Zdražil, Vavřich.
* FK Sedmihorky – Desná 2:0 (1:0). Branky 19. Pavlíček (pk), 71. Vávra, rozhodčí Nádeník, ŽK 1:2, diváků 100. Sestava: Koubus – Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha – Koudelka (80. Valentin), Pavlíček, Mencl, Pařízek (46. Král), Havel (88. Drahoňovský) – Vávra.

I. A třída

* Stráž pod Ralskem – Mírová pod Kozákovem 2:1 (0:0). První dějství nabídlo vyrovnanou a bojovnou hru. Ve 47. minutě spálil M. Jíra stoprocentní tutovku, což symbolicky na opačném pólu hrací plochy potrestala poněkud přísně nařízená penalta, z které se domácí ujali vedení. Bohužel jindy spolehlivý J. Jíra si v 70. minutě vybral slabší chvilku a bylo to 2:0! Dvě minuty nato Beneš nedokázal poslat míč levačkou do prázdné brány a ani Krejčík se dvakrát nevyznamenal. Pokutový kop za ruku ve vápně pak proměnil M. Jíra v kontaktní gól a D. Zelnický v nastaveném času ve skluzu nedosáhl na balon. „Minimálně na remízu bylo, ale stejně jako ve Cvikově nám zřejmě nebylo souzeno,“ povzdechl si vedoucí mužstva Jiří Kadlec.
Rozhodčí Mařatka, ŽK 4:2, diváků 85. Sestava: J. Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Holeček – Krejčík, Horák, M. Jíra, Taibr – Beneš (61. D. Zelnický), Špína.

Ostatní výsledky: Lomnice – Hejnice 2:0, Cvikov – Bozkov 1:3, Harrachov – Stráž n. N. 2:2, H. Branná – Frýdlant 3:1, Jilemnice – Raspenava 2:1, Kr. Studánka – Mimoň 2:0

Dohrávka odloženého kola, hraná 1. května:
* Cvikov – Mírová p. Koz. 1:0 (0:0). Rozhodčí Brož, ŽK 4:2, diváků 85, sestava: J. Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Holeček – Krejčík, Horák, M. Jíra, Císař – Beneš (60. Tokan), Špína.

I. B třída

* Lučany n. N. – Jenišovice 2:2 (1:1). Zápas plný zvratů zůstal nerozhodnut a oba celky si body spravedlivě rozdělily. Hostům pomohla do sedla hlavička Šimka, jemuž míč ideálně servíroval z rohového kopu Kalousek. Jenže domácí skóre do poločasu nejenže vyrovnali, ale v druhém dokonce otočili ve svůj prospěch. Ovšem v poslední době v pohodě hrající ATAX zabojoval a střídající Skalický záhy po svém vstupu na hrací plochu vyrovnal na konečný stav.
Branky 78. Skalický, rozhodčí Luposzinski, ŽK 2:2, diváků 30. Sestava: Sucharda – Pekař, Bubák, Šimek, Svoboda – Fiala, Bernard, Z. Kalousek, Hradecký (74. Skalický) – Resl, Prkno.

* Rovensko p. Tr. – Nová Ves n. Pop. 3:2 (2:0). Domácí opět v jiné sestavě na hosty vlétli a po skrumáži ve 25. minutě se po tyči Machačného prosadil ve skluzu v rovenském dresu poprvé Procházka. Ještě před poločasem si novovesští mladíci po „spolupráci“ brankáře a obránce stačili dát vlastní branku po rohu Špíny. Pak se zápas pro modrobílé poněkud zkomplikoval, ale po faulu na Mencla v 63. minutě proměnil Štěpnička desítku a všechny tři mistrovské body zůstaly pod Troskami.
Branka 25. Procházka, 40. Vlastní, 63. Štěpnička (pk), rozhodčí Bahník, ŽK 1:1, diváků 120. Sestava: Vrabec – Náhlovský, Kněbort, Machačný, hanzl (75. Pařízek) – D. Malý, Štěpnička, Špína, Mencl (65. Vágenknecht) – Procházka, Novotný (80. Pařík).

Ostatní výsledky: Ruprechtice – Zásada 1:0, Mšeno B – Kokonín 4:1, Držkov – Víchová 6:0, Rokytnice – V. Hamry B 0:1, Ž. Brod B – Plavy 0:2

7. Rovensko p. Tr.                        20    6    4   10   24:43   22
8. Plavy                                           17    6    3    8    28:31   21
9. Rokytnice n. J.                          18    5    6    7    28:33   21
10. Kokonín                                   18    5    5    8    30:45   20
11. Lučany n. N.                            18    5    5    8    24:36   20
12. Nová Ves n. Pop.                   18    4    4   10   35:55   16
13. Velké Hamry B                        19    6    1   12   33:52   19
14. Víchová n. J.                            19    2    3   14   22:64   9

* Jenišovice – Velké Hamry B 2:1 (0:0). Branky 52. Resl, 57. Straka, rozhodčí Salač, ŽK 2:5, diváků 30. Sestava: Sucharda – Pekař, Bubák, Šimek, Straka – Fiala, Bernard, Z. Kalousek, Straka – Prkno (75. Skalický), Resl.
* Rovensko p. Tr. – Plavy 1:3 (1:2). Branka 43. Náhlovský, rozhodčí Dytrt, ŽK 0:1, diváků 80. Sestava: Novotný – Rympler, Náhlovský, Varečka, Kněbort – D. Malý, L. Malý, Hanzl (75. Pařízek), Vágenknecht – Procházka, Pařík.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

OP Semilska: Lomnice B – Kruh 3:1, Roztoky – H. Branná B 2:0, Vysoké – Bělá 1:0, Studenec – M. Skála 2:2, Mříčná – Libštát 1:0, Stružinec – Martinice 3:2

14. Kruh                                        17    3    0   14   29:80   9

OS Semilska: Z. Lhota – Tatobity 0:0, Poniklá – Studenec B 5:0, Vysoké B – Benecko 2:6, Víchová B – Horka A 1:4, Rovensko B  – D. Branná 2:5, N. Ves B – Libštát B 2:2, Bozkov B – Horka B 7:0

1. Bozkov B                                 17   14   1    2    81:34   43
2. Benecko                                 16   11   2    3    51:32   35
3. Dolní Branná                         17    9    4    4    52:42   31
4. Horka A                                   16    9    2    5    40:29   29
5. Víchová n. J. B                       16    8    4    4    44:28   28
6. Poniklá                                   16    7    3    6    38:24   24
7. Rovensko p. T. B                  15    6    3    6    44:44   21
8. Studenec B                            17    6    2    9    41:40   20