O-GALA 2013, NA STŘELNICI V TURNOVĚ SE SEŠLI NEJLEPŠÍ ORIENTAČNÍ BĚŽCI REPUBLIKY

0

V sobotu 30. listopadu zaplnili turnovský kulturní dům Střelnice orientační běžci z celé České republiky. Konal se zde každoroční galavečer Českého svazu orientačních sportů spolu s vyhlášením ankety nejlepších orientačních sportovců roku 2013, který udělal definitivní tečku za uplynulou sezonou. V Turnově má orientační běh dlouholetou tradici, těší se zde značné oblibě a podpoře a místní orientační běžci dosahují skvělých výsledků, a to i na pořadatelském poli. I to byl jeden z důvodů, proč si Český svaz orientačních sportů vybral pro letošní slavnostní večer právě turnovskou Střelnici, kde se tato akce konala po třech letech již po druhé.

Hosté se na Střelnici mohli potkat nejen se sportovními hvězdami Českých orientačních sportů, ale i se všemi předáky a zástupci ČSOS a velikou škálou osobností. Pozvání přijali například náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová, starosta města Turnova Tomáš Hocke, místostarosta Města Turnova Otakar Špetlík, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Města Turnov René Brož, vedoucí správy CHKO Český ráj Jan Mocek a další zástupci partnerů ČSOS i pořádajícího oddílu OB TJ Turnov.

Byli vyhlášeni vítězové ankety o „Nejlepší orientační sportovce roku 2013“, které vybrala porota složená z odborníků všech daných odvětví. Nejlepším orientačním běžcem roku 2013 byl vyhlášen Jan Procházka z SK Praga Praha, nejlepší lyžařskou orientační běžkyní Hana Hančíková, nejlepším závodníkem MTBO se stal podle očekávání novoborský Kryštof Bogar a jako nejlepší závodníci Trail-O byli vyhlášení Jana Kosťová a Tomáš Leštínský. Do síně slávy českého orientačního běhu byli uvedeni Jaroslav Křtěnský z Nového Boru a jilemnická závodnice a trenérka Vlasta Zlesáková.

n201312021736_sport_150_013_ob

n201312021736_sport_151_013_ob

n201312021737_sport_152_013_ob

Na slavnostní vyhlášení ankety později navázal ples. Svůj čas využil i starosta města Turnova Tomáš Hocke, který přímo na jevišti ocenil za vzornou reprezentaci všechny členy vítězných družstev OOB TJ Turnov, kteří v září získali pro Turnov dva tituly mistra České republiky.

Vyhlášení ankety a následného plesu se zúčastnily stovky orientačních běžců z celé republiky a slavnostní večer byl přenášen i živě na internetu. Celá akce byla velmi povedená a pozitivně přijata, jak od vedení svazu, tak od veřejnosti, takže možná akci podobného rázu turnovská Střelnice zase brzy uvidí.

Daniel Wolf, OOB TJ Turnov, danwolf@tur.cz

Výsledky ankety: http://orientacnibeh.cz/index.php?vice=1904
Rozhovor s vítězem Janem Procházkou: http://www.orientacnibeh.cz/index.php?vice=1905
Stránky oddílu OB TJ Turnov: http://www.tur.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.