DĚTSKÝ DEN VE ZNAMENÍ PŘEDÁNÍ REPUBLIKOVÉHO OCENĚNÍ

0

Ve Šťastné zemi se v sobotu 4. června slavil svátek dětí. Na děti i jejich rodiče čekal připravený park s mnoha herními prvky, trampolínami, pískovišti, hradem Trosky i mini ZOO, ale také bohatý doprovodný program. Nechyběly oblíbené atrakce, jako jsou aquazorbing, dětské bagroviště a jízdy na koních. Program byl pohádkový pro menší děti, v tvořivé dílně si mohly vyrobit koruny a korunky pro prince a princezny, loutkové divadlo Katka hrálo dvakrát během dne pohádku Zlatovláska. Divadlo se moc líbilo, děti se mohly zapojit přímo do děje a pomoci zachránit rybu nebo mravence.

Nejen pro děti byla přitažlivá Tomova dílna na dřevěné zbraně a hračky, s pilníkem si poradily maminky a do dětských let se vrátili otcové. Také dobývání hradu Trosky dopadlo dobře – hrad byl dobyt. Po celý den si všichni mohli prohlédnout požární techniku a odpoledne byla i „pěna“. V rytířských hrách mohly děti vyhrát sladkou odměnu, a kdo tyto úkoly plnit nechtěl, mohl se k sladké odměně prokousat sladkým koláčem.

201606071520_vakci_123_016_sz

V rámci dětského dne došlo i na předání významného ocenění. Ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák předal zástupci Šťastné země cenu „Dřevěná stavba roku 2016“ v kategorii velká dětská hřiště, kterou získala replika hradu Trosky ve veřejném hlasování. Jedná se o mimořádné ocenění. Jak ředitel nadace doplnil, vloni otevřená replika hradu Trosky patří k nejpovedenějším stavbám tohoto druhu v republice. „Naše nadace byla založena před deseti lety. Jejím hlavním posláním je podpora obnovitelných surovin, zejména dřeva. My říkáme, že čím víc budeme používat obnovitelné zdroje, tak tím víc chráníme ty neobnovitelné,“ přiblížil Polák. Podle něho platí, že čím je strom starší, tím méně uhlíku absorbuje, mladý les je na tom daleko lépe. Proto máme umět dřevo více využívat v každodenním životě a současně podporovat novou výsadbu.

201606071520_vakci_124_016_sz

Nadace každoročně udělí ocenění nejzajímavějším nápadům a stavbám v několika kategoriích. Vítězové získají mj. i částku ve výši 10 tisíc korun, která je vázána na nějakou konkrétní akci pro děti. Samozřejmě, že nejlépe s využitím dřeva! Více najdete na www.drevoprozivot.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.