STRHUJÍCÍ ZÁPAS SE ŠPATNÝM KONCEM PRO TURNOV

0

* LEDNÍ HOKEJ / Vedoucí celek krajské ligy mužů HC Turnov 1931 zavítal o víkendu do krajského města, aby se v neděli ve Svijanské aréně již poněkolikáté utkal s týmem, který se mu dosud jako jediný nepodařilo porazit. I přes vynikající hokej a výbornou první třetinu se to díky spoustě chyb nakonec zase nepodařilo. Domácí Slavoj vyrukoval do boje v plné zbroji i s plejádou hráčů zvučných jmen jako třeba Pabiška, a po dramatickém průběhu urval po závěrečné remíze v prodloužení přece jen víc bodů pro sebe.

* HC Slavoj Liberec – HC Turnov 1931 7:6 pp (1:3, 4:1, 1:2). Branky 8., 48. a 59. Maděra, 2. Růzha, 15. Eichler, 25. Jágr, rozhodčí Kájinek, R. a L. Podrazilovi, vyloučení 7:3, využití 2:3, v oslabení 1:0, zásahy brankářů 37:21, diváků 55. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Petr Zákoutský, Eichler – Richter, Jágr, Mizerík – Růzha, Maděra, Isach – Majdič, Duda, Švík – Hujer, Dvořák.

201701241001_sport_17_017_hokej

Úvodních deset minut zajímavého duelu patřilo hlavně hostům. Už ve 2. minutě se ujali vedení brankou Růzhy, jemuž asistoval Jágr. Po Isachově nahrávce pak prvním gólem svého hattricku zvýšil Maděra. V 15. minutě přišly trefy na obou stranách z holí Kapouna a turnovského Eichlera, takže na ukazateli skóre svítil po prvním dějství překvapivý stav 1:3. Bohužel jako již mnohokrát, Turnovští vůbec nezvládli vstup do prostřední části hry. Hned v její první minutě skóroval Tomíček, a aby toho nebylo málo, s dalším cvaknutím hodinové ručičky Pabiška dvěma góly v jediné minutě otočil výsledek! Jágr pak sice vyrovnal, ale dílčí vítězství svých barev podtrhnul svým úspěchem v předposlední minutě druhé třetiny liberecký Herda. Turnov však už dávno není ustrašeným nováčkem, díky šikovnosti svého lídra Maděry znovu vyrovnal a dal závěrečným minutám ten nejtřaskavější náboj. Situace s góly na obou stranách se opakovala ještě minutu před závěrečnou sirénou, to když za domácí podruhé přesně cílil Tomíček a do klece na opačném konci kluziště se už potřetí trefil Maděra!

Napínavou hokejovou detektivku vyřešil až v 65. minutě (!) Duda, bohužel pro hosty ne ten v jejich dresu. „V Liberci jsme sehráli rušný a kvalitní zápas, ale podíváme-li se na jeho statistiky třeba v poměru zákroků brankářů, k naší smůle byla efektivita opět na straně soupeře, který naše chyby nemilosrdně trestal,“ telefonoval nám své dojmy bezprostředně po utkání Petr Soudský, místopředseda správní rady HCT 1931, jehož hráče teď čeká utkání s HC Děčín B na jeho ledě.