ROZDÍLOVÝM HRÁČEM BYL TENTOKRÁT TRENÉR JANKOVÝCH, PRO HOKEJISTY SEZONA SKONČILA

0

Dvě zcela odlišná čtvrtfinálová utkání odehráli o uplynulém víkendu turnovští hokejisté. Už v pátek se představili ve Frýdlantu, který nebral žádné ohledy na papírové předpoklady. Favorit nejenže prospal začátek, ale nebyl produktivní ani dopředu. V neděli se však změnou prostředí změnili i hráči HC Turnov 1931, ale ani to na postup dál bohužel nestačilo.

* HC Frýdlant v Č. – HC Turnov 1931 3:2sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0). Branky 18. a 32. Maděra, rozhodčí Kájínek, Novák a Kaňkovský, vyloučení 5:5, využití 0:0, zásahy brankářů 59:21, diváků 93. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský, Eichler – Růzha, Jágr, Duda – Hujer, Maděra, Isach – Dvořák, Majdič.
Než se Turnovští na frýdlantském zimním stadionu v pátek rozkoukali, ve 3. minutě už prohrávali 2:0 po gólech Kotrče z 1. minuty (!) a Jandy! K obratu zavelel tahoun týmu Maděra, kterému dvakrát nabil ostrými Duda. Přestože hosté vyslali na brankáře Blažka na šedesát střel, poslední třetina rozuzlení nepřinesla, a stejně tak ani prodloužení. Proto musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž prémiový bod zajistil domácím až v deváté směně Hodač!

* HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Č. 6:3 (1:1, 3:2, 2:0 – 0:1). Branky 25. a 35. Jankových, 11. Růzha, 32. Richter, 43. Jan Zákoutský, 51. Eichler, diváků 290. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Eichler – Richter, Jágr, Jankových – Petr Zákoutský, Maděra, Isach – Dvořák, Majdič, střídal Mikule.
Čtvrtfinálová odveta nabídla zcela zaplněnému hledišti strhující podívanou a spoustu emocí. Každý chvilku tahal pilku a nervózní domácí táhl především kouč Vítězslav Jankových. Ten byl u všeho podstatného v utkání, bohužel ne u toho rozhodujícího. To, že je stále velký hráč potvrdil zejména ve vlastním oslabení, kdy za stavu 1:1 na becích soupeře vybojoval puk, využil následného zmatku a rychlým objetím Blažkovy klece poslepu u odkryté tyčky zavěsil. Ovšem hosté kontrovali Jandou a Doubkem, a tak byli domácí rádi za vyrovnání Richtera. Svou zkušenost pak znovu využil Jankových, když odražený puk poslal neomylně do frýdlantské sítě a vrátil svým barvám vedení! Jeho přístup s častou střelbou strhnul i ostatní, takže vedení Turnovských utěšeně narůstalo až na konečných 6:3, když za zmínku stojí určitě dělovka od modré v podání Eichlera.

Stav série byl tedy vyrovnán na 1:1 a po úpravě ledu se hrála nastavená další třetina s pravidlem zlatého gólu. Bohužel místo koncentrace na hru přišel již několikátý osobní trest pro protestujícího hrajícího trenéra Turnova, a jeho svěřenci opět potvrdili, že psychicky vypjaté momenty prostě ještě nezvládají. Nervydrásající drama, které rozhodčí místy nezvládali, tak utnul v 71. minutě po nenápadné akci frýdlantský Burdys a spolu se spoluhráči mohli jako rozvášněný včelí roj kolem svého hrdiny Blažka slavit nečekaný postup do semifinále, v němž je čeká Lomnice.

V druhém čtvrtfinálovém dvojutkání porazilo béčko Děčína dvakrát stejným výsledkem 4:3 Českou Lípu, takže se o postup do finále utká s libereckým Slavojem. Duelům o 3. místo a titul Přeborníka Libereckého kraje jsou vyhrazeny termíny 5., 10. a 12. března. To vše už ale proběhne bez účasti Turnova, pro jeho hráče již tato sezona skončila.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.