ŽHAVÉ NOVINKY OD (TURNOVSKÉHO) LEDU…

0

Poměrně úspěšnou premiérovou mistrovskou sezonu v Krajské lize mužů (dále jen KLM) Libereckého kraje zakončil HC Turnov 1931 květnovou valnou hromadou, jejímž nejpodstatnějším výstupem byl oficiální přerod z BHK na HC Turnov 1931. Ten bude působit jako zapsaný spolek se sídlem na Zimním stadionu Ludvíka Koška, a řídit jej bude správní rada v čele s Vladimírem Jágrem. A jestliže na hráče čekala příjemná letní pauza, funkcionáři si pohov mohli dát v mnohem omezenějším časovém úseku. Ti zasvěcení totiž moc dobře vědí, že „bafuňařina“ vlastně termín oddech prakticky nezná.

Jenže i bez ledu se dá hrát hokej, a tak se tým HCT zapojil do 4. ročníku okresního přeboru Svijanské nápojky v inline hokeji. A přestože jako jediný dokázal porazit vítěznou Lomnici B, bylo z toho mezi šesti účastníky konečné 2. místo. Mnohem větším úspěchem pro budoucnost turnovského hokeje je však angažování profesionálního šéftrenéra mládeže Jiřího Slabého (60). Bývalý ligový brankář Mladé Boleslavi a pardubické Tesly působil trenérsky hlavně v Hradci Králové.

Na vyšší level posune Turnov bezesporu také významné posílení strojního a technologického parku Zimního stadionu Ludvíka Koška. „Na zimáku už garážuje nová rolba značky ZAMBONI, za což největší dík patří městu a jeho sportovní organizaci,“ uvedl za hokejové vedení klubu Petr Soudský. Ten dále připomněl, že HC Turnov 1931 bude mít své dvoučlenné zastoupení také v krajských hokejových orgánech, kam je posunula májová konference ČSLH Libereckého kraje. „Libor Šlechta se stal členem výkonného výboru kraje a zároveň předsedou STK (red. pozn.: sportovně technická komise). Vladimír Jágr zase předsedá dozorčí radě.“

n201608312125_sport_148_016_hokejPřed turnovskými hokejisty, kteří si vloni rozhodně nemohli stěžovat na přízeň četných fanoušků, teď čeká další ročník KLM, jejímž nováčkem bude HC Děčín B. Všech sedm účastníků si to v základní části rozdá dvoukolově každý s každým, aby se poté rozdělili do skupiny A, v níž první čtyři mužstva budou pokračovat opět dvoukolově a zbylá tři ve skupině B čtyřkolově. V následném play off si první dva týmy tímto umístěním zajistí přímý postup do semifinále a poslední – sedmý tým – soutěž opustí. „Naším cílem je samozřejmě dostat se do skupiny A, a v ní pak hrát o přední příčky. Jsme rádi, že se nám podařilo udržet pohromadě stávající hráčský kádr, nicméně i tak jednáme o nějakém tom doplnění. Kluci teď společně s hráči jiných klubů dvakrát týdně trénovali v Liberci především kondičku, a od pátku si je se vším všudy převezme Víťa Jankových, který je povede i nadále,“ přiblížil momentálně nejvyšší představitel HCT Vladimír Jágr.

n201608312125_sport_149_016_hokejJakousi generálkou na I. mistrovské kolo, v němž Turnovští přivítají na svém ledě Varnsdorf, bude sousedské derby s HC Jičín v sobotu 17. září od 17.00 hodin. Jeho návštěvníci tu díky spolupráci s Bílými tygry budou moci obdivovat Masarykův prezidentský pohár, který jako vítěz posledního extraligového ročníku mají v držení.
„V rámci programu tohoto utkání chceme pracovat na dalším rozvoji spolupráce s našimi sponzory, a také zde vyvrcholí soutěž, kterou jsme připravili pro naši mládež, a to o nejlepší potisk gólmanské masky naší jedničky Tomáše Fikrta (viz obrázek!). Z dalších našich aktivit bych avizoval dva říjnové zápasy naší reprezentační sedmnáctky, která byla coby šestnáctka v Turnově velice spokojena při utkáních se stejně starými Rusy. Její soupeři jsou zatím v jednání a jedním z nich by měl být výběr Salzburgu nebo extraligoví junioři Bílých tygrů, takže uvidíme,“ předesílá Jágr st. a náš krátký rozhovor uzavírá slovy, že celý klub se na další ligovou sezonu moc těší, a věří, že taková utkání našich s Lomnicí budou i dál KLM zdobit. Než se tak stane, realizační tým HC Turnov 1931 hodlá sehrát ještě nějaká přípravná utkání, když mezi prvními oslovenými je např. Dvůr Králové. Nashle u ledu se těší
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.